Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Zemiakovo-syrovo-brokolicové placky

45 min
18 placiek
syrové placky

Potrebujeme: 

 • 1 brokolicu (cca 300 g)
 • 1 cuketu (cca 120 g)
 • 1 zemiak (100 g)
 • 3 vajíčka
 • 200 g syra eidamu 30% (príp. akéhokoľvek iného syra)
 • 50 g špaldovej múky
 • 50 g ovsených vločiek
 • morskú/himalájsku soľ
 • mleté čierne korenie
syrové placky

Placky si môžeš urobiť na mnoho spôsobov. My si ukážeme kombináciu výživnej brokolice s cuketou, so zemiakom a syrom. Vyskúšaš môj recept?

Čas prípravy

 • 15 minútpríprava
 • 20 - 30 minútpečenie

Ako na to?

1

Brokolicu rozoberieme na ružičky a uvaríme vo vriacej vode (cca 5-10 minút).

2

Necháme ju vychladnúť a roztlačíme vidličkou.

3

Pridáme postrúhanú cuketu a postrúhaný zemiak, vajíčka, postrúhaný syr, múku, vločky (nemelieme), soľ a čierne korenie.

4

Na plech vystlaný papierom na pečenie tvarujeme placky. Pečieme pri 190 ˚C cca 25 minút, kým budú placky zhora zlatisté.

brokolicove placky
cuketovo zemiakové placky

Dobrú chuť :-)!

Viac super receptov nájdeš aj v našich knihách:

zdrava strava
Fotka autora
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktor vo Fitshaker

Výživa a pomoc ľuďom s nadváhou je mojou profesiou už 8 rokov, no v prvom rade je práca s ľuďmi, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl mojou veľkou vášňou. Svoju prácu milujem tak, že som sa jej neprestala venovať ani po narodení môjho úžasného syna, práve naopak - je mojou ďalšou motiváciou. Vďaka nemu som začala pretvárať mnoho tradičných receptov na zdravšie verzie, preto si moje jedlá obľúbilo už mnoho slovenských rodín, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Som naozaj temperamentný a priamy človek, ktorý robí všetko naplno a s vášňou. Som naozaj vďačná za to, že sa môžem venovať práci, ktorá ma baví, napĺňa a pomáha meniť ľuďom (v niektorých prípadoch doslova) životy. Snažím sa byť svojim klientkam nielen najlepšou výživovou poradkyňou, akou viem - snažím sa ich aj pochopiť, podporiť a byť im oporou, ak to potrebujú. Mojou prioritou je odborné vypracovávanie individuálnych stravovacích plánov výlučne z dostupných potravín, individuálny prístup ku každej klientke a neobmedzená podpora. Každý jedálniček píšem ručne a zohľadňujem každý detail, aby som sa ženám, ktoré sa mi zverili do rúk, prispôsobila najviac ako viem. Je to moje poslanie a životná cesta. Som hrdá na každú premenu, každú ženu, ktorá sa rozhodne zmeniť svoj životný štýl. Milujem svoju prácu a robím všetko pre to, aby som pomohla zmeniť pohľad na stravovanie čo najväčšiemu počtu ľudí. Zatiaľ mám za sebou vyše 1 600 úspešných redukcií hmotnosti rôznych typov klientov. Som autorkou kníh To najlepšie pre tvoje supertelo a Moja štíhla príručka, ktoré nájdete na www.jedalnicky-obchod.sk Nájdete ma na facebooku ako jedalnicky.sk - Ivana Maheľová, na instagrame @jedalnicky.sk alebo na mojom webe www.jedalnicky.sk

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.