Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Majka: „Podarilo sa mi schudnúť 7 kg a 66 cm z celého tela.“

ako schudnut doma
„Najväčší benefit pre mňa je, že začínam veriť, že raz môžem byť opäť štíhla. Páčiť sa sama sebe. Nadobudnúť sebavedomie.“ Touto vetou ma Majka úplne dostala. My vieme, že presne to sa jej aj podarí, pretože už teraz vyzerá úžasne. Keď niečo naozaj chceme, tak to aj dokážeme, a presne toho príkladom je tento rozhovor.

Majka, vy ste mamička dvoch chlapčekov. No a čo si budeme hovoriť, sú v takom veku, že nájsť si popri starostlivosti o nich a o domácnosť čas aj na seba je občas náročné. Bol to aj váš prípad? Ako ste si ten čas nakoniec našli?

Je to tak. Som mama 2 chlapcov. Starší má 2,5 roka a mladší rok a pol. Zaberajú 99 % môjho času, ale ja „mamičkovanie“ vnímam ako nesmierny dar a poslanie, preto to ani neberiem ako náročnú činnosť 😊.

Nájsť si čas na cvičenie bolo na začiatku zložitejšie. Skúšala som to už vo Výzve do plaviek 2020, ale nedokázala som si to zorganizovať tak, aby mi cvičenie prinášalo radosť a nebolo pre mňa útrpnou činnosťou navyše. Teraz som sa rozhodla ísť do výzvy naplno, ale bez manželovej pomoci by som to nedokázala. Vždy vymýšľal deťom náhradný program, aby som mohla cvičiť. Veľakrát zostali aj so mnou, ale starší syn Šimonko v začiatkoch plakával a bránil mi v tom. Asi mal pocit, že moc trpím 😁.

Teraz sa však už sám pýta, či ideme cvičiť, a pri plankoch som preňho „most“ na podliezanie 😉.

Polhodinka cvičenia denne, ale výsledky sú neuveriteľné! Koľko kg a cm sa vám podarilo schudnúť počas novoročnej výzvy 😊?

Podarilo sa mi schudnúť 7 kg a 66 cm z celého tela. Napr. 16 cm z pásu, 14 cm z brucha, 6 cm z každého stehna atď. Mám pred sebou ešte veľmi dlhú cestu a uvedomujem si, že nie vždy to pôjde tak „ľahko“ a rýchlo ako teraz. Ale každý centimeter, ktorý odíde z môjho tela, ma motivuje napredovať, preto verím, že sa len tak ľahko nevzdám 😊.
ako zacat s chudnutim

Veľa žien stále váha, či sa má vôbec pridať do výzvy a či má začať. Je to možno aj tým, že začiatky bývajú občas ťažké. Aké boli tie vaše? Spomínate si na pocit po prvom odcvičenom videu z výzvy 😊?

Samozrejme, že telo, ktoré roky len oddychovalo, maximálne šlo na prechádzku, zostane priam šokované, keď od neho chceme výkony. Ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je veľmi prispôsobivé. V začiatkoch som sa nevedela dočkať konca videa, doslova som hypnotizovala hodinky na rukách, nech už ukážu, že mám odcvičené, a frflala som na trénera vo videu, či ma chce zabiť 😁.

Dnes mi už 30-minútovky nestačia a musím si pridať 😊.

Samozrejme, pocit, ktorý prišiel po prvom odcvičenom videu, bol úžasný. Všetky tie endorfíny a hrdosť, že som to zvládla! Dnes to zažívam pri behu, ktorý sme s manželom začali praktizovať. Sme ešte len na začiatku, ale keď odbehnem stanovenú métu, cítim sa ako olympijský víťaz 😊. Aj toto sú momenty, ktoré ma posúvajú vpred a nedovolia mi vzdať sa.

Ako sa vám páčili stravovacie videá? Naučili ste sa niečo nové? Ak áno, ktoré rady ste si vzali k srdcu a praktizujete ich aj teraz 😊?

Videá o stravovaní sa mi veľmi páčili. Ocenila som najmä ich stručnosť a výstižnosť v danej problematike. Tiež som vďačná, že boli tvorené aj pre „obyčajné“ mamy, ktoré nie vždy majú čas variť si pre seba zvlášť – niekedy stačí upraviť pomer zložiek na tanieri a vyvážené jedlo je na svete 😊. Ja som sa začala stravovať pomocou kalorických tabuliek. Zistila som, že moje predošlé stravovacie návyky zahŕňali plno sacharidov, ale vláknina či bielkoviny boli v mojom jedálničku minimálne. Zmenila som to, začala som variť trošku inak, ale stále chutne, ako tvrdí môj manžel 😊.

