Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Petra (- 11,5 kg): „Je to už skoro 12 rokov, čo som videla na váhe 65,5 kg.“

To, že život nie je jednoduchý a pripraví si pre nás rôzne prekážky a nástrahy, sme sa už presvedčili asi všetky. Každá žena je silná a úžasná osobnosť a mnohokrát by si na nej nespoznala, že ukrýva nejaké tajomstvo, ťažkosti alebo bolesti. Peťka si prešla stratou bábätka, čo nás nesmierne mrzí. Svoju stratu a bolesť sa snažila zvládnuť aj športom. Všetkým takýmto bojovníčkam posielame obrovský rešpekt a obdiv. To, čo zvládne žena, je obdivuhodné. Peťka takáto bojovníčka je a nás teší, že ju máme v našej rodinke.

Peťa, boli ste vždy fanúšičkou športu a cvičenia?

Na začiatok by som sa chcela veľmi poďakovať celému tímu Fitshakeru, ste nesmiernou oporou a povzbudením pre veľmi veľa ľudí. Som veľmi rada, že som sa o vás dozvedela a začala s vami cvičiť.
Niečo som cvičila radšej a niečo menej, v každom prípade, zacvičila som si s radosťou a chuťou (a keď na začiatku náhodou chuť nebola, o chvíľku prišla).
Cvičím a veľmi rada sa hýbem celý život, ale celý život aj bojujem so svojou postavou. Niežeby som bola nejako veľmi „pri sebe“, len som proste asi nikdy nebola sama so sebou spokojná. Nikdy som nevedela pochopiť, čo robiť a ako, no Fitshaker mi v tom pomohol a som vám veľmi vďačná.
ako schudnut
 

Dostali ste sa cvičením na svoju vysnívanú váhu?

Pred výzvou som mala 77 kg a po skončení 70 kg, teraz som na 65,5 kg.
Momentálne som na váhe, ako keď som otehotnela so svojou prvou dcérkou. Bol to môj dávny sen, je to už skoro 12 rokov, čo som videla na váhe 65,5 kg.
ako najefektivnejsie schudnut
 

Keď ste sa pustili do cvičenia, šlo všetko ako po masle alebo sa objavili aj prekážky, ktoré ste museli zdolať?

Popravde než som začala cvičiť s Fitshakerom, nehýbala som sa asi rok. Niežeby som nechcela, ale... Nebolo to pre mňa vôbec ľahké obdobie, a keď som aj začala, po týždni (aj to je veľa) som skončila, pretože som bola opäť chorá. Takto sa to so mnou ťahalo veľmi dlho. Mala som po sebe 5x antibiotiká počas 4 mesiacov. Nemôžem sa však čudovať, všetko, čo sa udialo, sa podpísalo na mojej psychickej a aj telesnej stránke.
Bolo to presne 10. 10. 2018 (boli to 2 roky), čo mi doktor oznámil (z ničoho nič), že môjmu bábätku prestalo biť srdiečko. Bol to šok, prišiel smútok, výčitky... Začínala som už 6. mesiac a pomaličky vyberala kočiarik, no niekto to chcel a zariadil ináč a my máme teraz hore nášho anjelika LUCASKA. Keď som sa ako-tak dala do kopy, začala som behať.
Beh, to boli moje začiatky, môj čas, keď som mohla premýšľať a mať chvíľku pre seba.
Behávala som tak 5 km a poviem vám, dalo mi to poriadne zabrať. Mala som aj 5 prestávok.

Prečo to spomínam: teraz po skončení výzvy zabehnem 10, 15 km... A nemám problém odbehnúť to v kuse.
recept na chudnutie
 

Takže beh je vaša láska?

Za svoju kondíciu môžem poďakovať skvelej Olinke, Maťkovi a Dianke.

Prevažne som cvičila ich cvičenia, mám veľmi rada, keď to má šťavu, a tie ich ju teda majú.
Už mám za sebou aj 3 bežecké výzvy, bolo to úžasné, mám doma 3 odmakané a zaslúžené medaily.
Pre mňa osobne bolo najťažšie asi upraviť stravu, ale keď som to pochopila, išlo to pekne dole. Stravu som si obľúbila a už by som nemenila.
Cítim sa výborne, zmenu si všimol manžel a, samozrejme, aj moje okolie.
beh
Takže ešte raz veľké srdečné ďakujem, teším sa, že si opäť môžem dobre zacvičiť v novej výzve.
 
Vyskúšaj cvičenie doma s naším online fitneskom Fitshaker.sk aj ty. Zlepši svoju kondičku, vybuduj silu, vyformuj si krajšiu postavičku:
rady ako schudnut
 
Prečítaj si aj tieto zaujímavé príbehy žien, ktoré vyskúšali cvičenie na doma:
Katka: „Chcem si spevniť svalstvo, ktoré vekom ochabuje.“
Ingrid: „Keď mi hrozili druhou operáciou chrbtice, zaťala som sa a povedala si, že sa nedám tak ľahko.“
Veronika: „Psychika a zmena životného štýlu dopomohli k nášmu zázraku.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.