Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Chrumkavý špaldovo-ovsený domáci chlieb bez miesenia

1 bochník
chlieb bez miesenia

Potrebujeme: 

 • 3 šálky (390 g) špaldovej múky
 • 2 lyžičky (asi 7 g) sušeného droždia
 • 1 šálku (85 g) ovsených vločiek
 • ¼ šálky (30 g) nesolených tekvicových semien
 • ¼ šálky (30 g) nesolených slnečnicových semien
 • 2 lyžičky soli
 • 2 lyžice (40 g) medu
 • 1 ½ šálky (360 ml) teplej vody
 • semiačka na posypanie vrchu chleba
chlieb bez miesenia

Tento ovsený chlieb je zvonku chrumkavý, zvnútra mäkučký a vďaka všetkým semiačkam má najlahodnejšiu chuť v každom kúsku. Na výrobu tohto chleba ti stačí použiť jednoduchú metódu. Bez miesenia a zložitého tvarovania.

Poznáš tie nádherné bochníky pokryté semiačkami, ktoré vidíš v pekárni? Taký istý krásny a chrumkavý chlebík si môžeš vyrobiť aj doma.

Čas prípravy

 • 40 minútpríprava
 • 4 hodinykysnutie

Ako na to?

1

Vo veľkej miske zmiešame múku a droždie. Pridáme ovsené vločky, tekvicové a slnečnicové semiačka, soľ a premiešame, aby sa všetko spojilo.

2

V malej miske zmiešame med a vodu a potom nalejeme k múke. Pomocou silikónovej špachtle alebo lyžicou jemne premiešame. Cesto sa bude zdať suché a chlpaté, ale pokračujeme, kým sa všetko nespojí. Cesto je veľmi lepkavé.

3

Vytvarujeme si z neho guľôčku, misku zakryjeme a necháme kysnúť pri izbovej teplote 3 hodiny. Cesto dvojnásobne zväčší svoju veľkosť, prilepí sa na boky misky a bude mať veľa vzduchových bublín.

4

Pomocou výdatne pomúčených rúk a jemného tlaku, aby sa cesto príliš nevyfúklo, ho vytvarujeme do guľky. Cesto je veľmi lepkavé. Dáme ho do formy, ktorú sme si zľahka poprášili múkou.

5

Posypeme semiačkami. Ak sa nám semiačka nenalepia, zatlačíme ich do cesta čo najlepšie. Cesto voľne prikryjeme a necháme 45 minút odpočívať vo forme.

6

Predhrejeme si rúru na 220 ˚C. Pečieme 45 minút alebo kým chlebík pekne nezhnedne.

7

Upečený ho necháme vychladnúť a môžeme podávať.

Výživové hodnoty na 1 ks (100 g):

377 kcal

1587 kJ

T:

7 g

B:

15 g

S:

61 g

V:

7 g

hrncekovy chlieb bez miesenia

Prajem ti lahodnú chuť 😊.

Pozývame ťa do tohtoročnej 60-dňovej Výzvy do plaviek 🤗.

Ani tento rok nebude chýbať naša spoločná jazda, na ktorej odhalíš svoju silu, odvahu a sebavedomie ❤️. Čaká ťa nielen nadupaný program pre začiatočníkov aj pokročilých, ale takisto stravovacie videá s výživovým odborníkom Mgr. Michalom Páleníkom a rozhovory s fitshakeráčkami, ktoré sa podelia so svojimi silnými príbehmi.

Tak si nenechaj nič ujsť a pridaj sa k nám! Už 6. mája začíname 👇.

výzva do plaviek
Fotka autora
Antónia Smetanková
Redaktorka vo Fitshaker

Jedlo a fotografia je úžasný kreatívny priestor, v ktorom rada tvorím, experimentujem, skúšam nové veci a rada sa s nimi podelím. Varenie ma baví a je to moje hobby. Vyrastala som na dedine, preto dávam prednosť domácim sezónnym surovinám a poctivým výrobkom. Uprednostňujem jednoduchú prípravu a dostupné suroviny, spájam tradičné s moderným a milujem voňavé korenie. Pestrosť a farebnosť pokrmov ma zaviedlo na cestu fotografie jedla a všetkého čo je s ním spojené. Môj blog: pekneajedlo.blogspot.cz

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.