Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Zmeň svoj život a buď šťastnejšia! Inšpiruj sa týmito 23 tipmi

sťastie
Prejdi si týchto 23 bodov a zamysli sa, či by si do svojho života mohla niektorý zaradiť. Možno už niečo z toho dávno robíš a možno poznáš ešte iný, dobrý recept na to, ako byť v živote šťastná a spokojná. Podeľ sa oň s nami do komentára pod článok. Tak pekné čítanie!

# 1: Prestaň sa porovnávať

Jediná osoba, s ktorou sa môžeš porovnávať je osoba, ktorou si bola včera.
progres

# 2: Nauč sa hovoriť NIE

Viem, že to môže znieť ako otrepaná fráza. Ale spomeň si len na ten pocit, ktorý v sebe máš po tom, čo ideš proti sebe a predsa len povieš áno, aj keď celé tvoje vnútro kričí nie. Nebuď teda otrokom, ale pánom svojho času aj života.
nie

# 3: Buď vždy sama sebou

Toto celkom súvisí s predchádzajúcim bodom, ak budeš hovoriť nie, budeš si stáť za svojím rozhodnutím. Budeš robiť, hovoriť a cítiť, čo chceš ty, nie čo chcú druhí. A budeš spokojná a hlavne sama sebou.
 

# 4: Ži TU a TERAZ, nie v minulosti a ani v budúcnosti

Užívaj si okamih, ktorý je práve teraz. Naplno ho precíť, uži si chvíle, ktoré prežívaš teraz, lebo tieto okamihy sa už nikdy nezopakujú. Čas plynie a pamätaj - každý deň je iný, nikdy nie rovnaký.
sila prítomného okamihu

# 5: Buď šetrná k svojej planéte Zem

Váž si, že žiješ v krajine, kde tečie z kohútiku pitná voda. Skús plastové vrecúška nahradiť látkovými, separuj odpad a pri najbližšom videu o plážach zaplavených plastom, ktoré na teba na internete vyskočí, budeš na seba hrdá, že aj ty pre to niečo robíš.
plátené tašky

# 6: Hovor presne to, čo si myslíš

Len tak to budeš ty, len tak to bude naozaj úprimné. Stoj si za tým, je to tvoj názor. Ľudia to pochopia, aj keď nie hneď, ale aj oni budú k tebe úprimní a mnohé veci je lepšie sa dozvedieť na rovinu, ako ich zahmlievať, či obchádzať pravdu.
 

# 7: Začni si veriť

Nikdy nehovor o sebe nepekne. Ľúb sa taká, aká si. Ak je niečo, čo ti vadí a dá sa to zmeniť, začni na vylepšení svojho JA ešte dnes.
 

# 8: Neohováraj druhých

Nerobí to dobrú energiu. A ty nikdy nevieš, čo ten druhý prežil, čo má za sebou, prečo tak konal. Hovorí sa, že pred tým, ako začneš niekoho súdiť, obuj si jeho topánky, a prejdi sa jeho životom, a pokiaľ sa dostaneš tak ďaleko, ako on, tak možno pochopíš, aký silný vlastne je.
ohováranie

# 9: Nikdy sa nevzdávaj svojich snov

Naber odvahu, silu a bojuj. Ten, kto vydrží je víťaz.
„Jediné, čo ti asi bude brániť ísť za svojimi cieľmi je osoba, ktorá stojí v tvojich topánkach, nosí tvoje oblečenie a uvažuje tvojimi negatívnymi myšlienkami.“ Les Brown
 

# 10: Nezúfaj, ale pouč sa zo svojich chýb

Každý z nás je omylný. Záleží len na tebe, ako rýchlo sa z chyby stane pozitívna skúsenosť a už ju viac neurobíš.
cieľ

# 11: Nechaj plynúť veci, ktoré nemôžeš kontrolovať

Veľakrát si robíme starosti z vecí, ktoré nemôžeme ovplyvniť. Môj muž mi to občas musí pripomínať otázkou: „Môžeš to nejako ovplyvniť?“ Ak je mojou odpoveďou nie, tak sa to naozaj snažím nechať plynúť. Ak to však môžem zmeniť, tak vtedy konám.
 

# 12: Nestrácaj čas

Nestrácaj čas s ľuďmi, ktorí ťa majú radi, len keď sa správaš, ako oni chcú. Užívaj si radšej chvíle s tými, ktorí ťa bezpodmienečne milujú, s ktorými môžeš byť sama sebou a cítiš sa s nimi spokojne, veselo a šťastne.
laska

# 13: Dôveruj svojim inštinktom

Ak nemáš z niečoho dobrý pocit, nerob to. Veď poznáš to, keď si povieš, do kelu ja som to vedela, a aj tak som to urobila inak. Skús načúvať svojmu vnútru, svojej intuícii.
 

# 14: Nenechaj sa ovplyvňovať

Precíť, čo je pre teba najlepšie. Pretože to, čo je dobré pre niekoho, nemusí byť dobré aj pre teba. Ty najlepšie vieš, čo chceš a vieš aj čo nechceš.
 

