12x handmade tipy na darčeky nielen na Valentína

Už o pár dní tu budeme mať sviatok všetkých zamilovaných – Valentín. Či ho oslavuješ alebo nie, je pekné z času na čas urobiť pre tých, na ktorých nám záleží, niečo milé. Ak teda chceš niekoho potešiť (a vôbec to nemusí byť tvoj partner, pokojne urob radosť mamine, sestre, kamoške, alebo aj bratovi, tatinovi, strýkovi,..), poď načerpať inšpirácie, čo milé môžeš sama pripraviť. Nech pre teba Valentín nie je komerčným sviatkom, ale dňom, kedy môžeš druhým ukázať, že ich máš rada. ;-)

# 1: Ručne robená pohľadnica/kartička

Pamätáš sa? Robili sme ich už v škole. Neviem, či už vtedy sa u nás oslavoval Valentín, ale určite sme ako deti chystali pozdravy napríklad na Deň matiek. Je to veľmi milá a nenáročná úloha, ktorú zvládne naozaj každý. Môžeš zapojiť svoju fantáziu a využiť na tvorbu aj nejakú kreatívnu techniku (scrapbooking, quilling, kaligrafiu, …).

Najdôležitejšie však bude, čo na kartičku napíšeš. Osobné prianie písané od srdca je totiž to najkrajšie.

Tip: Nemusíš kresliť len tradičné srdiečka. Ak je pre vás dvoch niečo typické, môžeš využiť to. Pozri aj na tieto inšpirácie.

darceky
Zdroj: Pinterest

 

Tip od nás z redakcie: Ak nestíhaš nachystať milý pozdrav, máme dobrú správu. Pripravili sme pre teba darček. Naša grafička Katka mu dala krásnu podobu a teraz si ho môžeš siahnuť a posunúť ďalej.

prianie na valentina

Na výber máš zo 4 textov, stiahni si ten (môžeš aj všetky, ak chceš), ktorý potrebuješ:

 

# 2: Odkaz v krabičke od zápaliek

Ak chceš byť o niečo originálnejšia a máš čas sa vyhrať, vymysli niečo milé, malé do krabičky od zápaliek. Je to veľmi čarovné, nemyslíš? :-)

nápady na darčeky
Zdroj: Pinterest

 

# 3: Kupónová knižka

Myslím, že tento bod ťa neprekvapil. Možno už ide o klišé, ale určite to bude stále v kurze. Vymyslieť vlastné nápady a darovať ich niekomu je na nezaplatenie. Na kupónoch môže byť napísané čokoľvek. Môžeš niekomu darovať masáž chodidiel, škrabkanie chrbta, masáž hlavy, raňajky do postele, že budeš týždeň/mesiac upratovať len ty, alebo pripravíš večeru, vymyslíš program na víkend a pod.

Ty najlepšie poznáš osobu, ktorú by si takým niečím chcela obdarovať. Porozmýšľaj, čo by túto osobu potešilo a prispôsob tomu kupóny. ;-)

kuponova knizka
Zdroj: Pinterest

 

# 4: Odkazy s komplimentmi

Daruj zoznam komplimentov. Napíš obdarovávanej osôbke to, čo si na nej vážiš, čo obdivuješ, čo sa ti na nej páči, čo máš na nej rada. Proste tejto osobe vzdaj toľko komplimentov, koľko ti napadne.

Tip: Ak chceš byť kreatívna, priprav tieto odkazy netradičným spôsobom. Môžeš ich napísať na malý kúsok papiera (ako keby si písala list, ktorý budeš posielať poštovým holubom) a daj ho do malých fľaštičiek. Alebo tieto komplimenty napíš na obyčajné lepiace papieriky a nalep ich v domácnosti na rôzne miesta, kam bežne táto milovaná osôbka denne chodí (zásuvka so spodným prádlom, nalep na zrkadlo do kúpeľne, na topánky,…).

kompliment
Zdroj: Pinterest

 

# 5: Nápady na rande

Oživ vo vašom vzťahu romantiku. Vymysli miesta a činnosti, ktoré môžete so svojou polovičkou podniknúť ako rande. Je jedno, či ste spolu rok alebo 20. Udržovať dobrú harmóniu vo vzťahu treba vždy a čas pre seba by ste si mali nájsť za každých okolností. Pri malých deťoch to možno nepôjde tak často, no určite aj pri nich sa dá vymyslieť niečo, kde sa budete venovať jeden druhému. Ide o to, darovať seba a svoj čas.

Potrebuješ poradiť s nápadmi? Aha:

 • planetárium
 • akvárium
 • farmársky trh
 • spanie pod hviezdami
 • zájsť na večeru
 • ísť na miesto, kde ste mali prvé rande
 • ísť na miesto, kde ste si dali prvú pusu
 • zájsť do kina
 • zájsť do divadla
 • zájsť na nejakú športovú udalosť
 • ísť si zahrať (bedminton, squash, tenis,…)
 • zájsť spolu na plaváreň
 • zájsť do kaviarne
 • zájsť na zmrzlinu
 • zahrať sa na turistov vo vlastnom meste a navštíviť napr. múzeum či inú atrakciu,…

Tuším je to studnica nevyčerpateľných možností. Už si to len prispôsobiť vlastným preferenciám. ;-)

Takéto niečo môžeš pokojne vymyslieť aj pre iného člena rodiny. Vytiahnuť niekam môžeš predsa aj svoju maminu, sestru, kamošku,…

Tip: Pokojne buď aj tu kreatívna. Ak sa ti nepáčili kreatívne možnosti doteraz, skús sa inšpirovať týmto. Napíš nápady na rande na drevené nanukové paličky. Samozrejme, ak také doma nemáš, nekupuj teraz XY nanukov, ale radšej zvoľ iný variant. Takéto paličky sa dajú zohnať aj v obchodoch s kreatívnymi potrebami, alebo napríklad aj v lekárni. ;-)

rande
Zdroj: Pinterest

 

# 6: Nádobka plná prianí

Ďalším milým nápadom na darček je napísanie jeho/jej obľúbených citátov, motivačných hesiel, výrokov na kúsky papiera. Vlož ich napríklad do prázdneho čistého sklíčka od kokosového oleja, alebo ozdob krabičku od čaju, či čokoľvek, kde sa tieto odkazy zmestia.

