Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kristínka (-11,5 kg): „Bez cvičenia si už neviem predstaviť deň.“

cvicenie doma na chudnutie

To, že s nami ostávate cvičiť aj po výzvach a že sme sa stali súčasťou každého vášho dňa, nás nesmierne teší 😊. Pretože výzvou sa nič nekončí, práve naopak, všetko sa len začína. Kristínka s nami cvičí už viac ako rok a stále ju to neprestalo baviť, pohyb sa stal jej súčasťou a ona si už bez neho nevie život predstaviť. Máš to tak aj ty?

Kristínka, vy s Fitshakerom cvičíte už nejaký ten piatok. Spomeniete si na úplne prvé chvíle strávené s nami? Prvé videjko, vaše odhodlanie, jednoducho vaše začiatky 😊.

Áno, pamätám si to úplne presne. V januári roku 2020 sme boli na poslednej predkoronovej lyžovačke v rakúskych Alpách. Mám tam kamarátku, ktorá schudla pomocou keto diéty dosť kilogramov. Vtedy som si povedala, že so sebou musím niečo urobiť, ale nie spôsobom, akým to robila ona, že ja to zvládnem aj bez tohto druhu diéty.

Upravila som stravu a nejaké tie 2-3 kg išli dolu hneď. Keď sa začala korona, zostala som doma s dcérkou na OČR a nato mi kamarátka vraví, že bude plavková výzva, či sa nezapojím a či sa nebudeme navzájom podporovať. Moja odpoveď znela jednoznačné áno. Odvtedy som s Fitshakerom.

A prvé videjko? Nepamätám si presne, ale myslím, že bolo s mojou obľúbenou Diankou.

cvičenie doma pre ženy

Ako a čím sme si vás získali? Prečo ste sa rozhodli byť a zostať členom našej rodinky 😊?

Fitshaker je pre mňa vyhovujúci z hľadiska času. Nie vždy mám čas cvičiť hodinu, ale tú polhodinku sa snažím popri rodine nájsť každý deň. A ešte som si obľúbila aj vašich inštruktorov, z ktorých zbožňujem Dianku, Andrejku a Mateja.

Vaša motivácia a podpora je veľmi silná. Pravidelne sa delíte o svoje úspechy aj neúspechy v našich skupinách, a teda motivujete kopu žien. Je to aj pre vás istá forma motivácie? To, že viete, že v tom nie ste sama, ale aj iné žienky majú rovnaké radosti a starosti?

Keď vidím, že dievčatám zo začiatku chudnutie nejde, pretože metabolizmus sa potrebuje naštartovať, keďže dlho nič nerobili, snažím sa ich motivovať, aby to hlavne nevzdávali. Presne tú istú motiváciu som ja v čase, keď mi to moc nešlo, resp. váha stagnovala, našla práve na facebookovej stránke našej Fitshaker family. Motivácia a hlavne psychická rovnováha je pri získavaní svojho nového „ja“ veľmi dôležitá.

ako začať cvičiť doma

Aké sú tie vaše úspechy v číslach, podarilo sa vám zmeniť kondíciu, postavu 😊? Alebo je to o niečom viac – že bez športu nemôžete žiť a o čísla nejde?

Od minulého roka sa mi podarilo schudnúť niečo vyše 12 kg, postava sa spevnila, nabrala zasa kontúry, ktoré som po tehotenstve s dcérkou na istý čas stratila.

Keďže som mamina 5-ročného dievčatka, veľa času venujem rodine, preto cvičenie s Fitshakerom beriem ako „čas pre seba“, ale je pravda, že už si bez cvičenia neviem predstaviť deň. Keď som začínala, cvičila som každý deň, teraz cvičím 3-, 4x do týždňa, ale užívam si to o to intenzívnejšie.

Každý má občas slabú chvíľku a nechce sa mu. Mávate to aj vy? Ako to riešite, ako sa presvedčíte, že to robíte pre seba?

Áno, veľakrát sa mi stane, že sa mi nič nechce, lebo ráno veľmi skoro vstávam do práce, a keď prídem domov, už sa mi nechce viac-menej nič. Ale riadim sa heslom, čo ma nezabije, to ma posilní. A vždy, keď sa prinútim zacvičiť si, dostaví sa neuveriteľný príval energie. Veľkou oporou pre mňa je moja rodinka, ktorá ma podporuje a fandí mi v tom, čo pre seba robím.

program na cvicenie doma

Popri makačke a snažení si treba aj dopriať 😊. Akú podobu má vaša odmena? Doprajete si niečo sladké? Alebo pizzu? Ako riešite jedlo celkovo? Stravujete sa zdravo a vyvážene?

Zo začiatku bola odmena niečo nezdravé, ako napríklad horalka alebo iný druh keksíka. Momentálne si rada vyhľadávam na internete zdravé sladkosti, ktoré môžem upiecť aj rodinke, a ak mám chuť na niečo z obchodu, mám doma vždy svojich zdravších favoritov, z ktorých si môžem vybrať a zamaškrtiť.

Snažím sa stravovať zdravo a vyvážene. Občas sa však stane aj to, že si doprajem niečo nezdravé.

Na záver nás zaujíma, čo pre vás znamená cvičenie do budúcna? Zamilovali ste sa do pohybu natoľko, že si už bez neho neviete predstaviť život 😊?

Keďže moje detstvo nebolo ľahké, pretože som bola chorá, o každý pohyb som musela bojovať tak, aby som si neublížila. Teraz si pohyb užívam, pretože môžem, a každým pohybom zároveň prekonávam svoje doterajšie limity. Určite na cvičenie na doma nezanevriem, pretože mi vyhovuje, že nemusím nikam chodiť a hlavne si môžem zacvičiť, keď mám čas a chuť.

aplikácia na cvičenie doma

Aj ty môžeš schudnúť cvičením doma. Vyskúšaj naše online fitko a cvič kedykoľvek, koľkokoľvek a odkiaľkoľvek:

plan cvicenia na doma
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.