Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Osviežujúci nepečený makovo-čerešňový cheesecake s citrónom

15 min
14 porcií
makový cheesecake recept

Potrebujeme: 

 • 200 g mletého maku
 • 2 lyžice domáceho medu
 • 2 lyžice roztopeného kokosového oleja
 • 500 g odtučneného tvarohu
 • 1 biely grécky jogurt
 • 2x citrón (šťava + nastrúhaná kôra)
 • 2x vanilkový cukor
 • 1 balenie vegánskej želatíny
 • 200 g čerešní
makový cheesecake recept

Čerešne sú ovocie, ktoré miluje väčšina z nás. To, že sú chutné, vieme všetci, no to, že sú aj veľmi zdravé a prospešné pre naše telo, už možno nie. Čerešne sú napríklad veľmi dobrým antioxidantom. výborné pri chudnutí alebo športovaní, pretože zlepšujú regeneráciu svalov po tréningu. Takisto znižujú cholesterol a spomaľujú starnutie. V kombinácii s makom chutia priam božsky, a preto sme si pripravili tento veľmi jednoduchý osviežujúci nepečený cheesecake bez múky.

Čas prípravy

 • 15 minútpríprava
 • 2 hodinychladenie v chladničke

Ako na to?

1

Mak zmiešame spolu s medom a kokosovým olejom.

2

Vzniknutú makovú hmotu vtlačíme prstami na spodok formy s priemerom 20 cm.

3

Tvaroh, grécky jogurt, šťavu z citróna, citrónovú kôru, vanilkový cukor spolu zmiešame.

4

Spravíme želatínu (uvaríme si ju v 4 lyžiciach vody), primiešame 2 lyžice tvarohovej hmoty a vmiešame vzniknutú zmes do krému.

5

Naplníme formu krémom a dáme do chladničky minimálne na dve hodiny. Pred podávaním ozdobíme odkôstkovanými čerešňami a plátkami citróna.

recept na cheesecake
nepečený cheesecake recept

Verím, že si doma pochutíte ;-)!

Chutné zdravé dezerty a kopec ďalších receptov na rôzne príležitosti nájdeš aj v našich knihách:

zdravé recepty
Fotka autora
Stanka Šišková
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Stanka, no môžete mi kľudne hovoriť aj Gigi. Považujem sa za zdravojeda. Mojou filozofiou pri varení je nahradiť tie nezdravé suroviny zdravšími alternatívami a v rámci možností nákupu aj dostupnými a nie príliš drahými potravinami, ktoré sa dajú kúpiť v každom obchodnom reťazci. Keďže som dvojnásobná mama zamestnaná na plný úväzok, viem ako to je s varením a časom v kuchyni. A tiež, aké náročné môže byť nakupovanie a zháňanie tých správnych surovín s dvomi malými deťmi. Rýchlo, zdravo a chutne, to je každodenné motto pri varení alebo pečení, ktorým sa riadim. V mojich receptoch nájdete prirodzené produkty ako zelenina, ovocie, strukoviny, obilniny, ryby, kuracie mäso a taktiež mám rada, keď to na tanieri všetko pekne farebne ladí. To ma priviedlo aj k foteniu jedál a viac mojich receptov nájdete aj na mojom instagram účte @gigivari. Rada experimentujem v kuchyni a kombinujem rôzne chute a aj rôzne kultúry. Rada sa inšpirujem orientálnou a exotickou kuchyňou, no mám rada aj slovenskú klasiku. Odkedy som mama, tak čím ďalej, tým viac ma zaujíma problematika zdravého stravovania a jeho vplyv na naše zdravie. A aj preto som sa rozhodla absolvovať kurz Poradca výživy, aby som mohla pomôcť aj iným v otázkach stravovania. Teším sa už teraz, keď ti moje recepty budú chutiť, ušetria ti čas v kuchyni a pritom budeš mať gurmánsky zážitok ????.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.