Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Viac ako 50 tipov na darčeky pre ženy nielen na Vianoce

darčeky pre ženy na vianoce
Už sa nám to pomaly blíži. Možno patríš k tým, ktoré už darčeky začínajú zháňať v septembri, a tak si predvianočné obdobie užívaš v totálnej pohode, nakoľko už prekvapenia pre blízkych máš doma, prípadne na ceste. Potom tu máme ale druhú skupinu, ktorí začínajú darčeky plánovať až v decembri. A častokrát sa pristihnú pri tom, že nemajú inšpiráciu, tak skončia možno aj pri overenej klasike z minulého roka. Aby sa ti to nestalo, poď načerpať inšpiráciu, čím všetkým môžeš obdarovať sestru, maminu, kamošku, starkú, kolegyňu, či akúkoľvek inú ženu, ktorej chceš tieto Vianoce urobiť radosť. Ak v týchto tipoch od nás nájdeš niečo, po čom piští tvoje srdiečko, nenápadne to posuň tým, ktorí potrebujú inšpiráciu. ;-)

Ak je kuchyňa jej obľúbená miestnosť v domácnosti

Určite nám dáš za pravdu, že každej žene sa v kuchyni pracuje príjemnejšie, ak je obklopená samými super vecami. Ak si myslíš, že dotyčná, ktorej zháňaš darček, sa nebude cítiť urazene, že chceš po nej, aby trávila viac času v kuchyni, ale naopak, srdečne ocení, ako ju dobre poznáš, toto sú tipy, ktorými sa inšpiruj:

# 1: Parádne kuchynské vychytávky

Možno často robí recepty, kde používa avokádo, cesnak, strúha syr, či iné drobné úkony. Ak jej chceš urobiť radosť hoci aj drobnosťou, ktorá nezaťaží ani tvoju peňaženku, skús pohľadať niečo malé, čo jej ušetrí čas pri práci v kuchyni. Inšpiruj sa aj týmito vychytávkami.
vychytávky do kuchyne

Zdroj fotky: https://www.kupma.sk/p/15920/sitko-na-bylinky-a-korenie-v-tvare-chili

 

# 2: Šikovní kuchynskí pomocníci

Každá žena sa novému pomocníkovi v kuchyni poteší. Možností je neúrekom, závisí, aký máš rozpočet. Môže ísť o kuchynský robot, tyčový mixér na varenie krémových polievok, vaflovač, odšťavovač, mixér na smoothie, ale aj mlynček na kávu, Vitamilk prípadne MioMat na výrobu rastlinných mliek, ale aj prípravu kaší, smoothie či krémových polievok, cestovinovač, kameninovú dosku na pizzu (ak vieš, že pizzy nikdy neodolá), sušičku na ovocie, parný hrniec, domácu pekáreň a pod.
mixér
 

# 3: Kuchárske knihy

Hádam to pozná každá žena, ono je to asi podobné, ako to máme pri otvorení skrine. Človek do nej nahliadne, je tam veľa vecí, no zvyčajne máme pocit, že si nemáme čo obliecť. Niekedy to tak je aj pri varení či pečení. Poznáme mnoho receptov, no rady skúšame nové jedlá, aby sme si spestrili jedálniček.
A iste tipuješ správne, keď si myslíš, že my odporúčame kuchárske knihy so zdravými receptami. Na trhu je ich kopec, máš si z čoho vybrať. My sa len potešíme, ak ťa osloví aj niektorá knižka z našej ponuky.
PS: V roku (2019) pribudli do našej rodinky až 2 nové kúsky - Z fitka do kuchyne špeciál III a Zdraví papkáči. A tento rok 2020 sme redizajnovali knihu Z fitka do kuchyne 2, kde nájdeš dokonca aj nové recepty a všeličo iné.
zdrave recepty
 
 

# 4: Látkoví pomocníci do kuchyne

Obedy, večere aj zdravé koláčiky by sa piekli určite príjemnejšie v novej peknej zásterke, ktorá by bola nielen funkčná, no navyše by lahodila aj očku obdarovanej dámy. Dolaď k tomu obrusy, chňapky, prestieranie a pod. a ukáž, že si ceníš čas, ktorý nová nositeľka vymenovaných vecí bude v kuchyni tráviť.
Nepochybujeme o tom, že takýchto šikovných (ideálne našich slovenských) predajcov nájdeš viac, my ti však z našej skúsenosti vieme odporučiť tieto obchody: ľanové produkty od Shabby Romantic a štýlové zástery a drobný bytový textil od lally chic.
fertucha

Zdroj foto: https://www.lallychic.sk

 

# 5: Zero waste vychytávky do kuchyne

Ak prešla tiež na bezobalovú vlnu, resp. sa snaží žiť viac ekologicky a šetrnejšie voči prírode, mohli by ju nadchnúť všelijaké drobnosti. Môže ísť napríklad o látkové obaly na potraviny, lufa na umývanie riadov, kompostovateľné a prateľné utierky, obaly na potraviny potreté včelím voskom (namiesto klasických jednorázových alobalov), alebo napr. silikónové formičky na muffiny (nemusí zakaždým používať tie papierové, ktoré po každom pečení vyhodí do koša). Tých drobností je už teraz veľa, môžeš jej vyrobiť vlastný balíček podľa svojich preferencií.
Odporúčame pozrieť napr.:

zero waste
 

# 6: Balíček obľúbených zdravých či nevšedných potravín

Pamätám si, asi je to aj dodnes, že v supermarketoch predávali pripravené darčekové koše, ktoré obsahovali napr. čaj, kávu, čokoládu, možno nejaké šampanské a pod. Prečo by sme takýto kôš nevyskladali ako darček na Vianoce pre niekoho my sami? Prípadne, možno v ponuke niektorých bio-eshopov nájdeš presne taký košíček.
Mohol by obsahovať napr. pravú vanilku, poctivú horkú čokoládu, kvalitné bio oriešky, mrazom sušené ovocie, možno nejaké drahšie múky na pečenie, kvalitné orieškové maslá, poctivú čokoládovú nátierku a pod. Proste niečo, čo možno nespadá do dennej spotreby, je to prípadne trošku drahšie a vieš dať tomu nálepku výnimočná potravina.


Tip: Ak sa chystáš na dovolenku do krajiny, pre ktorú je typické niečo kulinársky zaujímavé, prines si to a pridaj do vianočné balíčka. Môže ísť napr. o soľ obohatenú o provensálske bylinky priamo z Provensálska, zaujímavé korenie z orientálnych krajín, pravé Chainti víno z Toskánska a pod. Každá krajina vie ponúknuť čosi, čo na Slovensku možno ľahko nezoženieš.


Eshopy so zdravými potravinami, ktoré sa osvedčili nám:

 • Altevita

 • Bioland

 • Brix mrazom sušené ovocie

 • Fitbakers - výborné domáce slovenské musli

 • Flaviol - poctivý repkový olej

 • Gabby´s granola - chutné zdravé raňajky

 • Lifelike - ak má rada orechové maslá

 • Mandlove - môžeš objednať hotovú tortičku z dielne Martinky Grňovej (v roku 2019 sa stala 1. víťazkou MasterChef na Slovensku)

 • Manuka med - vhodný aj namiesto liekov

 • Pán Green - okrem potravín nájdeš aj prírodnú kozmetiku či produkty do domácnosti

 • Pán Kukučka -majú aj vlastnú sadu produktov

 • Powerlogy - ak hľadáš kvalitné a zároveň aj funkčné potraviny

 • Pure nuts - do orieškov je blázon

 • Ravita - nájdeš u nich množstvo potravín zdravej výživy

 • Slowlandia - množstvo výnimočných produktov z vybraných surovín

 • Yes chips - keď ich ochutnáš, prestaneš si kupovať nezdravé čipsy


powerlogy

Zdroj fotky: FB Powerlogy

 

#7: Ak rada kváskuje, priprav jej hotový balíček

Ak prepadla čaru kváskovania, prípadne vieš, že by to chcela vyskúšať, ale zatiaľ naberá odvahu, priprav jej balíček, ktorý bude pozostávať z kvalitných múk, kuchárskych kníh na kváskové recepty (napr. Kváskovanie 1, 2 a 3, Kvások) a ľanové vrecká na chlebík + ošatku. Ak ti bude tento balíček málo, stále ho môžeš doplniť už o spomínanú zásteru, nejaké ďalšie potraviny, či kuchynských pomocníkov. ;-)
kvasok

Zdroj fotky: FB Kvaskovanie

 

Aktívny životný štýl je to, čo ju vystihuje

Vieš o nej, že rada športuje, venuje sa pravidelne nejakému športu, alebo sa proste len rada hýbe a strieda viacero aktivít v priebehu roka. V lete možno korčuľuje, v zime lyžuje a popritom dbá o svoje zdravie.
Prípadne, možno vôbec nespadá do tejto kategórie, ale ty si myslíš, že by sa mala začať viac hýbať, aby si napr. zlepšila svoj zdravotný stav. Aj v tomto prípade mrkni na tieto tipy. ;-)
 

# 8: Fitness diár

Je to pomocník pre každú aktívnu žienku, nech už vykonáva akýkoľvek pohyb. Môže chodiť do fitka, môže striedať rôzne pohybové aktivity, alebo si rada doma zacvičí. Nech už je to akokoľvek, nový Fitness diár 2021 je pripravený tak, aby vyhovel každej športovkyni. Dokonca aj tej, ktorá so športom začína.
Je to komplexný pomocník, kde okrem možnosti zapisovať si svoje tréningy, môže sledovať napr. aj to, ako ju môže mesiac v priebehu roka ovplyvňovať (lunárny kalendár). Nájde v ňom teda rady, kedy je vhodné zájsť ku kaderníčke či na masáž a kedy je lepšie nepiť kávu, ale radšej ju vymeniť za zelený čaj a podobne. Nájde v ňom aj množstvo receptov, nakopnutí od tréneriek/trénerov a výživových poradcov. Ale takisto aj hodnotné články na rôzne témy, ktoré ju ako ženu na ceste za zdravím JA môžu zaujímať.
Takisto tam nájdeš užitočné informácie o vitamínoch, tabuľky na zapisovanie tipov na darčeky, či aké recepty chceš vyskúšať a mnoho iného.
A aby nechýbalo miesto na zapísanie stravy, k diáru je priložená praktická brožúrka na stravu. Nie je pripevnená k diáru napevno, čo znamená, že ju môžeš mať aj vedľa nočného stolíka, alebo ju nosiť samostatne. Diár je tak oproti minulým rokom o niečo tenší, a teda aj ľahší, no nechýba mu nič, na čo si mohla byť zvyknutá. :-)
Dá sa objednať v slovenčine alebo aj v češtine.
diar 2021
 
 

# 9: Fitness oblečenie

Veruže, toto je niečo, čo každá aktívna dáma zužitkuje. Ak poznáš jej veľkosť oblečenia, nemusíš sa báť niečo milé objednať. Pekné budú napríklad také legíny, ktoré sa dnes vyrábajú v naozaj nádherných vzoroch. Ak vieš o nej, že rada cvičí doma, určite sa poteší aj nešmykľavej podložke na cvičenie.
My by sme takéto darčeky hľadali tu:TIP: Ak má doma aj kopec oblečenia a žiadnu pomôcku navyše nepotrebuje, stále ju môžeš prekvapiť aj nejakým fitpobytom. Ide však o nákladnejší darček, takže závisí od toho, aký rozpočet na to máš. Ak cvičí rada aj s našimi trénerkami, posonduj po internete, veľa z nich už pobyty plánuje. Možno majú ešte voľné miesto. Alebo sleduj nás, aj my zvykneme robievať fitpobyty a ak to situácia umožní, radi niečo vymyslíme aj v roku 2021. ;-)


leginy
 

# 10: Rôzne fitness pomôcky

Činky, penový valec, expander, fitlopta, rôzne pomôcky k cvičeniu jogy, alebo napríklad aj špeciálne boso-topánky (barefoot obuv/ponožky).

Zdroj fotky: z archívu www.naboso-sk.com

 

# 11: Podložka na cvičenie

Tá sa zíde naozaj takmer každému. Super bude, ak jednou z jej vlastností bude nešmykľavosť. Najlepšie urobíš aj ak pohľadáš podložku, ktorá je z ekologických materiálov, resp. jej výroba nezaťažila životné prostredie.
 

# 12: Darčekovú poukážku na cvičenie na doma s Fitshaker.sk

Možno si teraz vravíš, že keď športuje a je aktívna, na čo by toto potrebovala? Hmmm, my si myslíme, že napríklad taký Pilates je vhodný naťahovací šport pre hocikoho, nech už sa venuje čomukoľvek.
No môže byť, že osoba, ktorú chceš obdarovať je plná energie a má rada kolektívne športy, či rada zájde v zime na korčule a v lete na hrádzu na bicykel. Aj tejto dáme možno dobre padne, keď si môže napríklad v nepeknom počasí zacvičiť doma pokojne aj niečo dynamické.
A čo ak športuje, ale vieš, že túži po tom vyformovať si ešte krajšie ženské krivky a má toľko povinností, že proste nemá čas nazvyš presúvať sa ešte niekam do fitka? Z pohodlia domova si môže zacvičiť aj s takou Zuzkou Light, či ak hľadá niečo menej náročné, v programe SexyBody formuje krivky s trénerom Janym Landlom, Zorou Czoborovu, ale aj Jankou Jánošíkovou či Dianou Hô Chí.
Nahliadni k nám a uvidíš, že tých programov je tam naozaj dosť, aby si vybral hocikto. ;-)
darceky
 

# 13: DVD Zory Czoborovej

Ak o nej vieš, že si rada zacvičí so Zorou Czoborovu (napríklad aj cez náš Fitshaker), potom môže byť toto pre ňu super darček. Zorka má v ponuke takéto 3 DVD.
Jedno ja zamerané na zdravý chrbát. Tieto cvičenia sú pre ľudí, ktorí sa zotavujú po bolestivom a akútnom poškodení platničky, ale aj pre mládež, ktorá veľa pozerá do mobilov či tabletov. Pre každého, kto dlho sedí napríklad v práci, pri šoférovaní.
Ďalšie je zamerané na posilňovacie a kompezačné cvičenia pre zdravý, spevnený chrbát. Zhŕňa v sebe prvky pilatesu, jogy, posilňovania a strečingu. Je vhodné pre deti aj dospelých trpiacich bolesťami v oblasti bedrovej chrbtice, so skoliózou, pre ľudí s nadváhou a bolesťami v kĺboch atď. Cieľom ZORALATES2 je vytvoriť pevný svalový korzet, ktorý ochráni celú chrbticu.
Posledné DVD ju naučí systému naťahovacích cvičení, ktorými docieli zlepšenie elasticity svalstva zväčší sa zóna, v ktorej sa sval cíti pohodlne a bezbolestne. Zároveň sa týmto cvičením zväčší kĺbová pohyblivosť a odstráni sa psychické aj svalové napätie z každodenného vyťaženia a stresu. Strečing je dôležitá prevencia pred zraneniami.
Ak ich budeš hľadať, môžeš pozrieť napr. do Zorinho eshopu. Ale nájdeš ich napr. aj v kníhkupectvách ako Martinus či Panta Rhei. ;-)
zora czoborová
 

# 14: Kniha s programom na formovanie postavy

Povedzme, že nemá rada online svet a ani DVD jej nie sú blízke. Aj pre takýchto ľudí je tu riešenie. Môžeš jej dať ako darček knihu 60 dní k novej postave. Okrem toho, že kniha obsahuje cvičebné programy pre každý vek a kondíciu, nájdeš v nej tiež aj zdravé recepty na 60 dní.
Prípadne pozri aj na knihy od trénera Matúša Špirka (možno poznáš aj z nášho blogu), ktorý v knihe Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život zachytil svoj vlastný príbeh, kedy dobrovoľne pribral 25 kg, aby sa lepšie vcítil do kože ľudí, ktorí chcú schudnúť. V jeho prvej knihe Toto nie je diéta, to je život vypracoval plán, ako dokáže postupnými zmenami schudnúť každý a navyše pri novo získanej postave aj vydržať.
darček pre ňu
 

# 15: Fitness kalendár

Skvelý tip na darček napríklad pre kolegyňu, kamošku, či inú žienku, ktorej chceš urobiť radosť niečím užitočným, ale bez toho, aby to zaťažilo tvoju peňaženku. Okrem toho, že jej bude pekne zdobiť kuchyňu, kanceláriu či inú izbu, bude si môcť do neho značiť všetky dôležité stretnutia (napr. aj kávičku s tebou). Každý týždeň ťa bude posúvať za zdravším JA.
kalendár 2020
 

Je to mamička či budúca mamička

Ak osôbka, ktorú chceš obdarovať, čaká práve miminko, alebo už drobca doma má, môžeš ju potešiť napríklad:

# 16: Pekné tričko na kojenie

Vieš o nej, že aj pred tehotenstvom sa rada pekne obliekala, no teraz musí siahať po praktickosti? V tom prípade ju môžeš potešiť niečím z kolekcie Mamika - slovenskej značky 2 mamičiek, ktoré rady nosia svoje detičky.
Ak zvykne byť akčná a rada chodí napríklad na túry a hľadá teda niečo funkčné, kvalitné a zároveň vhodné na kojenie, potom pozri značku Kojo.
Obe tieto značky majú naše mamičky otestované na sebe, preto sme si dovolili posunúť ti na ne tip.
darcek pre tehotne
 

# 17: Dizajnový ruksak

Maminky z nášho tímu by ti vedeli povedať, aké dôležité je mať voľné ruky, keď sa potrebuješ starať o drobca. Preto, ak napríklad už nekočíkuje a potrebuje niekam schovať peňaženku, kľúče či takú fľašu s vodou a plienky, podaruj jej pekný dizajnový ruksak. Nezabúdaj aj na praktickú stránku, keď ho budeš vyberať. ;-)
My napr. odporúčame nakuknúť sem:

batohy
 

# 18: Kniha plná receptov, ktoré sú aj pre drobcov

Strava pre deti by mala byť o čosi inakšia ako tá pre nás. Nemusí sa líšiť nejako výrazne, ale sú isté pravidlá, čo a kedy by si asi mohla deťom do stravy pridať. Každú maminku určite poteší kuchárska kniha, kde si môže vybrať hociktorý recept a vie, že to môžu bez výčitiek aj jej deti.
Ako sme už spomínali vyššie, aj my sme toho roku vydali jednu takúto knihu, ktorá sa venuje strave už od prvých príkrmov až po recepty vhodné pre deti od 3 rokov. Ukryli sme do nej nielen vyše 100 receptov, na ktorých sa podieľali známe fit mamičky, ale aj bohatú teóriu, ktorú potravinu kedy do jedálnička zaradiť a pod.
jedlá pre deti
Z ďalších takýchto kníh ti my vieme odporučiť napr.:

recepty pre deti

Zdroj fotky: FB Tinkine recepty

 

# 19: Kozmetika

Áno, nie je to možno originálny darček, ale my ti teraz ukážeme, že originálny byť môže. Ak doteraz neobjavila čaro prírodnej kozmetiky, ktorá je bez pridaných škodlivín, prípadne aj objavila, ale ešte nemá preskúmané všetky značky, prekvap ju niečím novým.
Ak chceš byť zero waste, sústreď sa aj na obaly, v ktorých dané produkty sú. Niektoré produkty už totiž bývajú zabalené v recyklovateľných obaloch (napr. také tuhé mydlá, tuhé šampóny, dokonca aj niektoré dezodoranty). Pri iných je obal napríklad druhýkrát využiteľný (ak dostaneš krém v plechovke, môžeš potom neskôr z plechovky urobiť obal na náramok/náušnice či inú drobnosť).


Tip: Ak si nevieš vybrať, ktorá značka sa ti páči najviac, urob jej mix balíček, nech sama otestuje, čo jej najviac vyhovuje. Môžeš niekde vybrať balzam na pery, inde krém na oči, krém na tvár, niečo na odličovanie a pod. Pridaj k tomu dekoratívnu kozmetiku. Podporíš tak viac obchodov a urobíš balíček, z ktorého bude cítiť, že si sa snažil/-a trafiť do vkusu a dal/-a si si na ňom záležať. ;-)


Výber nechávame na tebe, my môžeme odporučiť nahliadnuť napríklad sem:

A vieš čo bude ešte super? Ak tento balíček obohatíš o také vychytávky, ako sú napr. látkové odličovacie tampóny. :-)
prírodná kozmetika
 

Keď sa rada parádi

Myslím, že veľa žien spadá do tejto kategórie.

# 20: Nový trendy kúsok do jej šatníka

Okrem kozmetiky ju môžeš potešiť napr. kvalitným kúskom oblečenia. Ideálne, ak nejde o niečo, čo bolo vyrobené v neľudských podmienkach, kde nielenže tí ľudia nedostali dobre zaplatené za svoju prácu, navyše sa tým znečistilo životné prostredie. My vieme, že kvalitný výrobok stojí viac peňazí, ale ak ti to tvoj rozpočet umožňuje, poteš ju niečím takým. Najlepšie, ak svojou kúpou podporíš lokálnu značku.
Môžeme odporučiť:

darčeky na vianoce
 

# 21: Šperky

Ak si si na nej všimla, že zakaždým ladí náušnice k oblečeniu, alebo má vždy iný náramok, hodinky, prípadne náhrdelník, potom vieš, že ďalším kúskom nič nepokazíš. Už sa budeme opakovať, ale ak môžeme odporučiť, skús nájsť tvorivé dušičky ideálne z našej rodnej hrude, ktoré sa výrobe šperkov venujú. Ono, väčšina týchto šperkov sa totiž dá vyrobiť na mieru a mnohokrát také isté nemá nikto ďalší, alebo len veeeeeľmi málo ľudí.
Čo ti vieme odporučiť my:

 • vlastný príbeh na ruke od Charmsis

 • náramky, ktoré sú nenápadne, no hodia sa ku všetkému Lulies

 • minerálny náramky, ktoré napr. pomáhajú harmonizovať dušu


náramky

Zdroj fotky: FB Charmsis

 

Všelijaké drobnosti, ktoré robia svet krajším miestom

Takýchto tipov nájdeš určite viac a sme si istí, že ich budeš vedieť doplniť. Tieto sú od nás:
 

# 22: Ponožky, pančušky a pekné papuče

Podľa nás týmto darčekom nič nepokazíš bez ohľadu na vek a pohlavie obdarovanej osoby. Hlavne, ak nie sú nudné čierne, ale vyberieš niečo žiarivé, milé, niekedy až bláznivé. Ak by sme ti mali poradiť (už sa aj opakujeme), pohľadaj si takéhoto výrobcu od nás zo Slovenska alebo zo susedných Čiech. Tých firiem, ktoré robia naozaj pekné kvalitné produkty je už dnes dosť. My vyberáme:

ponožky

Zdroj fotky: IG @slippsy

 

# 23: Smaltované hrnčeky

Môže z neho piť obľúbený čaj či kávu, ale aj zohrievať v ňom napríklad mlieko. Na výber máš naozaj veľa možností.
smaltované hrnčeky
 

# 24: Zubná kefka v sklenenom obale

Obyčajnú zubnú kefku by sme sem možno nedávali, ale táto sa nám páči. Lebo je ekologická, je naša slovenská a navyše ja balená v krásnom obale - sklenenej ampulke, ktorú môžeš neskôr ďalej zužitkovať, napríklad ako obal na korenie. Ide o zubnú kefku Ecoheart.
ecoheart

Zdroj fotky: FB Ecoheart

 

# 25: Puzdro na mobil

Jednoduchý milý zábavný darček. Ak vieš, aký mobil má, nemôžeš ním nič pokaziť. Hlavne, ak nájdeš dizajn, ktorý ju bude vystihovať a vieš, že sa jej bude páčiť.
obaly na mobil

Zdroj fotky: FB MY MÁME

 

# 26: Difúzer na esenciálne oleje

Ak si rada páli sviečky a chceš svoj darček povzniesť na trošku inú úroveň, investuj do difúzera a kúp jej nejaký pekný esenciálny olej. O niektorých sa dozvieš aj v článku o aromaterapii.
aromaterapia
 

# 27: Sklenená či nerezová fľaša

Nalaď sa na eco vlnu a ponúkni aj jej takýto praktický, ekologický darček, ktorý navyše môže vyzerať dobre. Nielenže si prestane kupovať jednorázové plastové fľaše, navyše bude aj dobrým príkladom pre okolie.
sklenené fľaše

Zdroj fotky: FB Delante

 

# 28: Obal na okuliare

Či dioptrické alebo slnečné, ak obal už aj má, je dosť možné, že je teraz v rozkývanom polozničenom stave. Ak je to jej prípad, poteš ju na Vianoce nejakým pekným novým.
 

# 29: Pekný vankúšik či obliečka na vankúš

Každá žena si rada zútulňuje domov. Sú niektoré drobnosti, ktoré máme rady dokonca aj sezónne. Na jar si dávame iné dekorácie ako napríklad v zime. OK, možno to neplatí pre všetky z nás, ale ak tá, ktorú plánuješ obdarovať, spadá do tohto opisu, takou peknou obliečkou na vankúš (ak poznáš rozmery vankúšikov, ktoré už doma má), alebo hotovým vankúšikom dozaista nič nepokazíš.
Je však dobré, aby si poznala jej vkus. Ak má rada pastelové farby, určite jej nekupuj niečo krikľavé a naopak. ;-)
 

# 30: Fotokalendár/fotoalbum či zarámovaná spoločná fotka

Aj toto je drobnosť, ktorá veľmi poteší. V takej fotke sú vždy uchované vzácne momenty, na ktoré radi spomíname. Ak máte za sebou niečo príjemné, stav na tento darček. Je to hádam jedna z najosobnejších vecí, akú jej vieš dať.
PS: Fotokalendár zvykne byť aj super darček pre starkú. Je totiž dosť možné, že ona nie je na sociálnych sieťach a nevidí každú fotku, ktorú tam zdieľaš. Vytvoriť jej preto fotokalendár z tvojich fotiek stojí za zváženie. ;-)
 

# 31: Plátená taška na nákup

Je to drobnosť, ktorá poteší vždy. Nie je to len funkčný darček, taká taška na sebe môže mať aj zaujímavú potlač. Tréner Matúš vymyslel zdravú tašku, ktorú potlačil nákupným zoznamom. ZUMA art ich zas tlačí pekným dizajnom. Niekto možno dáva vtipné nápisy. Už je len otázka, aký dizajn by preferovala obdarovaná. :-)
plátené tašky
 

# 32: Krásne bytové doplnky

Napríklad také rastlinky. Kvety nemusíš dávať len k narodeninám, meninám, MDŽ a pod. Je to skvelý darček, ktorý veríme poteší každú jednu slečnu/dámu. Ak nemá miesto v domácnosti, milý kvietok v kvetináči jej môže zdobiť stôl na pracovisku. Určite mu miesto nájde. ;-)
Odporúčame napríklad zelený obchodík plantizia, kde okrem samotných rastliniek nájdeš aj hotové teráriá (napr. so sukulentmi), či napr. macramé závesné držiaky na kvetináče. :-)

Zdroj fotky: https://www.facebook.com/plantizia

 

Handmade vecičky

Vlastnoručne vyrobené veci sú darčeky, ktoré v sebe nesú obrovskú pridanú hodnotu, a tou je čas, ktorý si pri jeho vyrábaní strávil/-a. Taký darček nemusí byť dokonalý v takom zmysle, že všetko bude pekne podľa riadkov, čiar, nikde žiadna chybička. Práve to, že ti niekde niečo prskne, ohne sa inak ako podľa stroja a pod. dáva tomu darčeku osobité čaro. Práve tá nedokonalosť je na týchto darčekov priam dokonalá. 
Toto sú nápady, ktoré prišli na um nám, avšak je taaak veľa možností, čo môžeš urobiť sama, že budeme radi, ak nám nejaké ďalšie napíšeš do komentára, samozrejme až po Vianociach (nechceme predsa nikomu pokaziť prekvapenie):

 • # 33: niečo uštrikované - šál, rukavice, nákrčník, deka, ...

 • # 34: niečo háčkované - pre detičky to zvyknú byť hračky, no pre dospeláčky môže urobiť napr. aj vianočnú ozdôbku, alebo šál, či háčkovanú dečku (ako robili naše staré mamy), ktorá poslúži ako dekoračný obrus

 • # 35: kúp obyčajný biely hrnček a namaľuj naň vlastné prianie

 • # 36: vyrob niekomu vlastnú pohľadnicu

 • # 37: zmajstruj šperkovničku

 • # 38: urob jej drevenú škatuľku na čaj (napr. servítkovou technikou) + dokúp k tomu jej obľúbené čaje, spoj s hrnčekom a máš perfektnú sadu

 • # 39: sprav jej vlastnú sviečku či iný dekoračný predmet

 • # 40: upeč jej vianočné koláčiky

 • # 41: vyrob domáci vanilkový extrakt alebo vanilkový cukor

 • # 42: uši jej niečo - napr. prestieranie, štólu na stôl, obliečky na vankúš, alebo aj prikrývku postele

 • # 43: vlastnoručne namaľovaný obraz

 • # 44: vlastnoručne vyhotovené ozdôbky na stromček


decoupage

Zdroj fotky: súkromný archív FB Beáta Pavlíková

 

Kurzy

Naozaj pekným darčekom môže byť aj darovanie nejakého kurzu. My vyberáme napríklad tieto:

# 45: Škola hrou pre dospelákov od Miriam Štolfovej

Už asi názov znie zaujímavo, že? Je pre všetky tie, ale vlastne aj tých, ktorí chcú mať v živote viac hojnosti, chcú vedieť lepšie využívať svoju intuíciu, chcú sa mať proste lepšie. Najlepšie urobíš, ak si pustíš kratučké video samotnej Miriam a pozrieš sa, o čo vlastne ide. Bude ti to vedieť vysvetliť úplne najlepšie. Možno ťa to zaujme a možno vôbec nie. Obe možnosti sú v poriadku. ;-)
Tip: Aké hry má Miriam pripravené si môžeš pozrieť aj v tomto článku o jablkovaní. Je to veľmi príjemné, nemyslíš? :-)
tipy na darceky
 

# 46: Kurz Tajomstvo ženskej prosperity

Tak na rozdiel od školy Miriam je tento kurz už aj podľa názvu zameraný pre ženy. Ide o komplexný program, v ktorom by mala objaviť to, čo vlastne chce robiť, čo ju bude napĺňať, ale naučí sa aj to, ako si tento sen splniť. Nejde teda len o biznisové poradenstvo, ale aj osobnostný rozvoj a ešte omnoho viac. Ak si myslíš, že ju chceš nakopnúť v tomto smere, pozri si viac o kurze.
 

# 47: Speak-up

Ak má prácu, kde musí často vystupovať pred ľuďmi (možno len často vedie nejaké meetingy) a stále má z toho stresy, skús jej darovať tento kurz. V ňom sa naučí, ako sa prejaviť, ako si získať publikum, no čo je najdôležitejšie, z toho, čo jej predtým robilo obavy sa zrazu stane láska. Prečítaj si o tom viac. 
 

# 48: Kreatívne kurzy

Určite pomaly v každom meste nájdeš nejaký. Ak ju baví handmade tvorba, nájdi si kurz, ktorým ju potešíš. Môže ísť o naučenie sa ako šiť (či už bábiky, alebo patchwork výrobky), ako vytvárať vecičky servítkovou technikou, ako na kaligrafiu, možno aj ako si niečo vyrobiť z dreva a pod. Kto hľadá, ten nájde. ;-)
patchwork

Zdroj fotky: súkromný archív FB Beáta Pavlíková

 

Zážitky

 

# 49: Škola varenia/pečenia

Tento darček je vhodný aj pre skúsené kuchárky či cukráky, nech ťa nemýli názov. Je to hlavne na rozšírenie si svojich obzorov, kedy sa môže naučiť pripraviť nejaké zaujímavé jedlá napr. aj z exotickej kuchyne. Takým malým bonusom aj pre teba bude, že ak sa naučí pripraviť niečo zaujímavé, môže to potom pripraviť znovu aj doma pre teba. ;-)
Pohľadaj si, či v tvojom meste taký kurz nie je. My poznáme školu varenia Chefparade, ktorá má svoje pobočky v Bratislave a Košiciach.
 

# 50: Lístok na koncert

Možno o nej vieš, že je veľkou fanúšičkou nejakej kapely a práve táto kapela chystá v novom roku veľký koncert. Nemusí to byť len koncert na Slovensku, pozri si aj susedné krajiny, niekedy bývajú super koncerty vo Viedni či v Budapešti. Splň jej sen a kúp jej naň lístok. A ak ti to rozpočet umožňuje, rozšír tento darček celkovo o dopravu a prípadné ubytovanie, ak to bude treba. Nech vie, že v ten deň je všetko zabezpečené a ona si môže užiť vystúpenie bez starostí.


TIP: Ak sa aj žiadny veľký koncert nechystá, no rada na ne chodieva, kúp jej otvorený lístok/darčekovú poukážku. Určite napríklad Ticketportal také niečo ponúka. ;-)


 

# 51: Wellness aktivity

Či jej už dopraješ wellness pobyt, alebo jej vyberieš nejaké poukazy napr. na vstup do sauny, na masáž, na reflexnú masáž chodidiel, či napr. na menej tradičnú kryoterapiu, je to na tebe. Takisto jej môžeš vymyslieť nejaký deň pre ňu, kde bude mať zahrnuté aktivity ako kaderníka, manikúru a pedikúru. Týchto možností je neúrekom, takým darčekom jej povieš, že jej chceš dopriať chvíľku príjemného relaxu. ;-)
Skvelým nápadom môže byť aj plavecký kurz. Ak sa bojí plávať, prekvap ju niečím takým. Plavecké kurzy nie sú len pre deti, bývajú aj pre dospelákov. Po pár lekciách sa začne cítiť ako ryba vo vode a na najbližšej dovolenke skočí aj do hlbokej vody bez strachu. ;-)
wellness
 

# 52: Motivačná literatúra

Nejdeme menovať všetky knihy, ktoré v tejto oblasti vyšli, na to slúžia kníhkupectvá, kde ti vedia poradiť. Môžeme ti však spomenúť napr. Baričákove Šlabikáre šťastia, knihu Štyri dohodyknihu snov a vízií alebo akúkoľvek knihu z dielne I Can Academy.
 

# 53: Personalizované darčeky

V podstate ide o hocijaký predmet, ktorý dáš pripraviť niekomu na mieru a doplníš tam mená alebo iný odkaz. Môžeš jej tak dať vyrobiť náhrdelník s menami jej detí, vianočnú ozdobu so špeciálnym dátumom (napr. zásnub, svadby, narodenia dieťaťa,...), alebo môžeš ísť hoci aj o župan, ktorý bude vyzerať ako z 5 hviezdičkového hotela a budú na ňom jej iniciály.

 

 

# 54: BONUS - Ak je pre ňu niečo typické

Vieš o nej, že má napríklad rada levandule? Alebo miluje vintage vecičky? Zbiera staré knihy, platne, iné starožitnosti? Ak je niečo, čo má naozaj rada, urob jej balíček drobností, ktoré sa danej témy týkajú. Napríklad, poznám fanúšičky filmu Harry Potter (vlastne ňou sama som). Pravdepodobne hocičo, čo sa tejto témy týka (tričko s potlačou, ponožky, ale aj filmové rekvizity, fotomontáž danej osoby, ako keby bola súčasťou filmu,...) by takú osobu potešilo.
Ak má napr. rada Francúzsko, tak jej rozšír zbierku kníh, ktoré sa v ňom odohrávajú, alebo o ňom sú.
Fantázii sa medze nekladú, určite na internete načerpáš množstvo inšpirácie, mnoho vecí vieš vyrobiť aj ty sama, alebo si nájdeš šikovné ručičky, ktoré to vyrobia za teba. Ak ju bavia levandule, opäť môžeš porozmýšľať nad pekným obrazom, plagátom, alebo maličkosťami ako je puzdro na kozmetiku, zrkadielko, stojan na perá,... Je to studnica neobmedzených možností. ;-)
harry potter
Sme na konci nášho siahodlhého zoznamu. Veríme, že sme ťa niektorým bodom inšpirovali a už nebudeš mať problém nájsť ten správny darček. Pamätaj si najdôležitejšie, darček by mal byť darovaný z lásky, nezáleží na jeho hodnote. Ty dávaš hodnotu darčeku práve tým, ako veľmi jej ukážeš, že ju poznáš. ;-)
 
A nezabudni pozrieť aj sem na ďalšie inšpirácie:
Tipy na darčeky, ktorými urobíš dobrý skutok
Tipy na darčeky pre cca 2-ročné deti
Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.