Monika (-10 kg za 2 mesiace): „Povedala som si, máme rok 2020 a ja za tento rok schudnem 20 kg.“

Monika je absolútnou víťazkou Novoročnej výzvy 2020!!! Chceme jej ešte raz veľmi pogratulovať a skloniť sa pred ňou, čo za taký krátky čas dokázala. Rozhovor s Monikou som si veľmi užila, pretože v minulom živote bola určite spisovateľka. Čas pri čítaní tohto rozhovoru utečie ako voda a ja sa už neviem dočkať, kedy sa doň pustíš. Nech sa páči, toto je víťazka Novoročnej výzvy.

Monika, v prvom rade vám chcem pogratulovať za celý Fitshaker tím a povedať vám, že je úžasné, čo ste dokázali. Vaša premena nás úplne nadchla a ja som rada, že sa o vašej ceste teraz dozvieme viac. Aké boli vaše pocity bezprostredne po tom, ako ste sa dozvedeli, že ste naša absolútna víťazka?

ĎAKUJEM veľmi pekne! Neviem ani slovami opísať, aká veľká je moja radosť z výhry. V deň, keď som sa o nej dozvedela, som mala za sebou fyzicky náročný deň. Môj manžel prišiel v to ráno po štvrtej nočnej domov a videla som na ňom, že by sa rád konečne nerušene vyspal.

Tak som zbalila „švestky“ a išli sme do prírody, ďaleko od ľudskej civilizácie. Máme tri ratolesti − 8 rokov, 6 a najmladší bude mať dva roky. Išli sme dve a pol hodiny peši stále hore kopcom. Tip na výlet som dostala od jednej kamarátky, vedela som, že úplne hore má byť obrovská lúka. Tlačila som kočík a chvíľami som si hovorila: „Koľko ešte pôjdeme? To snáď nie, už nevládzem! Kde je moje počiatočné nadšenie byť v prírode celý deň?!“ V každom prípade, nepočítala som s tým, že to bude taký „strmák“ a taká zaberačka. Ale kochala som sa vôňou medvedieho cesnaku, aj keď som chvíľami ledva dýchala.

Asi po hodine a pol sme stretli jeden starší pár a môj syn sa pýta: „Prepáčte, je tu niekde veľká lúka?“ A oni na to: „Jaaaj, to je ešte ďaleko. Veľmi ďaleko. Ale je tam lúka.“ Tak sme pokračovali. Za každou zákrutou som si hovorila: „Už uvidím cieľ alebo aspoň odpočívadlo.“ Ale stále nič, len les. Stretli sme ďalší starší pár. Môj syn znova: „Je tam niekde veľká lúka?“ Tento milý pár to videl inak a hovorí: „Jasné! O chvíľu ste tam.“ A tak sa nám rezkejšie kráčalo do kopca. Aj sme si zaspievali. A opakovali sme si, že za kopcom je veľká lúka. Keď sme konečne prišli na veľkú lúku, urobili sme si piknik a bola to radosť preveľká!

Ak ste dočítali až sem, tak sa dozviete, aký to má súvis a prečo to celé píšem. Táto cesta mi totiž pripomenula výzvu. Nielen túto našu, fitshakerovskú, ale aj iné, ktoré v živote mám. Nadšenie na začiatku, ťažkosti, ktoré prichádzajú počas cesty, občasná nevládnosť až znechutenie, ľudia, ktorých človek stretne a vidia tie isté veci z rôznych uhlov pohľadu. Jeden povie, že do cieľa ďaleko, a druhý, že hneď ste tam, čím nesmierne povzbudí! Slová sú silné zbrane. To všetko mi pripomenulo výzvu! Tou lúkou na konci bolo pre mňa vidieť rozdiel na fotke za dva mesiace snaženia sa. A výhra je obrovský bonus. To sú farebné kvety na lúke :-).

