8 tipov ako aktívne tráviť voľný čas vo dvojici, nielen na Valentína

Sú dve skupiny ľudí, jedna Valentína oslavuje a tá druhá ho, dá sa povedať, nerieši. Na to, aby si tieto nasledovné tipy vyskúšala, nemusíš byť milovníčka Sv. Valentína, ani to nemusíš robiť práve 14. februára, v deň zaľúbených. Budem rada, ak ťa inšpirujem v niečom novom, čo môžete hlavne v zimnom období spolu s partnerom robiť. Ak náhodou partnera nemáš, nezúfaj, všetko sa dá zažiť aj s kamoškou. :-)

# 1: Tanec vo dvojici

V súčasnosti je tanec akýmsi trendom. A prečo by si ho mala vyskúšať aj ty s partnerom? Pretože tanec je výborný pre udržanie zdravia, kondície, znižuje stres, zvyšuje sebavedomie a je tiež určitým relaxom, zábavou i potešením. Ďalším benefitom je, že tancom získaš správne držanie tela, tiež si ním rozvíjaš koordináciu, flexibilitu a dodá ti pozitívnu energiu! Kombinácia pohybu s hudbou vytvára súzvuk, ktorý v ľuďoch vyvoláva pocit šťastia.

Tento príliv energie môžeš zažiť aj ty s partnerom. Tanečných kurzov, alebo eventov, plesov, zábav je naozaj veľa. Môžete sa však prihlásiť aj na dlhodobejší tanečný kurz, možností je dosť, určite aj ty vo svojom alebo susednom meste nájdeš tanečný kurz, aký vám bude s partnerom vyhovovať. Zažijete tam kopec zábavy a uvidíš, že to bude zmysluplné trávenie voľného času vo dvojici, čo každému vzťahu určite len prospeje. :-)

Môžeš si vybrať aj z týchto tipov:

tanec

 

# 2: Plávanie

Robí zázraky s tvojím telom. Chrbát, kĺby nie sú pri tomto pohybe vôbec namáhané. Plávanie pozitívne vplýva na správne držanie tela, odbúrava nadbytočné tuky, zlepšuje fyzickú a psychickú kondíciu. Dokonca zlepšuje obranyschopnosť a imunitu, pretože organizmus sa vďaka rozdielnej teplote vody a vzduchu otužuje.

S partnerom si tak môžete príjemne zaplávať a spojiť to s oddychovým wellnessom – navštívte saunu, vírivku. A romantika je na svete. :-)

plavanie

 

# 3: Korčuľovanie na jazere/zimáku

V zime sa takpovediac pýta robiť zimné športy. Ako dieťa si určite obľubovala sneh, ľad. V tej dobe sme vedeli tráviť aj celé hodiny sánkovaním, guľovaním, či stavaním snehuliaka. A čo takto oprášiť korčule a ísť si zakorčuľovať na ľad? Je to perfektná športová aktivita.

Dokonca aj keď vonku nie je zrovna mínus, a ani nemusí byť nasnežené, nájdeš kopu ľadových plôch, ktoré sú prevádzkované celú zimu. Či už zimné štadióny, námestia, alebo sú ľadové plochy tiež v niektorých nákupných centrách.

korčuľovanie na ľade

 

# 4: Bežkovanie alebo turistika

Príroda je pre našu myseľ, zdravie a psychickú pohodu najlepším liekom. Čerstvý vzduch, ktorý nám vyštípe líca a tá príjemná únava, ktorú môžeš zažiť po športe v zimnej prírode je na nezaplatenie. Tí, ktorí zažili také poriadne bežkovanie sa k tejto činnosti rok čo rok vracajú. Je to neskutočný relax, spáliš pri tom aj množstvo kalórií a hlavne si potom ako znovuzrodená.

To isté platí aj pre niekoľkohodinovú turistiku. Naplánujte si s partnerom, alebo aj s kamošmi nejaký zimný výstup. Nemusíte pre to chodiť do Tatier, stačí aj Pajštún, Nitriansky Zobor, Štiavnické vrchy, alebo nejaký kopec v tvojom okolí. :-) Zabaľte si do ruksaku nejakú desiatu, teplý čaj v termoske a nezabudnite sa teplo obliecť.

zimná turistika

 

# 5: Behanie vo dvojici

Aj behanie má svoje čaro. Čoraz viac ľudí beháva, dokonca aj v zime. Ani tma im neprekáža. Vynašli sa a na hlavách nosia čelovky. Skús to aj ty. S partnerom alebo vo dvojici sa najlepšie behá, navzájom sa podporíte, potiahnete, keď jeden nebude vládať. Zdieľať voľný čas s partnerom, aktívne si zašportovať je skvelou možnosťou ako utužiť vzťah.

behanie

 

# 6:Vyskáčte sa

Na to, aby si si zaskákala na trampolíne, nemusíš byť dieťa. Aj dospelí sa v takom jump centre vedia dokonale vyblázniť. Podporíš tak svoju koordináciu, rovnováhu aj správne držanie tela. Môžete si zahrať basketbal, vybíjanú, alebo kto urobí akrobatickejší kúsok, či doskočí najďalej. Ak máte deti, je to ideálny rodinný večer, zabaví sa ozaj celá rodina.

 

# 7: Zahrajte si bedminton, squash

Ak si myslíš, že je to len taká „pinkačka“, mýliš sa. Dá sa pri tom parádne zapotiť, a môžeš mať tak v ten deň odmakané. Ak si súťaživá, alebo aj tvoj partner je to ideálny šport pre vás. Požičajte si rakety, košík/loptičku a vyskúšajte si to. Možno ste to práve vy, ktorí si naplánujú v týždni aj takúto spoločnú aktivitu. Držím palce!

badminton

 

# 8: Navštívte s kamošmi záhadnú miestnosť

Tu si môžete troška precvičiť mozgové závity. A Valentín s kamošmi tiež nie je na zahodenie. Navštívte spolu záhadnú miestnosť. Možno si už o nej počula. Ide o rôzne úlohy, ktoré v miestnosti musíš s partiou kamošov vykonať, aby ste sa z miestnosti vyslobodili. Je to dobrý nápad na rozvinutie tímového ducha – na skupinové myslenie, súhru, vzájomné sa dopĺňanie. Tu zistíš, že každý rozmýšľa inak a vec môže vidieť aj z iného uhla ako ty. O tom to je, len ak dáte všetky hlavy dokopy, vylúštite záhadu.

escape room

 

Bonus: Navarte si spolu chutnú večeru v pohodlí domova

Po nejakej fyzickej aktivite, ktorú ste spolu robili si môžete spolu aj navariť. Ak teda ešte vládzete. Tu sú nejaké rýchle tipy, na chutnú večeru. Dobrú chuť!

Quinoa so zeleninou a čiernymi olivami

Špaldové tortilly s avokádovým šalátom

Omeleta so šampiňónmi a špenátom

 

Ďalšie skvelé a hlavne zdravé nápady na recepty nájdeš aj v našich knihách:

zdravé recepty

 

Ak sa nikam neponáhľaš a ešte si chceš niečo pekné k téme Valentín prečítať, pozri aj sem:

Tipy na handmade darčeky, ktoré môžeš niekomu darovať z lásky, a to nie iba na Valentína

38 tipov na dezerty, zákusky a koláče, ktoré pripravíš do 40 minút – podaruj sladkosť a ušetri čas

Akými darčekmi obdarovať na Valentína seba?

Petra Hegerová

Článok bol pridaný dňa 08/02/2019 a zaradený do kategórie: Všeobecné   |   Autor: Petra Hegerová

Komentáre