Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

VIDEOtréningy na zdravý chrbát úplne zdarma

cviky na chrbát

Nemusíš si platiť maséra, aby si dopriala svojmu chrbtu uvoľnenie. Pomôže ti s tým aj cvičenie, kde chrbát krásne ponaťahuješ, vystrečuješ a posilníš. A my ti v tomto článku prinášame kopec tréningov, ktoré si môžeš zacvičiť zadarmo. Mnoho z ukážok je iba na pár minút, aby si mohla dopriať chrbtici uvoľnenie aj v také dni, keď naozaj nestíhaš. Tých 5 minút sa totiž dá nájsť vždy ;-).

Poďme si o nich povedať viac.

30-minútový pilates tréning pre tvoj zdravých chrbát!

V tejto polhodinovej zostave nás čaká rozcvičenie chrbtice a kĺbov, posilňovanie chrbtových svalov, ale aj bruška, ktoré podporuje náš zdravý chrbát, a ukončíme to veľmi príjemnou relaxáciou.

Krátke cvičenie na zdravý chrbát

Ponúkame ti krátke 7-minútové cvičenie, pri ktorom uvoľníš stuhnutý chrbát. Verím, že tam objavíš aj konkrétne cviky, ktoré si dopraješ vždy, keď o to tvoj chrbát požiada.

Pilates cvičenie na zdravý chrbát

Aj toto je skvelá zostava na centrum tela, na posilnenie bruška a spevnenie spodného chrbta. V tréningu nechýbajú obľúbené cviky, akými sú potápač, superman a mnohé iné.

5-minútová joga na uvoľnenie stuhnutého krku a pliec

Ak máš stuhnuté plecia a chceš uvoľniť krčnú chrbticu, táto 5-minútovka z jogy je to, čo by si mala vyskúšať.

5-minútová joga na rozhýbanie celej chrbtice

Opäť ďalšia krátka zostavička, kde pouvoľňujeme celý chrbát. Začneme polohou dieťaťa, precvičíme mačku, nebude chýbať ani poloha kobry a iné polohy, v ktorých rozvlníme chrbát.

5-minútové cvičko na rozhýbanie chrbtice pre všetkých, čo veľa sedia

V našom zozname nechýba tréning pre ľudí, čo veľa sedia. Je to krátka zostava, aby sme sa aspoň trošku rozhýbali a rozprúdili v tele energiu, uvoľnili stuhnuté svaly. Okrem rozhýbania chrbtice si posvietime aj na ramená a bedrové kĺby.

4 cviky na rozhýbanie chrbtice

V tejto videoukážke si predstavíme 4 výborné cviky na rozhýbanie chrbtice. Čaká nás mačka na pätách, vytáčanie v mačke na pätách, strecha a, samozrejme, obľúbená poloha dieťaťa.

3 cviky na uvoľnenie chrbta

Aj v polohe dieťaťa môžeme vykonávať pohyby, ktorými uvoľníme chrbticu. Inštruktorka pilatesu Lenka Velínská ti ukáže, ako na to.

Krátke cvičenie jogy na zdravý chrbát

Aj joga je skvelá na uvoľnenie napätia v tele a natiahnutie chrbta. Inšpirovať ťa môže aj táto ukážka cvikov, ktorú si pripravila trénerka jogy Nikol.

Joga zostava na stuhnuté plecia a boľavý chrbát

Zapáčiť sa ti môže aj táto zostavička, ktorú môžeš vykonávať napríklad aj na posteli.

Rozhýb chrbticu za pár sekúnd

Na rozhýbanie chrbtice by sa ti mohlo zapáčiť aj toto cvičenie od Fredyho Ayisiho.

Vianočná pilates zostava

Táto Andrejkina zostavička je vhodná nielen na Vianoce, ale hocikedy, keď si chceš dopriať upokojenie a príjemné natiahnutie.

Jogovo-pilatesová vianočná zostava

A na záver opäť tréning, ktorý je vhodný nielen na Vianoce, ale na všetky dni, keď máš veľa zhonu a potrebuješ upokojiť, spomaliť a natiahnuť sa.

Veríme, že ťa niektorý z tréningov zaujal a budeš sa k nemu vracať vždy, keď si to tvoje telo zažiada :-).

Jesenné obdobie je ideálne na spomalenie a načerpanie nových síl a preto pre teba pripravujeme ďalšiu Harmonickú výzvu, vďaka ktorej nájdeš svoju psychickú pohodu. Pridaj sa, začíname už 6.11. 💚:

Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.