Večer, keď sme sa vrátili a uspala som drobca, zapla som notebook, že sa idem pozrieť, čo je na programe vo Fitshakeri a či je to po dnešnom fyzickom výkone zvládnuteľné. A tu zrazu: BLAHOŽELÁME. No prvé, čo mi napadlo, bolo, že si asi niekto uťahuje alebo že možno aj môj notebook chytil nejaký vírus :-D. Ale vážne… bol to neskutočne príjemný šok. Hneď som napísala svojim sestrám. Sú to moje dobré víly!

ako na chudnutie

 

Ako ste sa dozvedeli o novoročnej výzve? Napadlo by vám na jej začiatku, že práve vy budete na prvom mieste? 😊

O tom, že existuje nejaký Fitshaker, ktorý má parádne recepty, som sa dozvedela od mojej sestry Lucky, ktorá je mojím žolíkom na telefóne, keď už ozaj netuším, čo mám uvariť. Už si presne nepamätám, odkiaľ presne viem o výzve. Môže byť, že keď som si tam pozrela recepty, že som to tam niekde videla? Popri tom všetkom, čo sa u nás denne udeje, sa niekedy neviem rozpamätať na to, čo sme robili včera, preto mi určite nebude nikto zazlievať, že si nespomínam, ako sa to celé začalo.

Viem len, že po tom, čo som zjedla nespočetné množstvo vianočných keksíkov, som si povedala, že je najvyšší čas sa nad sebou zamyslieť. Všetko do seba dobre zapadalo. V januári je predsa bežné, že sa robia novoročné predsavzatia. Tak som si povedala, že máme rok 2020 a ja za tento rok schudnem 20 kg. Výzva prišla ako na zavolanie :-D.

A či som si pomyslela, že vyhrám? No tak nádej tam na začiatku bola, ale postupom času ma cvičenie a zdravá strava začali tak baviť, že som nemyslela už len na výhru ako skôr na to, že som konečne zmenila stravovacie návyky. Ale, samozrejme, že z výhry sa teším ako malé dieťa, ktoré tajne túži po vysnívanej hračke, ale neodváži sa pomyslieť si, že sa niekedy bude môcť s ňou pohrať.

chudnutie doma

 

Vyhrali ste pobyt na Orave, tešíte sa? S kým tam pôjdete a oslávite vaše víťazstvo?

Orava je moja srdcovka, kde som strávila detstvo a ranú mladosť a vždy sa tam rada vraciam. Stále tam žijú moji zlatí rodičia a jedna zo štyroch sestier. Oravský háj vidím zo svojej niekdajšej detskej izby, je to medzi Lieskom a Brezovicou. V máji pred 9 rokmi som si tam zobrala muža svojich snov, s ktorým si žijem ten svoj sen najlepšie, ako viem :-).

Teším sa, že si pôjdeme oddýchnuť na tri dni. Je to veľmi sladká odmena! Žijeme ďaleko od rodičov, mojich aj manželových, tak iste si viete predstaviť, ako sa teším, že budeme mať čas iba pre seba. Tým pádom som už odpovedala aj na otázku, s kým to oslávim. Keby tam nechcel ísť môj manžel, určite by som zobrala niektorú zo svojich sestier. Problém by bol pre mňa len ten, že by som nevedela, pre ktorú sa rozhodnúť, keď každú jednu mám veľmi rada!

ako zdravo schudnúť

 

Boli pre vás začiatky vo výzve ťažké? Ako si spomínate na prvé odcvičené video a na svoje pocity?

Začiatky boli práveže krásne. To som bola plná odhodlania, že chcem niečo zmeniť. A podľa mňa vo výzve je to perfektne prepojené, že je tam odporúčaná strava a takisto cvičenie na každý deň. A páči sa mi aj možnosť zapísať si vlastnú aktivitu. Je také motivujúce vidieť, koľko do zmeny vkladám. Podľa mňa to ide pekne ruka v ruke. Stravovanie a cvičenie.

