Krčná chrbtica, ruky, ramená

Info o videu:

Vztyk zo stoličky, ide sa cvičiť! Pri počítači nám hlava smeruje nadol, pri čítaní nám hlava smeruje nadol, pri pozeraní do mobilu taktiež. A práve preto máme často stuhnutý krk, chrbát zaguľatený a nie vystretý a takto si budujeme zlé návyky, ktoré neskôr vedú až k bolestiam. Poďme si ponaťahovať krčné svaly, svaly ramien, svaly rúk a naše telo sa hneď bude cítiť ako znovuzrodené. Bude ti na to stačiť iba 7 minút :-).

Pomôcky: Bez pomôcok

Info o cvičení

Máš sedavú prácu? Stráviš za počítačom celé hodiny? Cítiš ako tvoje telo pri tom trpí, ale nevieš čo s tým? My vieme! Dopraj svojmu telu aj popri práci aspoň malú dávku pohybu. Dokáže s telom urobiť hotové zázraky! Čo sa stane? Prekrvíš končatiny, ponaťahuješ krčné valy, chrbát a dokonca, po takomto cvičení ti bude aj lepšie páliť! Vhodné aj ako ranná rozcvička, alebo strečing kedykoľvek počas dňa.

Jednou vetou: Rýchle cvičenie na ponaťahovanie stuhnutých svalov pri práci, alebo ako ranná rozcvička.

Potrebné pomôcky: žiadne, príp. podložka na cvičenie, alebo stolička.

Vhodné pre: všetkých- začiatočníkov aj pokročilých

Ciele: natiahnutie stuhnutých svalov, predchádzanie bolestiam chrbta, strečing

Inštruktorka

Janka Budayová

Ahoj, volám sa Janka a som rada, že aj ja vás môžem sprevádzať aktívny športovým životom. Napriek tomu, že pôvodné plány o budúcnosti som mala iné, pohyb, aktívny život, tréning a zdravá životospráva sa stali mojou neodlúčiteľnou súčasťou života a neskôr aj smerovaním. V týchto dňoch je mojim zamestnaním ročný syn Filipko. Som mamičkou na materskej ...

Zobraziť viac

Komentáre