Ako sa Dominike podarilo zhodiť 17,8 kg za 10 týždňov?

Pred štyrmi rokmi sme na našom blogu robili rozhovor s Dominikou, ktorej sa podarilo schudnúť 20 kilogramov len behom pár týždňov. Keďže odvtedy ubehol už nejaký ten piatok, zaujímalo nás, ako sa má Dominika teraz, ako sa jej vodí, či jej premena vydržala a pod. Počas rozhovoru sme zistili, že to Dominika začiatkom toho roku nemala jednoduché. Pribrala naspäť na váhe, začala mať zdravotné problémy a do toho prišiel aj zážitok, ktorý nie je jednoduché prekonať a nevzdať sa. Chceš vedieť, prečo je Dominika veľká bojovnica a ako sa jej podarilo znovu zhodiť nechcené kilogramy?

Dominika, od tvojej parádnej 20-kilovej premeny ubehli už štyri roky! O tvojom odhodlaní, pláne, pevnej vôli, ale aj prekvapivom výsledku sme písali TU. Ako sa ti darí odvtedy?

Ahojte. Po mojej premene sa veľa zmenilo, zmenil sa môj životný štýl. Držala som sa 3 roky. Sledovala som si váhu a obmedzovala som sladkosti. Avšak prišli i problémy. S manželom sme veľmi túžili po bábätku, dlho sa nám nedarilo. Behom pár mesiacov som pribrala 17,8 kg a moja váha bola 78,7 kg, ale už vo vysnívanom 9. týždni tehotenstva v marci 2018.

ako schudnut

 

Čomu pripisuješ, že si toľko znovu pribrala?

Začala som pracovať a začala som byť lenivá na prípravu jedla. Prestala som si pripravovať jedlo, prestala som jesť každé tri hodiny. Nikdy som sa neprejedala, ale jedla som asi tak 2-krát za deň a nemohla som si odpustiť kávičku s nejakou tou mini sladkosťou. Vedela som, že priberám, ale nevedela som, že až toľko. Stále som si myslela, že som to ja.. tá Dominika po premene v roku 2014. Nejako som to nechcela prijať, veď cvičím… som si stále hovorila.

 

Čo ťa znovu naštartovalo?

Začala som mávať problémy s pätou. Objavili sa mi pätové ostrohy na oboch nohách. Je to bodavá bolesť, pri ktorej sa nedá fungovať a nie to ešte cvičiť, či tancovať. Aj tomuto pripisujem, že som toľko pribrala.

Absolvovala som rázové vlny, ktoré mi čiastočne pomohli. Tieto problémy mám aj dnes, ale už nie sú také výrazné a naučila som sa s nimi žiť a používať rôzne vložky do topánok, aby ma pohyb nebolel. Na jednom sedení počas rázových vĺn, sa pani sestrička pýtala lekára, ako je to možné, že má taká mladá pätové ostrohy? A on jej odpovedal: „Veď je obézna.” Ja som to počula a zostala som z toho mierne šokovaná. Začala som sa viac nad sebou zamýšľať. Toto sa udialo v marci 2018.

Ako som spomínala, v marci sa mi tiež podarilo konečne otehotnieť a mne sa splnil veľký sen. Keď som šla na prvú gynekologickú návštevu, chcela som sa doma odvážiť, skoro som omdlela. Váha mi ukazovala 78, 7 kg. Nemohla som tomu uveriť. To zase budem mať 99 kg (toľko som mala pri prvom synčekovi)? Ako som to mohla znovu dopustiť?

Stále som si opakovala, že to nie je možné, ale bolo. Avšak tehotenstvo sa skončilo v 11. týždni (anembryomola). Zrútil sa mi svet, absolvovala som nekonečne veľa vyšetrení, zaplatila som si rôznych lekárov, verila som, že niekto mi povie, že všetko bude OK, ale nebolo. Na moje 33. narodeniny som musela podstúpiť zákrok.

Prestala som žiť, aj keď som silne veriaca, na pár chvíľ som stratila vieru, prestala som komunikovať, uzavrela som sa do seba, odháňala som od seba všetkých. Nekomunikovala som ani so svojím manželom. Bola som na dne. Ale mám syna, moje vytúžené, vymodlené jediné dieťa, vedela som, že sa musím pozbierať a byť tu pre neho. Nielen, že som bola smutná,nešťastná, ale i sklamaná zo seba. Vedela som, že potrebujem niečo robiť zo sebou a do niečoho sa zahryznúť. A vďaka tomu sa mi podarilo schudnúť za 10 týždňov 17,8 kg a získať vytúženú postavu, nový zmysel života a aj rodinné šťastie a pohodu.

ako rychlo schudnut

 

Ako sa zmenilo tvoje stravovanie? Čo si vylúčila?