Keď som si dala tú námahu zacvičiť si, potom mi bolo ľúto, aby som sa prepchávala zbytočnosťami. Prvé, čo bolo, som si povedala, že budem jesť 3x za deň a žiadne dojedanie po deťoch. Z malých krokov je vytvorená krásna cesta k cieľu. Musím podotknúť, že na začiatku som bola veľmi netrpezlivá. Aj keď viem, že stále váženie sa môže odradiť a nemá význam, aj tak som na začiatku išla na váhu dobre že nie po každej malej potrebe, či mi náhodou neukáže aspoň o nejaký gram menej :-D.

Páčilo sa mi zapisovať si do Fitness diára, za čo som vďačná. Pri tejto príležitosti chcem poďakovať svojej najmladšej sestre Kristínke, ktorá mi tento diár darovala. A aj jej som teda vďačná za výhru. A vďačná som všetkým, ktorí mi to prajú, a takisto všetkým, ktorí mi to umožnili a podporovali ma.

ako schudnúť doma

 

Zmenil sa u vás doma aj jedálniček? Ako ste počas výzvy zmenili stravu?

Uvedomila som si, že deti asi len tak ľahko nenahovorím z jedného dňa na druhý na zdravú stravu. Vôbec mi nevadilo urobiť si nejaké jedlo z Fitshaker receptov a jesť ho potom 3 dni po sebe na obed.

Čo sa určite zmenilo, je, že nemáme doma žiadnu bielu múku ani cukor. Nakúpila som si raňajkové kaše z DM. A sladkosti zo „sladkej skrinky“ som dala manželovi, nech ich uskladní niekam inam. Som toho názoru, že čo nevidím, po tom ani moje chuťové poháriky nezatúžia. Takže v bývalej sladkej skrinke sú oriešky všetkého druhu a čokoláda, ale iba 85% horká. Naučila som deti na rýchle zdravé keksíky, napr. banán, vajíčko, škorica a ovsené vločky. Zdravá rýchla mňamka.

Pri každom novom videu som pocítila, že mám aj iné svaly na tele ako len tie, ktoré používam bežne. Rada som cvičila s Janym. On cvičil moje niveau. Tomu som stíhala a nebolo to nezvládnuteľné. A čo ma prekvapilo na mne samej, že som si zaľúbila cvičenia s Andrejkou. Z nej ten pokoj sála aj na diaľku cez obrazovku.

ako najlepsie schudnut

 

Podporovala vás v premene aj rodina? Kto bol váš najväčší fanúšik? Pridali sa k vám detičky, keď ste cvičili?

Moja rodina ma veľmi podporovala. Manžel ma pri každej príležitosti posielal na volejbal alebo badminton, lebo vie, že pri týchto dvoch aktivitách sa dokážem úplne odreagovať a domov sa vraciam úplne šťastne unavená a plná novej životnej energie.

Deti ma tiež podporovali, ale každé svojím spôsobom. Najstaršia dcéra väčšinou cvičila so mnou. Syn ma podporoval tým, že sa ma každý deň opýtal, kedy už konečne zapnem Fitshaker. A najmladší ma podporoval tým, že mi robil závažie. Keď som robila plank, okamžite mi vyliezol na chrbát alebo sa zavesil na prsník. :-D

A na koho v žiadnom prípade nemôžem zabudnúť, sú moje sestry. Vzájomne sme si preposielali uvarené zdravé jedlá, a tým sme sa vzájomne podporovali. Moje sestry mi veľmi fandili a tešia sa so mnou z výhry rovnako, ako sa teším ja!

ako schudnut 10 kil

 

Otázka, ktorá nás všetkých zaujíma − aké sú výsledné čísla? Koľko kg a cm sa vám podarilo schudnúť? 😊

Pravdupovediac, veľmi ma povzbudzovali obrázky cudzích žien v plavkách, keď som sa pozerala, aké zmeny a výsledky dosiahli, lebo na fotkách v plavkách to vidno najviac. Z osobných dôvodov som sa však rozhodla svoje fotky v plavkách nezverejňovať. Ale sľubujem každej žene, ktorá prijme výzvu a urobí každý deň čo i len krôčik, že sa bude môcť dosýta pozerať na svoju vlastnú zmenu na fotkách, a to je najviac.

