Všetky

Marta Rajková: „Cestovateľské sebavedomie sa buduje každou jednou cestou.“

cestovanie

Marta Rajková je blogerka, autorka publicisticko-dokumentárnych filmov, freelance novinárka a cestovateľka, ktorá prešla 50 krajín sveta, a je spoluzakladateľkou cestovateľského portálu Travelistan.

V súčasnosti má vlastnú platformu. Vyštudovala právne dejiny a práca externej prekladateľky pre Súdny dvor EÚ jej pred desiatimi rokmi umožnila začať žiť ako digitálna nomádka.

Najviac ju to vždy ťahalo do Ázie, najmä za outdoorovými a duchovnými zážitkami. Má za sebou niekoľko meditačných kurzov, prísny budhistický pôst aj pobyt v tme. Je autorkou knihy Krok za krokom po Himalájach a nedávno jej vyšla publikácia Cestuj srdcom s podtitulom 9 krajín Ázie s batohom a blond vlasmi.

V rozhovore sa dozviete, čo Marte cestovanie prinieslo do života, čo jej dodalo odvahu a sebavedomie na cestách a prečo treba počúvať volanie srdca, keď nás to niekam silno ťahá.

Ak si tiež milovníčkou cestovania, tak ťa určite potešila nielen táto epizóda, ale aj to, že svoje cestovateľské ciele si môžeš písať aj do nášho Fitness Diáru 2024. Nakukni do nášho e-shopu a zisti, čo všetko ešte ponúka. Naplánuj si vďaka nemu hviezdny rok!

fitness diár 2024
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker
Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Kategórie

Fitshaker podcastycestovanie