Začala som hneď, deň po zákroku, začala som pomaly, ale isto a bez jedinej chyby. Začala som sa stravovať každé tri hodiny v malých množstvách, asi 5-6 porcií denne.

Vylúčila som cukor, bielu múku, pečivo, prílohy. Hlavnou zložkou bola zelenina, ovocie, kuracie mäso, ovsené vločky, tvaroh, orechy, ryby, vajcia….Milujem pšeno, arašidové maslo

Každé ráno začínam raňajkami o 6:00. Moje najobľúbenejšie sú banánové lievance. Cca o 9:00 mám tvaroh s ovocím (asi tak 1/2 tvarohu). Zhruba o 12tej na obed mávam zvyčajne veľký zeleninový šalát s rôznymi obmenami. Potom prichádza na rad moja najobľúbenejšia časť dňa, cca okolo 15:00. Vtedy si vždy dám nejaký fit koláčik, ktorý si doma pripravím. Inšpirácie hľadám v mojich super obľúbených knižkách Z fitka do kuchyne. Mám ich všetky a sú skvelé! Okolo 18tej cvičím, tak vtedy si dám po cvičení proteín a o 21:00 jedávam zeleninový šalát. Takto fungujem stále a baví ma to. Počas 4 mesiacov som neporušila ani raz! V súčasnosti mám dni, keď trénujem i dvojfázovo, niekedy si doprajem i nejakú sladkosť, ale ju si v zapätí poctivo odmakám. Sledujem si príjem kalórií.

 

Cvičíš aktívne? Aké sú tvoje obľúbené aktivity?

Popri mojej milovanej zumbe, ktorú cvičím 2x do týždňa, som začala chodiť do fitka. Chodím do fitka 4-krát do týždňa a 2-krát do týždňa cvičím zumbu. Takto som fungovala 5 mesiacov. Menila som sa zo dňa na deň. Okrem toho, že som schudla, som aj nabrala svaly. Nikdy som ešte nemala svalnaté ruky a tehličky na bruchu (aj keď mini). Za to vďačím mojim fitness trénerkam.

Prehnala som to, začalo ma to strašne baviť, fitnes životný štýl sa stal mojou závisťou, chcela som ešte viac cvičiť. Začala som ráno behávať, korčuľovať. Aj na dovolenke som nezaháľala, behala som po pláži, či potila sa vo fitku. Cvičila som dvojfázovo. Posúvala som hranice. Začala som behávať i dlhé trate. Najviac milujem beh, keď bežím sama a vyvetrám si myšlienky. Je to moja terapia.

Postupne som prišla na to, že cvičiť dvojfázovo 7-krát do týždňa sa nedá. V súčasnosti cvičím 2x zumbu, 3x fitko + 1 x beh, ale s rozumom. Nejdem na 200% , ale iba na 100%.

chudnutie

 

Čo sa v tvojom živote zmenilo?

Fitnes životný štýl sa stal mojou závislosťou. Nakazila som aj svojho manžela. V súčasnosti spolu beháme, spolu makáme vo fitku, spolu si zdravo varíme, spolu súťažíme.

V júli som absolvovala prekážkový beh Spartan race na Kubínskej holi. Síce som skoro vypľula dušu, ale zamilovala som sa. Odvtedy sme s manželom absolvovala spartan race v Česku, 3x na Slovenku a v Maďarsku. Všetko za krátky čas. Podarilo sa nám s manželom získať i Sparťan trifectu a chceme sa posúvať ďalej. Už sa nevieme dočkať na začiatok sezóny 2019. Chceli by sme dať Spartan Ultra (preteky najväčšej obtiažnosti 50 km), ale máme i iné sny. Veď uvidíme.

spartan race

 

Stíhaš to popri dieťatku? Čo by si odporučila mamičkám, ktorým sa nedarí zorganizovať si čas, aby stíhali starostlivosť o dieťatko aj domácnosť?

