Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Obyčajná voda z vodovodu a predsa plná minerálov. Nemožné?

Dlho som pátrala po tom ako piť zdravšiu vodu. A keďže v našich supermarketoch ju nenájdeme, nezostávalo mi nič iné, len sa poobzerať po iných možnostiach. Viem, určite si teraz poviete: „To by sme si mali zaobstarať nejaký drahý filter na vodu?" Omyl, nemusíte! Príroda našla odpoveď za  nás. Minerál Šungit s obsahom fullerénu! :) Poznatky ruskej medicíny hovoria o tom, že najzaujímavejšie účinky má Šungit v pôsobení s vodou. Veľmi efektívne pôsobí  v úlohe absorbentu. Dokáže na seba viazať organické zlúčeniny (vrátane pesticídov), ťažké kovy, chlór, dusičnany, amoniak alebo železité prísady. Zároveň mení energeticko – informačnú povahu vody a premieňa ju na biologicky aktívnu. Vďaka tejto funkcii ho môžeme využívať ako prírodnú filtráciu a dezinfekciu vody. Tento minerál má aj veľmi silné antibakteriálne účinky (bolo potvrdené, že zabíja i baktériu E. coli), protizápalové účinky a je významným antioxidantom, mnohokrát lepším než známe antioxidanty (vitamíny C, E, karotenoidy, a i.).  Dokonca sa potvrdilo, že pravidelné užívanie Šungitovej vody znižuje hladinu histamínu v krvi, ktorá je príčinou väčšiny alergických ochorení (po použití Šungitovej vody dochádza k dramatickému zníženiu histamínu v krvi). Ak môžem podotknúť histamínová intolerancia je v dnešnej dobe narastajúcim ochorením, s ktorým majú lekári veľmi málo skúseností a pacient si musí poradiť sám.
šungit
Čo všetko dokáže? Pomáha organizmu bojovať s rôznymi ochoreniami ako anémia, rôzne  druhy alergií, astma, bronchitída, artritída, chronická únava, ochorenia obličiek, pečene, žlčníka, diabetes, kardiovaskulárne problémy, impotencia a posilňuje i imunitu. Šungitová voda sa tiež používa pri zle sa hojacich tržných ranách a dermatitídach. Jej požívaním sa urýchľujú regeneračné procesy v tkanivách, zvyšuje sa elasticita a pružnosť pleti a v neposlednom rade je známa aj pre svoje omladzujúce účinky. Každodenné používanie Šungitovej vody ako pleťového tonika  zvyšuje elasticitu pokožky a dodáva jej zdravý vzhľad. Tiež pomáha zbaviť sa akné, sčervenania pokožky a iných kožných problémov. Šungitová voda pomáha dokonca i pri vypadávaní vlasov. Posilňuje vlasové korienky a bojuje s lupinami. Oplachovanie vlasov vodou zo Šungitu zamedzuje plešateniu, dodáva vlasom ich stratený lesk a hebkosť. Pravidelným kloktaním ´ústnou vodou´ zo Šungitu môžeme liečiť bolesť mandlí, bolesť v krku i angínu. Veľmi zdravé sú i Šungitové kúpele. Do vody o teplote 36 – 38 ºC pridáme Šungitovú drť (asi 200 – 300 gramov). Kúpeľ má trvať 10 – 15 minút a nemal by sa praktizovať častejšie ako každý druhý deň. Po kúpeli v Šungitovej vode máme pocit ľahkosti, odstraňuje sa napätie a stres. Je veľmi prospešný ľuďom trpiacim bolesťami chrbtice, kĺbovými a kožnými ochoreniami (psoriáza, ekzém, dermatitída). Ako aktivujeme vodu pomocou Šungitu? 1. 100 g Šungitu použijeme na jeden liter, najlepšie, odstátej vody z vodovodu (balená voda nie je vhodná). 2. V prvom rade si Šungit opláchneme pod tečúcou vodou, dáme do sklenenej nádoby a zalejeme vodou. 3. Nádobu nezakrývame a necháme stáť: 48 – 72 hodín (Šungit v tvare pyramídy), energetická hodnota sa zvýši 20 – 40 x v porovnaní s východiskovou hodnotou, 24 – 48 hodín (Šungit v tvare trojuholníka), energetická hodnota sa zvýši 15 – 30 x, 15 – 24 hodín (Šungitové úlomky), energetická hodnota sa zvýši 15 – 30 x, 12 – 15 hodín (Šungitový štrk) - energetická hodnota sa zvýši 10 – 15 x. Antibakteriálne účinky sa prejavia dokonca už za 30 – 40 minút. Takto odstáta voda je pripravená na konzumáciu a varenie. Používame ju tak, aby vždy nejaká zostala a podľa potreby dolievame. Po doliatí už stačí nechať odstáť 8 – 10 hodín pred prvým použitím. Piť ju môžete neobmedzene, to som sa dozvedela z kurzu Vitarián. Iné zdroje uvádzajú optimálne množstvo 2 až 3 poháre denne.
