Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Mrkvovo-brokolicové placky so syrom a s jogurtovým dipom

45 min
3 porcie
zdravé brokolicové placky

Potrebujeme: 

 • 1 uvarenú brokolicu
 • 2 mrkvy
 • 150 g tvrdého syra 30%
 • 2 vajíčka + 1 bielko
 • 30 g špaldovej múky
 • 20 g pohánkovej suchej zmesi (kaša Nominal, príp. pomleté vločky)
 • morskú/himalájsku soľ
 • mleté čierne korenie
 • Na dip:
 • 140 g bieleho jogurtu
 • ½ pretlačeného strúčika cesnaku
 • 2 ks červenej reďkovky
zdravé brokolicové placky

Placky sú obľúbeným typom jedla, kde dokážeme ľahko schovať akúkoľvek zeleninu. Dobrým dochutením spolu s dipom a prípadne so zeleninovým šalátom si pripravíme dokonalé ľahké jedlo aj na horúce letné dni.

Ako na to?

1

Brokolicu roztlačíme vidličkou na kašu a poriadne z nej vyžmýkame prebytočnú vodu.

2

Pridáme 2 mrkvy postrúhané najemno (tiež z nich vyžmýkame vodu).

3

Premiešame s ostatnými surovinami a pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie pri 185 ˚C asi 30-40 minút (treba skúšať – závisí aj od toho, aké chrumkavé placky chceš).

4

Ingrediencie na dip spolu vymiešame a servírujeme s plackami.

Tip: Pohánkovú zmes môžeš nahradiť špaldovou múkou alebo aj pomletými ovsenými vločkami. Vrelo však odporúčam skúsiť placky práve s pohánkou, chutia neskutočne dobre 😊.

fit brokolicove placky

Dobrú chuť :-)!

Aj v našich knihách objavíš kopec výživných receptov na všetky možné príležitosti:

fit jedálniček
Fotka autora
Ivana Maheľová (Eľková)
Redaktor vo Fitshaker

Výživa a pomoc ľuďom s nadváhou je mojou profesiou už 8 rokov, no v prvom rade je práca s ľuďmi, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl mojou veľkou vášňou. Svoju prácu milujem tak, že som sa jej neprestala venovať ani po narodení môjho úžasného syna, práve naopak - je mojou ďalšou motiváciou. Vďaka nemu som začala pretvárať mnoho tradičných receptov na zdravšie verzie, preto si moje jedlá obľúbilo už mnoho slovenských rodín, ktorým záleží na tom, čo konzumujú. Som naozaj temperamentný a priamy človek, ktorý robí všetko naplno a s vášňou. Som naozaj vďačná za to, že sa môžem venovať práci, ktorá ma baví, napĺňa a pomáha meniť ľuďom (v niektorých prípadoch doslova) životy. Snažím sa byť svojim klientkam nielen najlepšou výživovou poradkyňou, akou viem - snažím sa ich aj pochopiť, podporiť a byť im oporou, ak to potrebujú. Mojou prioritou je odborné vypracovávanie individuálnych stravovacích plánov výlučne z dostupných potravín, individuálny prístup ku každej klientke a neobmedzená podpora. Každý jedálniček píšem ručne a zohľadňujem každý detail, aby som sa ženám, ktoré sa mi zverili do rúk, prispôsobila najviac ako viem. Je to moje poslanie a životná cesta. Som hrdá na každú premenu, každú ženu, ktorá sa rozhodne zmeniť svoj životný štýl. Milujem svoju prácu a robím všetko pre to, aby som pomohla zmeniť pohľad na stravovanie čo najväčšiemu počtu ľudí. Zatiaľ mám za sebou vyše 1 600 úspešných redukcií hmotnosti rôznych typov klientov. Som autorkou kníh To najlepšie pre tvoje supertelo a Moja štíhla príručka, ktoré nájdete na www.jedalnicky-obchod.sk Nájdete ma na facebooku ako jedalnicky.sk - Ivana Maheľová, na instagrame @jedalnicky.sk alebo na mojom webe www.jedalnicky.sk

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.