Videá sme často pozerali spolu, preto čosi z informácií zachytil, a keďže robí nákupy väčšinou on, začal si viac všímať etikety. Pri deťoch sme dbali na kvalitnú stravu od narodenia. Nepoznajú sladkosti, pijú len čistú vodu, zelenina a ovocie je pre ne základ stravy. Ale na seba sme akosi zabudli… Preto som vďačná, že výzva zahŕňala aj stravovacie videá, ktoré ma nakopli, a takisto blog Fitshakeru je plný úžasných receptov, ktoré sú u nás súčasťou varenia.

ako začať chudnúť

Prečo ste sa rozhodli práve pre Fitshaker? Čím vám vyhovuje 😊?

Minulý rok som náhodne narazila na propagáciu Fitshaker výzvy a hneď som vedela, že toto je to pravé pre mňa. Som hanblivý typ a do fitnescentra by ma nik nedostal… Nadobudnuté kilá z dvoch tehotenstiev mi tiež nepridali na sebavedomí. Tým, že som rodila rok po roku, nestihla som kilá z prvého tehotenstva zhodiť a už som priberala ďalšie. Našťastie to boli len 4 kg, ale aj tak som bola na veľmi vysokej váhe.

Dlho som sa nevedela k cvičeniu odhodlať. Neustále som sa utešovala, že to nemôže byť až také zlé. Ale bolo! Nielen vzhľad tela, ale aj kondička boli riadne zanedbané. Preto bolo načase začať na sebe pracovať. Fitshaker ma zaujal nielen tým, že cvičím z domu, kde mám svoj najväčší komfort a pocit bezpečia, ale aj tým, že ponúka množstvo cvičení, ktoré sú priam šité na mieru. Myslím, že tu si každý nájde, čo mu najviac vyhovuje.

Kto si ako prvý okrem vás začal všímať vašu premenu a aké reakcie na ňu ste dostávali 😊?

Vzhľadom na dobu, ktorú žijeme, čiže sme stále doma, som v kontakte len s najbližšími. Manžel je môj najväčší podporovateľ a neustále ma doslova musí presviedčať, že je naozaj na mne vidno, že na sebe pracujem. Pred pár dňami si aj moja svokra všimla, že som schudla, a to čarovanie s váhou v kuchyni začína prinášať ovocie. Takisto moja veľmi dobrá priateľka Petruška bola moja podporovateľka – dokonca začala výzvu so mnou, ale pre problémy s chrbticou musela skončiť. Posielala som jej fotky s premenou a aspoň touto formou som prežívala svoju radosť aj s ňou.
ako schudnut doma

V čom je podľa vás najväčší benefit zhodených kilogramov? V čom sú vaše pocity iné ako pred výzvou? Ste spokojnejšia 😊?

Najväčší benefit pre mňa je, že začínam veriť tomu, že raz môžem byť opäť štíhla. Páčiť sa sama sebe. Nadobudnúť sebavedomie. Obliecť si dávne kúsky šiat, ktoré som milovala a teraz už pár rokov ležia v šatníku a tajne dúfajú, kedy a či ešte príde ich chvíľa 😊. Spokojnejšia aj pokojnejšia určite som. Cvičenie sa stalo mojou každodennou súčasťou a sama cítim, že pokiaľ na mňa ide nervozita, musím si ísť zacvičiť. Upokojuje ma a v rámci osobnej psychohygieny si užívam čas, že konečne môžem byť sama so sebou.
 

Keďže je výzva za nami, aký je váš plán po nej? Aké sú vaše fitnes ciele 😊?

Dala som si záväzok, že si chcem k tridsiatke darovať „nové“ telo, takže mám ešte 2,5 roka na splnenie sna. Mám veľkú túžbu, aby cvičenie/šport zostali pravidelnou súčasťou môjho života i života mojej rodiny. Čiže nechcem, aby to bolo len o chudnutí, ale o celkovej zmene životného štýlu. Obaja s manželom milujeme hory a prírodu, preto verím, že keď naberiem kondičku, zdoláme spolu nejeden štít.
 

Ak by ste mohli Fitshaker odporučiť, pre koho je vhodný 😊?

Pre každého 😊. Ale najmä pre toho, kto je zaneprázdnený, koho výhovorka je, že nemá na cvičenie čas, alebo tak ako ja – nemá odvahu cvičiť vo fitnesku. Tých 30 minút denne si naozaj nájde každý a výsledky stoja za to! Nejde len o postavu, ale najmä o naše zdravie, ktoré si musíme budovať a chrániť. Naše úžasné telo si to zaslúži!

Chcela by som sa poďakovať celému Fitshaker tímu za úžasnú prácu, ktorú robíte. Ste skvelí!

ako rychlo schudnut cvicenim

Aj my ďakujeme Majke, že sa s nami podelila o svoju fantastickú premenu a držíme jej palce v naplnení všetkých cieľov 😊.

Začni pracovať na zmene svojej postavy ešte dnes aj ty. Pridaj sa do nášho virtuálneho fitnesscentra a vyskúšaj buď program pre začiatočníkov StartPack, alebo si pusti niektorú z našich 10 výziev na chudnutie, kde je okrem cvičenia vždy raz týždenne na pláne aj stravovacie video. A od 10. 5. 2021 začni cvičiť podľa Výzvy do plaviek 2021:

chudnutie ako začať
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.