Čím viac týchto prianí bude, tým veselšie to bude pôsobiť. Ak to zvládneš, priprav na každý deň v roku jedno. ;-)

valentínske darčeky
Zdroj: Pinterest

 

# 7: Vlastná hra

Priprav hru o vás pre vás. Vymysli otázky, ktorými si spríjemníte večer, ťahajte ich z vrecúška, alebo obaja odpovedajte na to isté. Pravidlá si určte sami.

Ak sa ešte len spoznávate, otázkami môžu byť: Aké sú tvoje obľúbené kvety? Aká je tvoja vysnívaná dovolenka? Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Ak ste už spolu dlho, môže ísť o otázky typu: Spomínaš si na naše prvé rande? Ktorý moment z nášho vzťahu ti najviac utkvel v pamäti? Ktorá z našich dovoleniek sa ti páčila najviac?

V prvom prípade ide o to, aby ste sa lepšie spoznali a dozvedeli sa o sebe niečo nové, milé. V druhom ide o oživenie príjemných spomienok, kedy ste sa cítili veľmi príjemne, milovane.

Tip: Nič vám nebráni, aby ste si túto hru okorenili. Otázky môžu mať aj erotickejší nádych. Urobte to tak, ako to cítite, že vás to bude baviť. ;-)

hry
Zdroj: https://mycreativedays.porch.com/valentines-day-date-night-game/

 

# 8: Vytvorte si vlastnú tradíciu

Nadviažem trošku na predchádzajúci bod. V rámci sviatku zamilovaných si môžete vymyslieť aj vlastnú tradíciu či už ako pár, alebo ako celá rodina. Môžete napríklad od 1. februára až do Valentína plniť nachystané úlohy (napr. dnes sa nebudem na nič sťažovať, dnes urobím namiesto niekoho jeho domáce práce, budem hovoriť len pekne, zacvičím si,…), alebo si môžete vytvoriť nádobku, kde budete až do Valentína vhadzovať zamilované priania, odkazy, vyznania lásky pre toho druhého a potom na Valentína si ich prečítate.

Pokojne si môžete časový úsek zvoliť iný. Začnite na Valentína a skončite na konci februára. Alebo si zaveďte túto tradíciu na úplne iné obdobie.

handmade
Zdroj: https://sofestive.com/2017/01/26/the-love-jar-tradition/

 

# 9: Priane schované do osemsmerovky/tajničky

Možno toto nesadne každému, ale niekomu určite áno. Sú ľudia, ktorí sa večne radi hrajú či riešia hlavolamy. Schovať milé prianie práve do tejto podoby môže byť pre nich naozaj okúzľujúce.

 

# 10: Napíš básničku/list

Aspoň to vyskúšaj. Možno je v tebe nahromadených veľa slov lásky, ktoré sa nezmestia do jedného malého priania. Vyjadri svoje pocity na papieri.

valentin

 

# 11: Váš príbeh

Ak vieš kresliť, pokojne ho nakresli. Môže mať dokonca aj podobu komixu. Alebo môže ísť o fotoalbum doplnený o tvoje komentáre a napríklad aj iné drobnosti. Ak máš napríklad odložené ešte stále lístky z kina z vášho prvého rande, alebo z koncertu, kde ste boli na výročie, doplň to do knihy. Zhmotni váš príbeh na jedno miesto. ;-)

valentín
Zdroj: Pinterest

 

# 12: S láskou pripravené jedlo

Určite si na tento bod čakala. Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok. V rámci tvojich schopností, času a preferencií obdarovanej osoby vymysli nejaké zaujímavé chutné prekvapenie. Inšpirácie na sladkosti, nápoje aj jedlá nájdeš aj v tomto článku:

zdravé recepty

Ako si si mohla všimnúť, niektoré nápady sa prelínajú. Pokojne priprav napríklad komplimenty do jedného veľkého sklíčka. Alebo vyrob viac krabičiek zo zápaliek ako napr. tipy na rande. Vyber si nápad a realizáciu sama. ;-)

A ak ťa niečo z toho inšpirovalo, nezabudni nám dať spätnú väzbu napríklad dolu v komentároch pod článkom. Ďakujeme! :-)

 

Množstvo sladkých inšpirácií na sladké recepty nájdeš aj v našej knihe Z fitka do kuchyne 3:

fit recepty

 

Prečítaj si aj:

Prečo sú dotyky v našom živote dôležité?

Čím na Valentína obdarovať seba?

Chceš pripraviť niečo sladké a nemáš veľa času? Načerpaj inšpiráciu medi týmito 38 receptami na rýchle koláče

Katarína Vrbičanová

Článok bol pridaný dňa 07/02/2019 a zaradený do kategórie: Všeobecné   |   Autor: Katarína Vrbičanová

Komentáre