Je to náročne. Ja musím mať vždy doma upratané, čisté. Keďže s manželom sme zmenili životný štýl, varím už len jedno jedlo pre všetkých. Samko chodí do škôlky, tam má rôznorodú stravu, keď treba navarím aj pre neho, prečo by si nemohol dať zdravé lievance, či zeleninové rizoto s jačmennými krupami. Zbožňuje to. Nemám problém uvariť mu aj zemiaky, či iné pre mňa neobľúbené veci.

Všetko sa dá, ale nesmie byť na to človek sám. Ja mám asi najlepšieho manžela na svete. Pomáhame si vo všetkom. U nás neexistuju mužské či ženské práce. Keď treba požehliť, tak požehlí, keď potrebujem pomôcť s umývaním okien, tak mi pomôže, naopak ja zas pokosím, spolu montujeme svetlá, vŕtame a iné. So Samkom mi veľmi pomáha. Zvládne všetko, čo sa týka Samka. Majú spoločný rituál, od narodenia ho kúpe a oblieka po večernom šantení vo vode. Naozaj málokrát ho kúpem ja.

Moja rodina takisto akceptuje moje cvičenia a iné aktivity, ktorých naozaj mám dosť a pomáhajú mi. S manželom sa pri cvičení striedame, alebo cvičíme spolu a Samko je už veľký, preto ho brávame do fitka, kde sa hrá s inými detičkami. Nie som zlá mama, milujem svoje dieťa nadovšetko, ale z tých 24 hodín je aspoň jedna hodina moja. Využívam často skoré ráno, alebo poobedný Samkov spánok. Asi by som to sama nezvládla. Môj manžel a moje dieťa sú pre mňa všetkým. Aj napriek tomu a vďaka nim a aj vďaka mojej fitness záľube som sa postavila na nohy a začala som znovu žiť a myslieť pozitívne.

 

Aký je tvoj názor na to, či zohráva pri efektívnom chudnutí úlohu aj pozitívne myslenie?

Môj vzorec je: pevná vôľa (jej súčasťou je pozitívne myslenie, radosť zo života), cvičenie, pravidelné stravovanie, pitný režim.

 

Čo by si odkázala s odstupom času Fitshakeráčkam, ktoré hľadajú motiváciu a vôľu pokračovať v ceste za štíhlym, zdravým a „udržateľným“ telom?

Nikdy nezačínaj od zajtra, ale DNES, práve teraz, možno práve tento článok, povedz si, že niečo v svojom živote zmeníš, nie preto, že chceš schudnúť 20 kg, ale preto, že chceš byť šťastná a uvidíš, že aj tvoje okolie bude šťastné. Pridaj si zeleninu, vymeň čokoládku za nejakú zdravú dobrotu (vieš koľko je super receptov na zdravé sladké maškrtenie? A chutí to naozaj skvele).

Za svoje zlyhanie, keď som pribrala po krásnej premene na 78,7 kg sa hanbím, ale nehanbím sa za to, že so to znovu dokázala. Človek miliónkrát padne, ale dôležité je vedieť sa postaviť a ja sa väčšinou nielen postavím, ale i odrazím! Nekritizuj, že je to nezdravé, nemožné, choré. Je to možné a funguje to. Denne mi píšu mnohé ženičky a pýtajú si rady a vyslovujú mi obdiv, ale ja nie som odborník, iba obyčajná mama, ktorá chce byť šťastná. Ja ti neradím nejesť pečivo, či zemiaky! Iba ti napíšem môj vzorec, ako to fungovalo mne, vyber si z tohto článku, čo chceš. Vyber si šťastie pre teba. Pekný deň! :-)

zumba

Dominike ďakujeme veľmi pekne za rozhovor, že sa s nami podelila o jej životný príbeh. Je naozaj obdivuhodné, vedieť si priznať chyby a hoci človek spadne, vedieť vstať, otriasť sa a pokračovať ďalej. Pretože aj o tom je život. ;-)

 

Aj ty chceš so sebou niečo začať robiť? Nakukni ku nám, stačí vytiahnuť podložku na cvičenie hoci aj u teba v obývačke a ísť na to:

cvicenie doma

 

 Aj toto sú zaujímavé životné príbehy premien:

Valika po každom pôrode (mala ich 3) musela schudnúť cca 25 kíl. Ako sa jej to zakaždým podarilo?

Ako sa podarilo schudnúť Andrejke takmer 28 kíl v priebehu jedného roka?

Peťka schudla 12 kg za 4 mesiace, aký bol jej recept?

Baška Línek

Článok bol pridaný dňa 27/11/2018 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Baška Línek

Komentáre