Malé kroky vedú k veľkým pokrokom.

A kto má výhovorky, že naozaj nestíha… Moje životné motto, ktoré vychádza z osobných skúseností, je, že čím viac toho mám naplánovaného, tým viac toho stíham. Tieto dva mesiace obmedzeného pohybu sú pre mňa preto ťažšie. A myslím, že je to práve preto, že nemáme žiadne krúžky, padol celý náš týždenný program. Ale na druhej strane nie sme v strese, že musíme niekde byť v nejakom čase. Každá minca má dve strany. Skúšame vyťažiť to najlepšie, čo sa v danej situácii dá. Sme veľa v prírode a zažívame pekné chvíle.

Aha, ešte k výsledným číslam. Schudla som rovných 10 kg, takže som v polovici cesty. Nutne potrebujem ešte jednu výzvu :-D.

Z obvodu hrude, pása a bokov som dokopy roztopila 25 cm.

ako efektívne schudnúť

 

Na záver nám prezraďte, čo cítite pri pohľade do zrkadla teraz? V čom sú tie pocity iné ako pred výzvou?

Okolo zrkadla chodievam oveľa radšej, ale hlavne sa teším, že konečne skoro dva roky po poslednom pôrode si môžem obliecť niečo iné ako len elasťáky XXL. Aké len bolo moje potešenie, keď som vytiahla zo skrine rifle, ktoré som na sebe nemala 2 a pol roka. Je to skvelý pocit víťazstva nad sebou samou.

Neprekážal mi až tak môj vzhľad, lebo aj deti stále učím, že nie je dôležitý vonkajší výzor, ale srdce človeka, ale nebolo mi 2x príjemné, keď som si cez brucho videla iba špičky topánok a pri ich šnurovaní som funela ako parná lokomotíva. A keď sa k tomu pridružili bolesti kolien, vedela som, že moje nohy už nevládzu nosiť také ťažké telo :-). Po výzve môžem povedať, že bolesti kolien sú preč.

 

Pridali ste sa aj do Výzvy do plaviek? Odporučila by ste Fitshaker aj ďalej?

Vedela som, že sa blíži Výzva do plaviek. A ako som už spomenula, potrebovala som ju prijať, aby som sa ešte viac priblížila k svojmu cieľu. Žienky, ktoré váhate, pridajte sa, vyskúšajte, neoľutujete. Tiež som ešte len na ceste k cieľu :-).

ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM!!!!!

S láskou vďačná Monika

ako schudnúť 10 kg

Aj my ďakujeme Monike, že sa s nami podelila o svoj príbeh. Držíme jej prsty, nech sa jej darí aj naďalej plniť si svoj cieľ a ešte raz srdečne blahoželáme k výhre. :-)

 

Hoci už Výzva do plaviek 2020 oficiálne začala, ty ju môžeš začať cvičiť neskôr. Nebudú ti síce už chodiť emaily ako ostatným, no prístup k cvičeniu aj videám o strave budeš mať rovnaký. Alebo si vyber niektorý z našich starších programov, či už samostatné cvičenie na zdravý chrbát, posilňovanie bruška, formovanie sexi kriviek, HIIT, alebo program pre mamičky, tehuľky či pre začiatočníkov. Prípadne si odcvič niektorú zo starších výziev. U nás nájdeš vyše 600 tréningov len za 7,90 eur mesačne:

cvičenie na chudnutie

 

Pozri aj ďalšie úspešné príbehy premien:

Janka (- 6 kg): „Verím, že kombinácia tohto všetkého, čo som sa vďaka Fitshakeru naučila, priniesla môj konečný výsledok.“

Stankina premena (- 8 kg): „Do 42 rokov som pravidelne nešportovala.“

Tatiana (- 6 kg): „Človek sa musí prispôsobiť podmienkam, ak chce mať výsledky.“

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 12/05/2020 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre