Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Daruj najkrajší darček na Vianoce - láskavé slovo!

Predstav si takúto situáciu. Rozprávaš sa so svojim kamarátom alebo blízkym a ten ti počas rozhovoru zrazu zloží pochvalu. Za to, že obdivuje tvoju vytrvalosť a trpezlivosť pri cvičení. Za to, ako ti dnes vyšiel skvelý fit koláčik. Alebo za to, koľko toho stíhaš a že sa okrem rodiny staráš aj o svoje zdravie. Nakoniec ti povie, aký je vďačný za to, že ťa má a ako veľa pre neho znamenáš. Ovplyvní jedno láskavé slovo tvoju náladu alebo pocity? Určite, veď láskavé slovo je ten najkrajší darček!

Láskavé slovo a jeho moc

Už si to určite zažila, však? Po takejto pochvale si zrazu ŠŤASTNÁ. Vysmiata. Akoby si začala lietať na modrom obláčiku :-). Možno ťa zopár úprimných viet pochvaly tak dojme, že nebudeš mať slov. A vieš prečo? Lebo takéto slová uznania, lásky a vďačnosti majú silnú moc! Silnejšiu ako darčeky. Prečo? Pretože materiálnych vecí máme prebytok. Milých a úprimných slov nedostatok. Každý z nás potrebuje počuť, že je pre niekoho dôležitý. Cítiť, že ho má niekto rád. Mať pocit, že niekam patrí. A kedy to svojim blízkym povedať, ak nie na Vianoce? Dokonca len jedna takáto pripomienka niečoho krásneho môže (akoby zázrakom) vygumovať desiatky krívd a bolestí, ktoré si občas uštedrujeme. Láskavé slovo má moc zmeniť nás k lepšiemu.
pexels-photo-55623
 

Si úžasná, vieš o tom?

Preto by sme radi začali reťazovú reakciu. Práve tebou! Aj keď to nemôžeme urobiť osobne, chceme ti niečo povedať: Obdivujeme ťa! Pretože ti záleží na svojom zdraví. Zdraví svojich blízkych. Vzdelávaš sa. Testuješ nové potraviny. Investuješ do seba. Pracuješ na sebe. Ak by sme mohli byť pri tebe, poklepeme ťa po ramene a povieme ti: „Si úžasná!“  Najradšej by sme ti to povedali osobne, alebo napísali listom, ale nemôžeme. Ty však svojim blízkym ÁNO! Celý rok si píšeme virtuálne správy, vedieme virtuálne rozhovory, nakupujeme vo virtuálnych obchodoch, dávame si virtuálne rande... Je to akési jednoduchšie, však? Na Vianoce sa prekonajme. Darujme si milé slová. Pocit šťastia. Dôvery a vďaky. Môžeme svojim blízkym napísať list, alebo krásnu vianočnú pohľadnicu. Darujme kúsok seba a svojho času našim blízkym! Najlepšie bez virtuálneho sveta (sms správ, e-mailov, či Facebooku). Tentokrát skutočne :-).
Takéto texty pre teba schovávame pravidelne aj do nášho Fitness diára. Tento je z roku 2017, avšak aj do toho na rok 2019 sme ukryli kopec motivácie a milých slov:
 
 
Na záver ešte posielame vrúcne objatie a prajeme Vianoce plné tých najkrajších chvíľ a lásky!
P.S. Dobre vidíme len srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné.
 
Daruj tieto Vianoce niekomu svoju prítomnosť. Môžeš tak urobiť aj prostredníctvom hry:
Máš doma sedmové karty? Stiahni si tento návod a hrajte sa spolu
Nechýbajú u vás doma žolíkové karty? Tak potom je pre teba tento návod
Karty nehrávaš, ale máš doma hocijakú stolovú hru, ktorá obsahuje kocky? Tak si zahrajte túto verziu
Môžeš sa inšpirovať týmito pravidlami
Fotka autora
Lucia Švaral
Spoluzakladateľka Fitshakera

Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.