Fitshaker_blog_šungit1
Šungitová voda sa neodporúča uskladňovať v chladničke. Pozor, ak necháte Šungit vo vode dlhšie, ako treba, energetická schopnosť sa znižuje a treba ho opätovne nabiť. V priebehu jedného až dvoch mesiacov sa Šungit odporúča ponoriť na 2 – 3 hodiny do roztoku jedlej sódy alebo slanej vody a následne umyť pod tečúcou vodou. Po mesiaci užívania by sa mal dôkladne vyčistiť pod tečúcou vodou. A ak je možnosť, pre uzavretie pórov a znovunadobudnutie čistiacej schopnosti, vysušiť na slniečku. Minimálna doba použiteľnosti Šungitu je 8 mesiacov až jeden rok, staré kamienky však netreba vyhodiť, môžu totiž ešte poslúžiť v domácnosti. Mnohostranné využitie Ak pridáte niekoľko kúskov Šungitu do akvária, potešíme rybičky. Budú menej náchylné k rôznym chorobám a  voda ostane čistá omnoho dlhšie. Šungit sa tiež osvedčil i ako pomôcka pri pestovaní izbových a balkónových rastlín. Lepšie rastú, sú zdravšie a častejšie kvitnú. Ponorený do vázy predĺži životnosť rezaných kvetín. Niečo z histórie Šungit je 2 miliardy stará polyminerálna uhlíková hornina s obsahom fullerénu. Fullerén je molekula vytvorená z atómov uhlíka s vysokou symetriou, hneď vedľa diamantu a grafitu. Vďaka tejto molekule sa odlišuje od čierneho, či živočíšneho uhlia. O čiernom uhlí je známe, že vďaka svojej molekulárnej štruktúre má schopnosť čistiť vodu tečúcu. No molekula Fullerén má schopnosť čistiť vodu stojacu. Nálezisko Šungitu je v dedinke Šunga (severozápad Ruska v Karélii), po ktorej dostal i pomenovanie. Podľa ruských výskumov má Šungit špecifické zloženie, obsahuje takmer všetky prvky periodickej sústavy a má vynikajúce čistiace, liečivé a ochranné vlastnosti, pohlcuje tiež elektrosmog, neutralizuje geopatogénne zóny, energeticky očisťuje kamene a rôzne šperky. Kde ho kúpime? Ja som si ho kúpila na Vitarián kurze. Tiež odporúčam lekárne, bioobchody, predajňa tradičnej ruskej medicíny. Skúste i predajne minerálov a liečivých kamienkov. Ale môžem povedať, že google poskytne dostatok príležitostí na kúpu :).
14271625036_9b912d4975_z
Veľa šťastia pri tomto "čarovaní" s vodičkou! :-) Zdroj textu: Kurz Vitarián – 21.02.2015, Surová strava - cesta k zdraviu a vitalite http://awa-sungit.webnode.sk/ http://www.sungit.cz http://www.shungite.com/Shugite%20for%20cleaning%20the%20water.htmlhttp://www.shungite-anata.com/en/products/description/d_water.html http://www.navoti.com/docutheque/shungite/eau_shungite_fr.pdf Zdroj fotiek: Flickr.com a súkromný archív Fitshakra  
Lucia Jurčová
Redaktor vo Fitshaker

Som nadšencom zdravej výživy, pohybu, byliniek, všetkého, čo si človek môže doma sám uvariť, upiecť, dokonca i vyrobiť a všetkého čo s tým súvisí. Rada sa budem s čitateľmi blogu Fitshakera deliť o informácie, ktoré mne osobne pomohli a ďalej pomáhajú orientovať sa na ceste za zdravím a prírode bližším, šetrnejším spôsobom života.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.