Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Natália (-7,8 kg): „Viac vládzem, nie som hneď unavená, som ohybnejšia a celkovo sa cítim zdravá a plná energie.“

Mamičky, zbystrite pozornosť, máme tu jednu z vás. Ako sa Natálke podarilo zhodiť popôrodné kilá? Ako si našla čas na seba 😊? My to vieme, a ak si nájdete chvíľku čas, dočítate sa to v tomto rozhovore.

Natálka, vy že ste v decembri rodili? Wau, vyzeráte skvelo 😊. Určite by veľa žienok práve po pôrode zaujímalo, ako sa vám podarilo tak skoro vrátiť k takejto postavičke.

Ďakujem, no nebolo to jednoduché, ja mám však pevnú vôľu a vytrvalosť. S Fitshakerom som sa prvýkrát stretla v novoročnej výzve 2019, tam sa mi podarilo zhodiť prebytočné kilá po prvom pôrode, a keď už som schudla želaných 8 kíl, otehotnela som znova :-D. Snažila som sa cvičiť aj počas tehotenstva program BabyFit, aj som vydržala do toho cca 7. mesiaca.
Potom prišiel v decembri pôrod, dala som si 3-mesačnú prestávku a užívala som si chvíle s bábätkom. No a potom som začala s cvičením. Zozačiatku, samozrejme, veľmi opatrne, keďže som dojčila a práve toho som sa bála najviac. Čítala som kopec článkov a skúseností žien, čo dojčia a popritom aj aktívne cvičia. Mala som obavu, že cvičenie sa môže odzrkadliť na chuti mlieka, prípadne že bude „slabšie“. Teraz už však viem, že sú to všetko len mýty.
Cvičenie mi nijako dojčenie neovplyvnilo, dieťa je spokojné a ja tiež :-).

Začala som teda novoročnou výzvou 2020 a pokračovala hneď výzvou do plaviek. Prvé dva týždne boli naozaj ťažké, moja kondička bola na nule, ale vytrvala som a cvičila ďalej. Zozačiatku išli kilá dolu celkom rýchlo, potom prišla taká menšia kríza, kde sa ručička na váhe zastavila asi na dva týždne a nepohla sa. No ani to ma neodradilo a cvičila som ďalej. Dokonca som začala aj behať.
Čo sa týka stravy, tam som naozaj poľavila. Nedržala som žiadnu špeciálnu diétu. Prestala som jesť pečivo, sladkosti a vyprážané jedlá, pijem len čistú vodu a jem hlavne veľa zeleniny. Samozrejme, sem-tam som si dopriala aj sladké, no len zriedka. Keby som sa stravovala tak, ako vo výzve radila Evka, zmena by bola určite viditeľnejšia.
chudnutie po pôrode
 

Mnohé mamičky trápi po pôrode diastáza, bol to aj váš prípad? Ako ste si s ňou poradili?

Tak diastáza ma, chvalabohu, netrápi. Samozrejme, aj ja som mala po pôrode obavu, že to bude problém, ale našťastie sa mi brušné svaly pekne stiahli.
 

Čo hovoríte na Fitshaker 😊? Ako sa vám s nami cvičí? Máte tu už aj svojich obľúbených trénerov?

Fitshaker je program ako ušitý pre ženy na materskej dovolenke. Práve pre nás, ktoré nemáme čas chodiť na skupinové cvičenia alebo do fitneska s trénerom. Ja som si vás veľmi obľúbila, cvičenie ma baví natoľko, že sa naozaj málokedy nájde deň, keď necvičím. Vyhovuje mi najmä dĺžka videí, tých 30 minút si nájdem vždy, a keď mám ešte chvíľku čas a vládzem, pridám si ešte nejaký bonus alebo si odcvičím viac sérií.
A áno, mám aj ja svojich favoritov, je to najmä Olinkino HIIT a z predchádzajúcich výziev je to Jany Landl.
cvičenie na doma
 

Koľko kíl sa vám od začiatku chudnutia podarilo schudnúť?

Začala som v marci s váhou 64 kg a dnes* mám 56,2 kg, takže už je to 7,8 kg.


* Poznámka redakcie: Rozhovor bol robený v júli 2020. Spojili sme sa s Natálkou ako je na tom dnes (13.10.2020) a jej váha ešte klesla na 53,3 kg.


 

Pokračujete v cvičení aj po výzve? Aké sú vaše ďalšie fitnes ciele 😊?

Jasné, že pokračujem, momentálne mám nastavený program HIIT. Zaujala ma aj novinka Fit in 15 min. Tie krátke videá si budem dávať ako také bonusy, pretože 30 minút je mi niekedy už aj málo :-).
Keďže svoju vysnívanú váhu som už dosiahla, chcem sa zamerať na celkové spevnenie postavy, no ak ešte jedno kilečko pôjde dolu, budem rada. Najviac sa však teším, že viac vládzem, nie som hneď unavená, som ohybnejšia a celkovo sa cítim zdravá a plná energie.
ako schudnúť po pôrode
 

Odporučili by ste Fitshaker ďalej a prečo 😊?

Samozrejme, veď ja o vás rozprávam asi každému, koho stretnem :D. Veľa známych aj kamošiek mi píše a pýta sa, ako sa mi podarilo tak schudnúť. Mnohé moje kamarátky  už začali cvičiť tiež, keď videli, aké je to jednoduché, čomu sa veľmi teším. Lebo veď vy ste TOP! Patrí vám veľká vďaka.
ako schudnut z brucha
Natálka, ďakujeme za krásne slová 😊. Veľmi si vážime, že ste si našli čas na rozhovor 😊.
 
Ak chceš aj ty vyskúšať cvičenie na doma, pridaj sa k nám. Veríme, že si spomedzi 18-tich programov vyberieš aj ty ten svoj obľúbený:
cvicenie doma
 
Aj toto sú úspešné premeny našich Fitshakeráčiek:
Jankina premena (- 6 kg): „Byť niekde na presne určený čas bolo pre mňa veľmi stresujúce.“
Erika: „Ja osobne mám najradšej, keď pri tréningu vydám zo seba všetko.“
Miladka: „Teraz ma nezastaví moja pohodlnosť, pretože pohyb sa stal prirodzenou súčasťou môjho života.
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.