Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Teraz si dám pauzu od tréningu, lebo...

Lebo musím žehliť. ... Lebo idem na dovolenku. ... Lebo sa musím starať o deti. ... Lebo musím niečo navariť a upratať. ... Lebo mi ide teraz v telke môj obľúbený seriál. ...
Lebo, lebo lebo....

Keď to nejde dverami, použi okno. ;-) Obrazne povedané, ale v praxi celkom reálne. Písal som už niekedy, že vždy existuje spôsob? Určite áno a verím, že ten spôsob existuje v každom prípade. Minimalizuj pauzy, verím, že sa to dokážeš naučiť a budeš potom so sebou spokojnejšia.
Nauč sa rozoznávať, kedy je to skutočne dôležitá povinnosť a kedy je to o lenivosti.
Každopádne, každou zbytočnou pauzou ti uteká pomedzi prsty tvoj sen. V hlave máš jasnú predstavu o tom, ako by si chcela vyzerať v lete, ale stále ťa tlačia nejaké iné povinnosti a seba nechávaš na poslednom mieste. STOP! Už žiadne pauzy, ani pre všetkých všetko a pre seba nič.
povinnosti
 

Ako na to?

Odpútaj sa od toho a začni žiť. Naplánuj si čas tak, aby si sa najprv aspoň trochu venovala sebe, získala tak pocit spokojnosti a s týmto pocitom potom prechádzala celým dňom.
Ja viem, že ráno nemáš čas na hodinový tréning, ale to ani nie je potrebné. Stačí, ak si ráno zacvičíš 10-15 minút a ten pocit príde. Postupne zistíš, že to je možné. Dokážeš to a odrazu sa z toho budeš tešiť. Povieš si: „OK, pokiaľ som dala 15 minút, prispôsobila tomu veci, tak možno zvládnem aj 20 minút alebo aj viac.” To nechám na tebe, ale časom sa staneš majsterkou vo svojom plánovaní.
Vytrénuješ sa nielen fyzicky, ale aj mentálne a budeš vedieť so svojím časom narábať oveľa efektívnejšie a hlavne k svojej spokojnosti.
ako schudnut
 

Čo robiť, ak vynecháš tréning?

Na čo som ale hlavne chcel poukázať je fakt, že ak vynechávaš tréning, lebo musíš napr. žehliť, tak si pridaj v žehlení a vnímaj to ako spôsob tréningu. Prepoj dve užitočné veci do jednej. Začni ešte pred žehlením so žehličkou robiť zopár drepov, potom zopár premiestnení a tak sa pusti do žehlenia.
Ako som už spomenul, ak to nejde dverami (ak nemáš čas na klasický tréning), tak to pôjde oknom (vynájdi sa a nájdi si alternatívne cvičenie). A je jasné, že je lepšie robiť aspoň niečo ako nič, a dokonca to "aspoň niečo" môže byť niekedy ešte lepšie ako klasický tréning, ktorý by si v prípade množstva voľného času zaradila.

To isté platí aj pre ostatné:

Lebo idem na dovolenku.Aj na dovolenke môžeš cvičiť. Hotely majú často aj program, v ktorom sú pohybové aktivity, alebo majú fitko. Prípadne je možné si zacvičiť na hotelovej izbe. Sám to veľmi rád praktizujem.
Lebo sa musím starať o deti. – Zapoj do cvičenia aj deti. Nemusí to byť posilňovanie. Môže to byť tanec, skákanie, naháňačka. Všetko sa počíta. Pre veľmi malé detičky existuje cvičenie priamo s nimi. (Poznámka redakcie: Aj u nás na Fitshakeri nájdeš program s názvom Happy Mom, kde môžeš do cvičenia pripojiť aj svojho drobca).
Lebo musím niečo navariť a upratať. – Upratovanie je opäť skvelým tréningom a pri varení tiež môže človek nájsť spôsob. Zopár drepov, alebo výpadov zatiaľ čo sa varí tvoj obľúbený obed alebo večera. (Prečítaj si aj o ďalších možnostiach, ako cvičiť, aj keď práve necvičíš.)
Lebo mi ide teraz v telke môj obľúbený seriál. - Mal som aj klientky, ktoré si pristavili k telke stacionárny bicykel, alebo stepper a počas seriálov využívali tento čas pre pohyb. Vidíš, že sa to tiež dá. ;-)
cvicenie
Verím, že sa ti bude dariť lepšie si manažovať čas a zoradzovať si priority v živote. A že sa nenecháš pohltiť výhovorkami, ale nájdeš si svoj systém, ako dosahovať želané ciele. Držím prsty! :-)
 
Vieš, že takmer všetky cvičenia na Fitshakeri majú menej ako 30 minút? Nemusíš sa nikam premiestňovať, obleč sa do športového, zapni online cvičenie a rovno ideš na vec. Ak ešte nie si PREMIUM členkou, vyskúšaj to. Len za 7,90 € máš k dispozícii vyše 500 cvičení v 16-tich základných a 9-tich pomiešaných programoch:
cvicenie na doma
 
Mohlo by ťa zaujímať aj:
Uhádneš, čo má ešte väčší vplyv na chudnutie ako strava?
Odkiaľ vziať energiu a motiváciu?
Čo robiť, ak je pre mňa zo začiatku chudnutie ťažké?
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.