Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Monika (- 1,6 kg): „Každé ráno zapnem video a teším sa, že robím pre seba niečo dobré.“

premena Monika

Monika, ako dlho ste už členkou našej Fitshaker rodinky a ako hodnotíte naše výzvy, tréningy a videjká 😊?

Fitshaker som prvýkrát zahliadla na FB ešte v roku 2020. Vyskočila na mňa reklama, že bude plavková výzva. Vtedy som bola necelé 2 roky po druhom pôrode, tak si hovorím, vyskúšam 🙂. Pri oboch pôrodoch som mala 74 kg, po nich 68 kg a na 64 kg to išlo ako-tak samo. Dať dole ostatné kilá som si už musela vybojovať 🙂. Prvá výzva bola úspešná, išla som na 58 kg, ale časom som poľavila. Rok som si platila členstvo a myslím, že pol roka z toho som nezapla ani jedno video 😀, tak som členstvo zrušila a o pol roka som si znova povedala, že idem do toho. Ďalšieho trištvrte roka som cvičila vaše videá, už to bolo lepšie, hovorím si, celkom to ovládam, načo si budem platiť stránku. Tak som znova členstvo zrušila s tým, že si budem hľadať videá na Youtube alebo si dávať svoje cviky. Toto však pre mňa vôbec nebolo 😀. Po 4 mesiacoch som v januári 2023 teda znova začala s vami a odvtedy idem súvisle až dodnes 🙂. Samozrejme, sú dni, keď nestíham (deti, robota, domácnosť atď.), ale vždy, keď sa dá, zacvičím si. Výzvy mám najradšej, novoročná a plavková bývajú super zostavené, bohužiaľ, harmonickej som veľmi na chuť neprišla, neviem veľmi oddychovať a nudila som sa pri nej, takže napr. miesto Andrejky som si radšej pustila Olinku 😀.

cvicenie pre zeny
online cviky

Posledná novoročná výzva bola pre vás úspešná, vaša premena je naozaj pekná. Veľmi sa tešíme, že ste dôkazom, že nie je potrebné vidieť veľký číselný úbytok na váhe, aby sa premena ukázala 😊.

Ako sa však cítite? Okrem pekne vypracovanej postavy – zlepšila sa aj kondícia?

Kondícia sa určite zlepšila, to vidím aj na bežných denných maličkostiach 🙂, a cítim sa veľmi dobre a spokojne, že som dosiahla to, po čom som túžila. Aj keď som pred 4 rokmi mala 58 kg, nevyzerala som tak dobre ako teraz, keď mám o kilo viac 🙂.

Aké tréningy a videá vás bavia najviac 😊? A ako často trénujete? Nájdete si na videjko čas každý deň?

Najviac ma bavia tréningy, pri ktorých si treba utrieť „kapku potu z čela", ako hovorí Honzo 😀. Cvičím pomerne každý deň, ráno si vystrojím deti do školy a škôlky a idem na svoju polhodinku. V práci začínam o 10., takže cvičím vždy ráno nalačno. Keď mám voľný deň, miesto cvičenia idem na bicykel, turistiku alebo si dám rýchlu chôdzu.

Naše výzvy obsahujú aj stravovacie a motivačné videá, ako hodnotíte tie?

Videá o strave a motivácii sú určite veľmi prospešné, hlavne pre začiatočníkov. Priznám sa, že v tejto výzve som si pustila asi len 3 😀, proste sa mi to nechcelo sledovať. Za najlepšie však považujem videá od Marka a jeho slov sa držím dodnes. Ak nechceš začínať stále odznova, tak neprestávaj 🙂. Jeho by som dokázala počúvať stále a hlavne by si ho mali pustiť tie, ktoré sa nevedia poriadne nakopnúť a zotrvať.

Ako sa stravujete? Aké zdravé zásady dodržiavate? Inšpirujú vás k zdravej strave aj naše videjká alebo napr. blog?

So stravou som vždy viedla taký svojmenší boj. Ja sa celkom rada a viac najem 😄. Síce som s vami súvisle cvičila celý rok 2023, stále som nevidela nejaké zmeny, pretože som stravu moc neriešila. Cez zimu som sa vykŕmila na 62 kg aj napriek tomu, že som cvičila. Zlom nastal začiatkom roka 2024. Začala som si variť svoje jedlá a krabičkovať ich. Nedám na to dopustiť, najlepšie, čo som mohla spraviť. Ja musím mať jedlo 5x denne, inak by som zomrela 😂. Varím si väčšinou na 3 dni, keďže 2 dni pracujem a 2 dni som doma. Nevadí mi jesť 3 dni to isté, keď je to dobré. Raňajky mám doma po cvičení o 9.00, desiatu o 11.00, polievku o 13.00, druhé jedlo o 15.00 a večeru o 18.00. Pre mňa je dôležité, aby som mala aj večeru varenú tak ako obed. Dosť sa inšpirujem vašimi receptami alebo rôzne z internetu. Snažím sa nejesť sladké, slané, sladené nápoje, no mávam také 3 dni v mesiaci, keď mám také chute, že proste neviem odolať horalkám a horčicovým čipsom 😅.

Vieme, že ste aj členkou našej skupinky na FB, je to pre vás motivácia a podpora, keď si tam prečítate príbehy iných členiek 😊?

Áno, stránku na FB veľmi rada sledujem, kto prešiel akou zmenou, kto koho motivuje, pridá nový recept alebo sa aj príde posťažovať, že to nejde, pretože po týždni nevidí žiadnu zmenu a kašle na to 😂. Bohužiaľ, takéto premeny chcú veľa trpezlivosti a pohyb musí ísť spolu s pravidelnou a zdravou stravou, inak budete zbytočne nad sebou nariekať, že to nejde.

Čo by ste poradili žienkam, ktoré chcú tiež začať cvičiť, ale stále si nájdu dôvod alebo výhovorky, prečo nezačať?

Nerozmýšľať nad tým, či sa mi chce, či nechce. Tak ako si každé ráno idem umyť zuby, tak si automaticky každé ráno (alebo ako komu časovo vyhovuje) oblečiem svoje športové oblečenie, vytiahnem podložku, zapnem video a teším sa, že robím pre seba niečo dobré, vďaka čomu budem ešte aj super vyzerať a super sa cítiť 🙂. Treba si to len v hlave nastaviť na: idem a chce sa mi, nie na kašlem na to, začnem od zajtra. Buď to chcete a idete do toho, alebo sa budete večne vyhovárať len na svoju lenivosť a pohodlnosť.

Odlož výhovorky bokom a zaraď pohyb do svojho každodenného života. Či už to bude cvičenie, beh alebo len chôdza (napríklad s kočíkom), tvoje telo sa ti poďakuje za každú aktivitu.

Pri príležitosti našich 10. narodenín sme pripravili špeciálnu Fitshaker Virtual, kde s nami môžeš prekonať 10 km akýmkoľvek pohybom. Ako odmenu získaš nielen skvelý pocit ale aj limitovanú Fitshaker medailu 🏅! Zapoj sa ešte dnes 👇.

Virtualna vyzva
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.