Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako na krásne poprsie? Vyskúšaj tieto 4 zaručené cviky!

cvičenie doma

Každá žena sa chce pýšiť krásnym pevným poprsím, preto sa pozrime na cviky, ktoré nám zaručene pomôžu. Možno si nevedela, že prsné svaly sa delia na malý a veľký prsný sval. Poďme si ich precvičiť všetky...

Stále hovorím a aj budem hovoriť, že kráľovským cvikom na prsné svaly je kľuk. Musíš len správne nastaviť ruky, aby si zapojila tie správne svaly. Pripravila som si pre teba nielen kľuky, ale aj ďalšie fajn cviky, ktoré ti s tým pomôžu.

1. Kľuk

Najúčinnejším cvikom na prsné svaly je podľa mňa práve kľuk, a ak ho budeš robiť správne, tvoje telo sa ti odmení pevnejším poprsím.

Ak nezvládneš mužský kľuk, nevadí, opíšeme si ten ženský.

Východisková poloha je vo vzpore kľačmo, ale hmotnosť tela je hlavne na horných končatinách, hlava smeruje v predĺžení chrbtice a pohľad medzi ruky, nepozeráme sa na pupok ani pred seba. S nádychom ideme nadol, pohybuje sa celý trup, chrbát je rovný, neprehýbame sa v bokoch, s výdychom ideme nahor. Treba povedať, že ruky presahujú šírku podložky, prsty smerujú dopredu, lakte do strán, lebo iba tak zapojíme veľký prsný sval.

Urob 10 opakovaní v 4 sériách.
videa na cvicenie doma
kardio cvicenie doma

2. Upažovanie so závažím

Pri tomto cviku krásne pocítiš prsné svalstvo. Východisková poloha je v ľahu na chrbte, nohy máme pokrčené, boky opreté o podložku, ruky pred sebou a držíme závažie, pretože len tak môže byť cvik účinný. S nádychom upažíme do strany a s výdychom sa vrátime späť.

Tento cvik opakuj 15-krát v 4 sériách.
cvičenie doma s vlastnou váhou
program na cvicenie doma

3. Vzpažovanie so závažím

Týmto cvikom zasa precvičíš malý prsný sval. Východisková poloha je v ľahu na chrbte, nohy máme pokrčené, boky opreté o podložku, ruky pred sebou a držíme závažie, pretože len tak môže byť cvik účinný. S nádychom vzpažíme nad hlavu a s výdychom sa vrátime späť.

Pozor pri vzpažovaní, boky maj stále na podložke, nezdvíhaj ich.

Tento cvik opakuj 15-krát v 4 sériách.
náradie na cvičenie doma
tipy na cvicenie doma

4. Upažovanie s gumou (expanderom)

Tento cvik je najnáročnejší z cvikov so závažím, pretože expander kladie odpor a ty zapájaš viac svalov naraz. Môžeš si vybrať rôzne druhy odporu, silnejšie alebo slabšie. Pri tomto cviku si dávaj pozor, aby si zbytočne nezapájala trapézy, pretože by ťa z toho mohla bolieť hlava. Preto na začiatku zvoľ slabší odpor a snaž sa držať plecia stiahnuté smerom nadol, napínajúc svaly medzi lopatkami.

Východisková poloha je v ľahu na chrbte, nohy máme pokrčené, boky opreté o podložku, ruky pred sebou a držíme expander, pretože len tak môže byť cvik účinný. S nádychom upažíme do strany a s výdychom sa vrátime späť.

Tento cvik opakuj 10-krát v 4 sériách.
pomôcky na cvičenie doma
cvičenie doma pre ženy

Blíži sa NOVOROČNÁ VÝZVA a aj naša trénerka Verča v nej bude s tebou!

Čaká na teba nielen nádielka nových tréningov od našich špičkových trénerov, ale aj motivačné a stravovacie rozhovory s odborníkmi. Táto výzva ťa naozaj od začiatku roka poriadne nakopne a rozpumpuje tvoju energiu. Začni si plniť svoj sen o zdravom tele hneď na začiatku roka 💪.

Nezabudni začíname už 8. januára 👇

Fotka autora
Veronika Jandová
Trénerka a redaktorka vo Fitshakeri

Jsem osobní a online trenérka, výživová poradkyně se specializací na vegetariány a vegany. Osobně působím v Praze v Karlíně. Od mala jsem se věnovala spousty sportům přes karate, gymnastiku, aerobik po šplh na laně a crossfit. Sport je důležitou součástí mého života, stejně jako zdravý životní styl. Proto, to co sama miluji předávám dál a pomáhám lidem na cestě za krásnějším a spokojenějším já. (instagram: https://www.instagram.com/veronika.jandova.vegantrenerka/web: www.vercajandova.cz)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.