# 15: Nemysli však len na seba

Pomáhaj, daruj, obetuj. “Čo zaseješ, to žneš. Čo dávaš, to dostávaš. Čo vidíš v druhých, je odrazom teba. Pamätaj, život je ozvena. Vždy sa všetko každému vráti.“ Neznámy autor
pomoc

# 16: Neživ v sebe nenávisť a nauč sa odpúšťať

Pestovať si nenávisť, je to najhoršie, čo môžeš robiť. Pamätaj si, že ešte nikomu to „úrodu“ neprinieslo. Práve naopak. Odpustenie sebe i ostatným nás oslobodzuje od minulosti a len tak si dokážeme vychutnávať silu prítomného okamihu. Dokonca, ak nás niečo bolí-chrbát, ramená, môže to byť spojené aj s tým, že treba niekomu odpustiť.
 

# 17: Ďakuj

Za všetko, čo v živote máš a čo ťa postretlo, buď vďačná. Aj keď sa to v danej chvíli nezdá, práve všetky pády a prekážky ťa môžu doviesť k tej silnejšej osobe, k novému neporaziteľnému JA.
 

# 18: Uvoľni miesto niečomu novému

Vyprázdni skrine a zbav sa všetkých vecí, ktoré si nepoužila minimálne rok. Mať preplnené skrine znamená totiž mať aj preplnenú myseľ. Život má svoj prirodzený rytmus, kde veci prichádzajú a odchádzajú. Uvoľni tak priestor niečomu novému a lepšiemu.
život

# 19: Ukonči svoj každodenný chaos plánovaním

Diár je perfektná pomôcka. V tom našom si môžeš zapisovať nielen termíny stretnutí, návštevy lekárov, ale aj svoje každomesačné ciele, cvičenia. Jednoducho takto máš všetko pokope a vieš, čo ťa kedy čaká. Nebudeš tak nič robiť na poslednú chvíľku a o svojom živote budeš mať lepší prehľad.


# 20: Utíš svoju myseľ každý deň aspoň na pár minút

V tomto uponáhľanom svete, v ktorom momentálne žijeme si tvoje telo aj myseľ zaslúžia oddych. Medituj, seď v tichu, sama so sebou, dopraj si masáž, kúpeľ, čokoľvek, kde bude ticho, alebo bude hrať tvoja príjemná meditačná hudba. Len zhlboka dýchaj a nechaj voľne plynúť svoje myšlienky. Na nič konkrétne nemysli, nerieš, skús vypnúť gombíček tvojej mysle. Možno to bude zo začiatku ťažké, ale tréningom sa to zlepší.
meditacia

# 21: Ži pozitívne

Pýtaš sa ako, keď sa ti všetko rúca? Skús to, zober všetku svoju silu aj odvahu a buď lepším človekom. Miluj! A nezabudni, že všetko, na čo sa sústredíme sa zintenzívňuje a rastie. Nevzdávaj sa, pretože všetky prekážky, dná a porážky sú tvojimi veľkými učiteľmi, všetko sa deje pre niečo a z teba sa stane silnejší a lepší človek. Len to chce čas a trpezlivosť.
 

# 22: Nebuď otrokom sociálnych sietí

Naopak vzdelávaj sa, čítaj, rozprávaj sa s partnerom, s rodičmi, sestrou. Vnímaj svet, ktorý je v tvojej blízkosti, pamätáš Tu a TERAZ? Nie to, čo sa deje na opačnom konci telefónu. Ži svoj život, svoj sen. Nie tých druhých.
 

# 23: Nebuď leňoch

Rozhýb svoje telo, zacvič si s nami, alebo choď na prechádzku, na čerstvý vzduch, alebo si choď zabehať. Nasávaj nový prílev energie a užívaj si hormóny šťastia, ktoré sa zaručene vyplavia. Nie je nič lepšie, ako sa udržiavať v kondícii. V ponuke máme nespočetne veľa cvičení, každá si môže vybrať, čo jej viacej vyhovuje. Či niečo dynamickejšie, alebo naopak kľudnejšie. Dbaj na pitný režim, ale aj na vyváženú stravu a spi každý deň minimálne 7-8 hodín.
cvicenie na doma

Verím, že ak bude treba, spomenieš si na tieto body, ktoré ti pomôžu mať vyrovnaný, šťastnejší život. Lebo všetci sa neustále učíme, zdokonaľujeme, chceme byť lepšími a hlavne rastieme na základe našich skúseností. Tak držím palce! :-)

Niekedy k šťastnejšiemu a krajšiemu dňu ti môže dopomôcť aj maličkosť. Napríklad aj šálka dobrého a kvalitného čaju z našej ponuky. Nájdeš ich v našom e-shope.

Fotka autora
Petra Hegerová
Redaktor vo Fitshaker

Keď tvorím, cestujem a športujem, som šťastná. Relaxovať ma nájdeš v kuchyni, na Instagrame, pri behu či tvorbe náramkov...alebo len tak s manželom a rodinkou pri voňavej kávičke a zdravom koláči. Veľmi dlho neobsedím a robiť jednu vec je pre mňa občas nuda ;-). Momentálne si fičím na aromaterapii, spoznávam účinky akupunktúry a cvičím SM systém, aby som mala zdravý a pevný chrbát. Ešte rada fotím, dekorujem a píšem články o všeličom zaujímavom, čo stojí za to si prečítať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.