Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Mirka (+3,5 kg): „Najlepšie na tom všetkom je, že cvičím doma.“

ako zacat cvicit doma zeny

Mnohé z vás trápi práve číslo na váhe. Prajete si, aby klesalo, a čím rýchlejšie, tým lepšie. Chceme však poukázať na to, že občas musí ísť váha aj trošku smerom hore, aby naše telo dosiahlo tú správnu premenu. Mirka pribrala 3,5 kila a nikdy nebola šťastnejšia. O tom, ako miluje pohyb a cvičko, nám prezradila v tomto rozhovore 😊.

Mirka, hneď na začiatok sa vás opýtam, čo pre vás znamená cvičenie a pohyb. Kedy ste si pohyb zamilovali natoľko, že si bez neho neviete predstaviť deň?

Čo pre mňa znamená pohyb a cvičenie?

Už odmalička som vyrastala ako chlapec 😆 – hrávala som futbal, basketbal, áno, aj hokej s chalanmi pred bytovkou 😆. Tu sa mi hneď vynorí spomienka na môjho otca (ktorý v kútiku duše dúfal, že do tretice už bude chlapec), pozeral na mňa z 13-poschodovej bytovky a predstavte si, kričal a fandil: „Mirka, do toho 😃😃!“

Takže pre mňa pohyb znamená veľa.

Neskôr som potom začala hrávať aj basketbal, hoci so svojou výškou som na to rozhodne nevyzerala. Zato moja rýchlosť v behu priniesla osoh a tam aj vznikla myšlienka od môjho trénera, vtedy aj učiteľa telesnej výchovy, ísť si zasúťažiť do mesta Kety v behu na dlhú trať. A tak aj bolo, začali sme sa pripravovať a o pár týždňov sme vyrazili na súťaž – huraaaa! A tu to prišlo! Mala som veľké očakávania, chcela som dať do toho všetko, veď predsa tréner mi veril a nechcela som ho sklamať, išla som až nad rámec svojich síl, až kým som už na konci naozaj nevládala, prišiel problém s dýchaním a totálne zlyhanie . Sklamanie číslo 1.

O pár týždňov nato mi diagnostikovali silnú astmu, čiže sklamanie číslo 2. Žiadny beh, šport, kde sa zadýcham atď. Takže som sa na chvíľu odmlčala, ale fakt iba na chvíľu, kým neprišiel tanec. Tam som už vydržala krásnych pár rokov. A to ma naozaj napĺňalo šťastím, že opäť môžem niečo robiť. Táto etapa môjho života trvala ešte aj po ukončení základnej školy, ale len rok. Prišlo predsa niečo „lepšie“, pááárty život, už zrazu nebol čas na „nejaký tanec“... No a potom už nastal koniec školy, maturita, hľadanie si práce atď.

Boli medzitým pokusy, napr. chodievať cvičiť do fitnescentra, ale to vždy rýchlo stroskotalo, pretože som nemala pri sebe nikoho, kto by ma motivoval, ukázal mi, ako správne cvičiť. Prevládali myšlienky, čo ak sa tam strápnim, a v tom období som si trénera dovoliť nemohla. Istú čas som chodila aj popri práci na jumping, kým znova prišlo niečo, čo som myslela, že už mám pod kontrolou – ďalší astmatický záchvat, kde už išlo o život. V hodine dvanástej ma priateľ, môj budúci muž, zachránil a priviezol do nemocnice. Sklamanie číslo 3. A tam sa to všetko skončilo, žiaden šport!

cvičenie na doma

Vtedy vám do života prišla najkrajšia správa, však 😊?

O pár rokov som otehotnela, bola to najkrajšia a najúžasnejšia vec, čo sa mi mohla v živote prihodiť – stať sa matkou. Dcérka má už 4 roky a sme na ňu veľmi pyšní. Fuuu, nejako som sa tu rozpísala 😊.

Takže materstvo na plný úväzok, túžba byť dobrou mamou, manželkou, mať všetko v poriadku, mať čisto, mať hento, tamto, no proste začal sa stereotyp a to, myslím, pozná každá z nás. Jedného pekného večera mi kamarátka, ktorá, mimochodom, cvičí s vami, poslala svoju premenu a poviem vám, skoro som spadla z nôh. Vtedy som si povedala, žena, tak toto musíš skúsiť aj ty.

Takže ste sa rozhodli, že si nájdete čas len pre seba?

Musela som začať opäť niečo so sebou robiť, veď nebudem predsa zlou matkou, keď si nájdem chvíľu aj pre seba, nie? A tak som začala zisťovať viac, kto ste, ako sa s vami cvičí, ako dlho trvá cvičenie atď 🙂.

Poviem pravdu, myslela som, že skončím po pár dňoch, ale opak bol pravdou – cvičím s vami viac ako 3 mesiace a som tu stále asi preto, že dodávate neskutočnú energiu, každý odcvičený cvik je motiváciou, ktorá dodá silu.

Motiváciou ísť s vami ďalej. Robíte to úžasne a najlepšie na tom všetkom je, že cvičím doma. Môžem mať aj mastné vlasy, dokonca kebyže som aj v pyžame, nikto ma nebude odsudzovať.

treningovy plan pre zeny na formovanie postavy

Cvičíte každý deň? Koľko času tomu venujete?

S vami sa mi naozaj neskutočne dobre cvičí. Začala som so sekciou Sexy Body a teraz som vo výzve. Cvičím každý deň okrem víkendu, v pondelok si však dám cvičko navyše 🙂.

Naučila som sa od vás veľa a tu sa vám zároveň chcem poďakovať, možno aj za viaceré ženy, za to, čo robíte, ako to robíte, že nie je hanba povedať si nevládzem, že nie je hanba ísť na začiatku tou jednoduchšou cestou, začať jednoduchými cvikmi a neskôr sa dopracovať tam, kde si každá z nás želá 🙂. Ste úžasný tím, krásne sa na vás pozerá, ste vtipní, týmto srdečne pozdravujem Mateja Olejára 🙂. Jednoducho jedným a úprimným slovom veľké

ĎAKUJEM.

Meníte tisíckam žien život, plníte tisíckam žien sny a robíte to úžasne 🙂. A ďakujeme za to, že STE.

formovanie postavy

Ako by ste nakoniec zhrnuli túto svoju cestu s Fitshakerom?

Najúžasnejšie na tom je, že nie som v tom celom sama!

Dokonca pomáhate aj s jedálničkom a tu sa priznám, ten svoj si extra nestrážim. Ale čo som doň v prvom rade zaradila, bolo viac bielkovín, zeleniny.

Pred cvičením som mala 49 kg a po dvoch mesiacoch mám 52,5 kg.

Predo mnou je ešte dlhá cesta. Aj keď, samozrejme, sú niekedy dni, keď sa mi naozaj nechce, ale potom si poviem – Mira, vstávaj, robíš to pre seba a preto, aby si sa dobre cítila vo svojom tele. A to je asi to najdôležitejšie, cítiť sa dobre vo svojom tele a nemať milión výhovoriek, ako sa to nedá, ale nájsť tú jedinú a správnu vetu: „Ja to dokážem a mám na to!“

Takže, dievčatá, každá jedna z vás je výnimočná, úžasná bytosť, v ktorej je veľa síl a odhodlania ísť si za svojím snom 🙂. Len treba chcieť a urobiť ten prvý najťažší krok – začať 🙂.

S Fitshakerom cvičiť je nielen zábava, ale aj radosť, naučia vás všetko od a po z.

Vyskúšaj cvičenie doma napríklad z pohodlia obývačky či svojej záhradky aj ty. U nás nájdeš už takmer 1 000 tréningov od pomalších po dynamické, pre začiatočníkov aj pokročilých. Výber je na tebe.

Vrelo odporúčame aj našu Novoročnú výzvu 2022, ktorá štartuje už 10. januára:

videa na cvicenie doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.