Zelené smoothie s ananásom a chlorellou na zlepšenie trávenia

Niekto rád začína svoj deň práve pri pohári smoothie, iní si ho dopraje radšej na desiatu či olovrant. Tak či onak, je to super spôsob ako prijať do tela ovocie, zeleninu a s nimi aj kopec minerálov, vitamínov či vlákninu. Aby bolo smoothie chutné, do tohto sme pridali ananás a kivi, čím dosiahneme sladko-kyslú tropickú chuť. Pridali sme však k nemu aj zelené rastlinky ako špenát, koriander a chlorellu. Chlorella sa radí k superpotravinám, je bohatá na fytoživiny (vrátane aminokyselín, chlorofylu, beta-karoténu, draslíka, fosforu, biotínu, horčíka, železa a vitamínov B-komplexu). Podporuje zdravú hormonálnu funkciu, dobré kardiovaskulárne zdravie, pomáha regenerovať účinky chemoterapie, znižuje krvný tlak i cholesterol a pomáha pri detoxikácii. Takisto podporuje odbúravanie tukov a pomáha detoxikovať ťažké kovy ako olovo a ortuť von z tela. V neposlednom rade posilňuje náš imunitný systém, podporuje činnosť mozgu, zlepšuje trávenie a nabíja nás energiou.

Doba prípravy: 10 minút

Čo budeme potrebovať na 1 porciu?

  • 3 ks kivi
  • 120 g ananásu
  • hrsť čerstvého špenátu
  • 2 vetvičky čerstvého koriandra
  • 1 lyžičku chlorelly
  • 1 dl vody

Ako budeme postupovať?

1. Všetky ingrediencie vložíme do mixéra a rozmixujeme na hladké smoothie.

zelené smoothie

 

smoothie s ananásom

Na zdravie! :-)

 

Kapitolu s receptami na smoothie a kopec ďalších zdravých receptov na všetky príležitosti nájdeš v našich knihách Z fitka do kuchyne špeciál I, II či III:

zdrvé recepty

 

Ak máš rada smoothie, skús aj tieto:

Grepovo-mangové smoothie s kurkumou, zázvorom a rakytníkom na posilnenie imunity

Sladučké mango špenátové smoothie: tip na rýchle raňajky či desiatu

Tip na rýchle zdravé raňajky do 10 minút: cviklové smoothie

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 18/04/2020 a zaradený do kategórie: DesiataRAW surová stravaReceptySmoothiesVeganVegetariánske   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre