Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Veronika (-1,5 kg): „Ak začnete, už neprestávajte.“

tvarovanie postavy

Myslíme, že pri rozhovore s Veronikou môžeme úvod rovno aj preskočiť. Všetkých nás zaujíma, ako je možné, že vyzerá tak skvelo 😊. Nebudeme vás zdržiavať, poďte sa aj vy začítať do tajomstva krásnej postavy.

Občas sa stane, že žena nejde do výzvy s cieľom chudnutia, ale skôr spevnenia a tvarovania postavy. Toto bol aj váš prípad, však 😊? S akými očakávaniami ste šli do výzvy? A čo z nich sa aj splnilo?

Keďže som nemohla chodiť do fitneska, kde zvyčajne cvičím, a do práce nechodím pre zatvorenú prevádzku, hľadala som nejakú aktivitu a správne nakopnutie do nového roka.

Takisto ma nebavilo doma cvičiť stále to isté, chcela som sa inšpirovať. Výzvu som si všimla deň pred začatím, takže na poslednú chvíľu. Očakávala som výsledky, ale nie za taký krátky čas. Som teda nad mieru spokojná 😊.

A ako bonus – okrem pekne vytvarovanej postavy sa cítim skvelo 😊.

Mnoho ľudí si pomyslí, že už pred premenou ste vyzerali výborne, prečo ste sa do výzvy vôbec púšťali. Čo by ste povedali takýmto ľudom? Pretože je s nami veľa žien, ktoré sa s takouto vetou stretávajú naozaj často.

Aj bez tejto výzvy sa ma moji známi často pýtali, načo chodím do fitneska a prečo toľko cvičím, keď mám dobrú postavu a som štíhla. Ja im na to vždy poviem, že dobrú postavu mám práve preto, že chodím do fitneska a cvičím 😄.

idealna vaha

Vaša premena v číslach je tiež skvelá, koľko kíl sa vám podarilo schudnúť počas výzvy?

Schudla som 1,5 kila, ale o chudnutie nešlo. Chcela som hlavne spevniť a vytvarovať. Nižšie s váhou už ísť nechcem, teraz sa vo svojom tele cítim naozaj dobre :-). Centimetre išli dole hlavne z oblasti pásu a bokov, čo bol aj zámer. Ešte trošku popracujem na vnútorných stehnách a budem spokojná na 100 %.

bowling

Mali ste k športu vzťah odmalička? Aké pohybové aktivity vás najviac bavia?

Obaja moji rodičia boli telocvikári, takže ma k nemu viedli od útleho detstva. Keď som mala 4 roky, už som stála na lyžiach :-). Naučili ma skoro všetky športy, za čo som im veľmi vďačná. Bavia ma rôzne aktivity, momentálne sa venujem bowlingu – hrám aj ligu za našu firmu, denne behám, rada korčuľujem, lyžujem a moja najnovšia letná aktivita je paddleboarding.

Takisto som si počas korony doma zriadila malú posilňovňu, kde mám všetko potrebné náčinie vrátane bežiaceho pásu (čím nie som odkázaná na počasie) 😊.

ideálna váha

Takto krásna postava má určite aj krásny jedálniček. Aké zdravé jedlá sú vaše obľúbené a čím sa v stravovaní riadite 😊?

Priznám sa, že v jedálničku som nijaké veľké zmeny nerobila. Snažím sa jesť zdravšie, niektoré potraviny som vymenila za lepšiu alternatívu, pečivo jem minimálne.

Snažím sa jesť veľa ovocia a zeleniny, milujem ryby.

Mám ešte jedno veľké šťastie, že nemám rada sladkosti a jem ich len raz za čas.

Určite bude všetky žienky zaujímať, aké videá a s akými trénermi ste cvičili najviac? S kým sa vám cvičilo najlepšie 😊?

Každý jeden tréner má niečo do seba, všetkých som si obľúbila. Najradšej som cvičila s Diankou, na ňu sa veľmi dobre pozerá 😊.

Ženy pri pohľade na vás povedia wau! No a my sa im vôbec nečudujeme. Mnohé si aj pomyslia, že by chceli vyzerať presne takto, no sú ešte len na začiatku svojej cesty. Ako by ste ich povzbudili, aby sa nevzdávali, lebo to určite dokážu aj ony 😊?

Netreba vždy pozerať len na čísla a nečakať výsledky hneď. Všetko má svoj čas. Pred dvoma rokmi som vážila 57 kg, chodila som len do práce a domov, nenašla som si na nič čas. Aj keď som nemala nadváhu, vo svojom tele som sa prestávala cítiť dobre. Celý život som mala v priemere 52 kg. Chcelo to zmenu v podobe viac pohybu. Najťažší bol prvý mesiac, keď som sa potrebovala vrátiť späť do formy, získať kondičku. Potom to už išlo ako po masle. Schudla som 5 kíl, znova získala veľa energie a dobrú náladu. Vo svojom tele som sa zase cítila dobre a to je dôležité.

A moja rada je, ak začnete, už neprestávajte 😊. Každý človek dokáže splniť svoje ciele, ak ich má správne nastavené a má pevnú vôľu. Bez toho to nejde.

ako spevniť brucho

Pokračujete v cvičení aj naďalej? Aké ciele v športe a pohybe túžite ešte dosiahnuť? Máte nejakú ďalšiu hranicu, ktorú chcete prekonať 😊?

Určite áno. Cvičím 6 dní v týždni – na striedačku posilňovanie a kardio. Snažím sa mať každý deň nejakú športovú aktivitu, lebo ak človek na pár dní vypadne z cyklu, ťažko sa do toho znova púšťa.

Posledný polrok som sa viac začala venovať vytrvalostnému behu, lebo ako hovorí môj priateľ: ,,Atletika je kráľovná športu.” A je to naozaj pravda.

Začala som na 4 kilometroch, teraz bez problému zabehnem aj 12.

Moja nová hranica je zabehnúť 15 kilometrov a môj sen je zabehnúť maratón. To má však ešte čas :-).

Máte nejaký tip na dni, keď sa človeku nechce ani len vystrčiť nos z postele, nieto ešte cvičiť? Čo vtedy robíte vy 😊?

Pustiť si motivačnú hudbu a prekonať sa. Najhoršie je vstať a začať, potom to už ide samo.

Ten pocit po behu alebo cvičení je na nezaplatenie :-).

Vyskúšaj cvičiť v pohodlí domova aj ty. V našom online fitku nájdeš množstvo fit programov na cvičenie doma, môžeš si vybrať, či si začiatočníčka, pokročilá, chceš pomixovaný program, alebo hľadáš napríklad „len“ cvičenie na zdravý chrbát, stačí si pustiť videá a cvičiť.

Rovnako tak môžeš vyskúšať našu Novoročnú výzvu 2022, kde ťa čaká prepracovaný harmonogram (taká všehochuť toho najlepšieho) cvičenia + videá o strave aj s 30-dňovým jedálničkom + motivácia priamo od fitness kouča. Stačí sa pridať, začíname 10. januára:

ako cvičiť doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.