Zážitok prvej menštruácie a jeho vplyv na vnímanie seba samej v ženskom tele sa donedávna vôbec vedecky neskúmal. Vyrástla generácia žien, ktorá svoj cyklus prežívala ako utrpenie, niečo nečisté, zbytočne bolestivé či nespravodlivé.
Dnes máme dostatok vedeckých dát o tom, že ak je dievča na príchod svojho cyklu dobre pripravené, bude svoju cyklickosť vnímať pozitívne.
Silvia Galátová je ceremonialistka, hlavná metóda, s ktorou pracuje, je psychofonetika, ktorej autorom je terapeut izraelského pôvodu Yehuda Tagar.
Štvorročný psychofonetický výcvik absolvovala v Škole empatie. Prešla tiež výcvikom kňažiek avalonského pôvodu s Katinkou Soetens a pôsobí ako dula pre o. z. Mamila.
Je koučkou osobného rozvoja, lektorkou sebarozvojových programov, najmä pre ženy, lektorkou príprav na pôrod, dojčenie a rodičovstvo. Aktuálne sa zaoberá najmä témou vzťahu mamy a dospievajúcej dcéry.
V rozhovore sa dozviete:
- Ako sa na menštruáciu pozerá aktuálna spoločnosť?
- Ako bola vnímaná v minulosti?
- Aká bola úloha červeného stanu?
- Čo znamená, že žena má počas menštruácie zmenené stavy vedomia, ako s tým pracovať?
- Ako ženy kolektívne využívali energiu počas menštruácie?
- Existujú nejaké odkazy v mýtoch, legendách a rozprávkach?
- Čo znamená cyklus bieleho a červeného mesiaca?
- Ako môže rituál menarché pomôcť v živote mladej ženy?
- Ako pomôcť moderným tínedžerkám prejsť pubertou tak, aby sa z nich vyvinuli sebavedomé a zdravé ženy?
Nové epizódy podcastov ti prinášame pravidelne každý týždeň. Vypočuj si rozhovory aj s inými inšpiratívnymi hosťami:
Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.