Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Vo svete, kde môžeš byť všetkým – buď fit

Nedávno som narazila na motivačný článok o tom, ako byť úspešná vo svojej kariére a ako si ísť za svojim.  Dole, kde zvyknú byť uvedené nadväzujúce články bol ďalší „Ako prekonať strach“ a ďalší „Ako byť skvelá partnerka“ až som sa dostala k tomu „Ako mať vždy super upravené vlasy“... Nakoľko som vyrastala v rodine, kde ma odmalička viedli k pohybu (vďaka rodičia za všetky preplakané túry, na ktoré ste ma ťahali), rozhodla som sa spísať dôvody, prečo sa oplatí byť fit. Netvrdím, že si nemáš upravovať vlasy a starať sa o seba. Práve naopak, staraj sa aj o svoj zovňajšok a rovnako aj o svoje zdravie a duševnú pohodu. Poď si pozrieť moje dôvody, prečo by si mala chcieť byť aj ty fit. ;-)

letna dovolenka
Naučila som sa, že byť zdravá, športovať a byť celkovo fit je v živote potrebné a mali by sme tomu venovať viac pozornosti.

 

 

Prečo by si si mala vybudovať športové návyky?

 

#1: Vďaka športu dokážeš ovplyvňovať svoj život aj v iných oblastiach

Vybudovať správne športové návyky je ľahšie, keď si mladá, ako keď máš 40+, pretože vďaka tomu dokážeš ovplyvňovať svoj život aj po iných stránkach. Napr. taký Arnold Schwarzeneger. Ten vstával ráno o 5tej a chodil 5 km pešo do posilňovne, aby si odcvičil. To, čo ho naučil šport, vedel adaptovať aj na svoj ďalší život a kariéru. Dotiahol to pekne ďaleko, však? :-)

#2: Vďaka správnemu životnému štýlu a športu posielaš správu do sveta, že si hard-worker, disciplinovaná a inteligentná

Posielaš správu, že si dokážeš rozdeliť deň a máš schopnosť veci dokončovať, či vydržať, aj keď nie všetky dni sú práve ľahké. Toto sú skills, ktoré zaujímajú aj tvojho budúceho zamestnávateľa.
 

#3: Šport ťa naučí, že bez zlyhania nie je úspech

V snahe zdvihnúť viac, dať ešte jedno opakovanie, odbehnúť viac, zapnúť si ešte jedno Fitshaker video, vyjsť ten kopec, či vyhrať zápas, zlyháš veľakrát. A to je dobre. Ak si nikdy nezlyhala, znamená to, že si nikdy nič poriadne neskúsila. Túto lekciu si potom dokážeš preniesť aj do kariérnej oblasti života.
mam rada cvicenie
 

#4: Vďaka športu vyzeráš dobre a zdravo, čo ti zdvihne sebadôveru

A taká zdravá sebadôvera je to, čo sa vraj dnes pokladá za dôležité. Okrem toho, chlapom sa vždy páčili ženy, z ktorých vyžaruje zdravé sebavedomie.
 

#5: Vďaka fit životnému štýlu zvládneš lepšie aj horšie dni

Záťažové stavy a depresívne dni prídu a je potom už len na tebe, ako sa s nimi vyrovnáš. Človek, ktorý nešportuje, bude takéto stavy pravdepodobne zajedať. Ty nie, pre teba je cvičenie, joga či behanie spôsob na vypnutie.
beh
Poďme do toho baby, buďme múdre, šikovné, úspešné a športujme. Raz sa nám to všetko vráti. ;-)
 
Ďalšie motivačné články ti prinášame tu:
Skús naše tipy ako sa zbaviť straty motivácie a depresie
6 rád, ako sa zamilovať do cvičenia!
Nečakaj na perfektnú chvíľu, začni hneď!
Veronika Bisahova
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Veronika. Som aktívna žena druhu "všehochuť"- inak povedané, fušujem do veľa druhov športov, pričom asi najlepšie mi ide cvičenie vo fitku. Úspešne odmietam prijať fakt, že pracujúca žena (minimálne 8 hodín denne) s domácnosťou, priateľom a psom nemá čas na seba, nemá čas cvičiť a nutne musí pribrať, či nebodaj nemôže variť zdravo a chutne. Naopak. V mojich článkoch sa ťa budem snažiť motivovať, ukázať ti, že všetko sa dá, ak chceš a správne si v hlave nastavíš (alebo ak si chlapa správne nastavíš ;) ). Byť fit a cvičiť má byť o zábave...takže čítaj, usmievaj sa a cvič.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.