Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Alenkina premena: "Synova choroba mi otvorila oči a schudla som 40 kg!"

Alenkin príbeh nás neuveriteľným spôsobom chytil za srdce! Tejto silnej žene sa podarilo schudnúť 40 kg. Aj napriek vážnej chorobe. Aj napriek neprajným rečiam okolia. A to najmä vďaka novému stravovaciemu systému a cvičeniam, od ktorých je doslova závislá. Najviac sa tešíme, že svoju hmotnosť si už viac ako rok udržiava prostredníctvom našich cvičení. Ale poďme pekne poporiadku. Alenka ti presne povie, ako to celé vlastne bolo ...

Zdravím všetky ženy, ktoré túžia vo svojom živote zmeniť všetko od základov presne tak, ako som to urobila ja. Zmenou stravovania od pani Mačingovej sa mi zmenil aj celý život, myslenie a celkový pohľad na súčasný stravovací systém, kde je už viacej obéznych a ťažko chorých ľudí ako tých zdravých. No, ale o tom, ako zdravo a pekne chceme vyzerať sa musíme rozhodnúť v prvom rade my sami.
Moja túžba po krásnom tele začala na základnej škole
Na základnej škole som vyslovila slová, že raz budem mať postavu ako modelka a všetci ma vysmiali so slovami: „Ty určite, taká tučka“. Celé roky sa mi ľudia z okolia posmievali, nemala som priateľov, ktorým by moja postava neprekážala a ktorí by mi to nevyhadzovali na oči. Možno preto som neustále hľadala cestu, ako to všetko zmeniť. Moja túžba po krásnom tele bola vyslaná do vesmíru a moje sny sa pomaly začali uskutočňovať. Aj keď muselo prejsť 25 rokov, nikdy som sa tej myšlienky nevzdala. Držala som mnoho diét a veľakrát som hladovala len, aby som zhodila nejaké tie kilá, ale jojo efekt sa vždy vrátil a ešte zdvojnásobil.
alenka_foto
Potom prišli deti a moja váha sa vyšplhala na 110 kg
Totálny brutál, ale ja som stále verila, že raz budem pekná a budem mať svoju vysnívanú postavu. Prišli tieto neuveriteľné roky a moja túžba sa naplnila. Musel sa narodiť syn, aby sa všetko uskutočnilo. Musel byť chorý, aby sme spolu hľadali cestu, ako mu pomôcť a dostať ho z ťažkej choroby. Ale tou cestou pomoci sme nepomohli iba jemu, ale aj mne, dcére a Simonkovmu ocinovi tiež. Všetci sme prešli na túto stravu, pili sme olej z cédra Sibírskeho a zázraky sa začali diať rýchlejšie, akoby si kto mohol myslieť.
Choroba môjho syna uzdravila aj mňa
Netrvalo to dlho, iba tri roky, a choroba môjho syna ma prinútila zmeniť sa a uzdravila ma tiež. Hoci mám svoje nedostatky za celé tie roky, teraz sa ich veľmi rýchlo zbavujem. Rokmi sa mi zhoršovalo zdravie. Lekári mi hovorili, že zrak budem mať stále horší a horší a prestávala mi slúžiť pamäť. Bola som na vyšetrení a zistili mi, že odumreté bunky v mozgu sa viac neobnovujú. Bolo to tvrdé poznanie, že v 35-tich rokoch sa môj život uberá ku koncu. Ale aj tak som v sebe mala stále vieru a silu splniť si sen. A ten sa aj splnil.
1400233_850288131660028_4072122951634314300_o
Prvá zmena prišla s knihou Najedzte sa do štíhlosti
Prišla mi do cesty kniha Najedzte sa do štíhlosti cez muža, ktorý bol a stále je mojím anjelom strážnym. Pomohol mi s touto stravou, pretože som mala vždy problém zapamätať si čítaný text a on sa vrhol do tejto stravy tiež. Pamätám si, že sme sa do toho pustili hneď na druhý deň a už nebolo nijakej sily, ktorá by ma zastavila. Pokroky sa začali diať veľmi rýchlo a stále pretrvávajú a ja konečne žijem život, po akom som vždy túžila. V živote som toho síce musela veľa stratiť, aby som mohla nájsť toto všetko, čo teraz mám, ale už o to nehodlám nikdy prísť!
10620177_861945627160945_8998483632265091464_o
Na ceste za krásnym telom mi pomohlo cvičenie cez internet
A o tri roky neskôr som natrafila na stránku Fitshaker. Viem, že telo nie je úplne pekné, keď sa zbaví toľkých tukov iba jedením. Aj to mám na sebe odsledované. Veľmi túžim mať športovú postavu a všetky krivky si pekne postupne vlastnou váhou vyrysovať. A pred touto myšlienkou ma nedokáže zastaviť ani to, že pracujem od 8 do 23:00. A ešte si nájdem s chuťou toľko času, že sa celé dve hodiny venujem spoločnému cvičeniu s dievčatami cez internet! Kočky z Fitshakera sú tak perfektné, že sa každú noc veľmi teším a moje prvé kroky vedú vždy do mojej súkromnej telocvične, ktorú som si vytvorila z jednej izby v dome. Pozorujem na sebe pokroky. Mám silnejšie brucho, lepšiu kondičku, rovnováhu a budujem si disciplínu, pretože som človek, ktorý sa svojich snov nikdy nevzdáva. Popri tomuto cvičeniu, keď mám doobeda 2,5 hodiny pauzu, sa venujem aj behaniu. Jednoducho som sa rozhodla svoj život zasvätiť cvičeniu pre svoje telo, aby sa cítilo silnejšie, mladšie a pružnejšie.
Obdobie schudnutia mi trvalo 1,5 roka. Dala som dole 40 kg a udržujem sa takto ďalší rok a pol. Dala som si záväzok, že to s Fitshakerom dokážem. Držím palce aj ďalším ženám, ktoré sa rozhodli zmeniť svoj život a ísť do toho naplno :-).
728X300-LARGE-LEADERBOARD
Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktor vo Fitshaker

Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. :-) Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.