Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Katka: „Chcem si spevniť svalstvo, ktoré vekom ochabuje.“

O takú milú, sympatickú a príjemnú dámu, ako je Katka, som ťa nemohla ukrátiť. Katka s nami cvičí preto, aby sa cítila dobre, a to je najdôležitejšie. Ako si na pravidelné cvičenie zvykla a aký tréner je pre ňu ten naj, sa dočítaš v tomto rozhovore 🙂.

Katka, ako ste sa dozvedeli o Fitshakeri a čím vás presvedčil, aby ste sa k nám pridali?

O Fitshakeri som sa dozvedela z Facebooku, stále mi to tam vyskakovalo, a potom som to zachytila aj v Teleráne na Markíze, kde o tom rozprávali. Našla som si vás cez Google, zaregistrovala sa a povedala si, že idem do toho.
cvičebný plán pre ženy
 

Šli ste do cvičenia s jasným cieľom? Schudnúť, sformovať, spevniť, alebo ste milovníčkou športu odjakživa 🙂?

Nie som milovníčkou športu. Išla som do toho s cieľom urobiť niečo pre seba, keďže mám sedavé zamestnanie a pracujem s ľuďmi. Brala som to ako psychohygienu a stále beriem, lebo mi to pomáha odreagovať sa a vypnúť. A keď už, chcem si spevniť svalstvo, ktoré vekom ochabuje. Som spokojná so svojou postavou, ale vždy sa niečo nájde, čo sa dá zlepšiť 🙂.
ako zacat cvicit doma
 

Aké programy sa vám u nás páčili? Máte aj svojho obľúbeného trénera?

Program mi odporučili ľudia, ktorým som napísala, prečo som sa rozhodla cvičiť, a potom to už šlo. Aj keď začiatky boli ťažké, keďže som predtým cvičila light, postupne ma to bavilo čoraz viac. Som veľmi vďačná, že som sa na to dala. Obľúbeného trénera nemám, mne sa páčia všetci.
fit program
 

Veľa ľudí sa púšťa do premeny nie kvôli sebe, ale kvôli okoliu. Čo si o tom myslíte vy?

Mám veľa ľudí vo svojom okolí, ktorí riešia, ako vyzerajú, ale viacerí z nich s tým nič neurobia. A u mňa bolo spúšťačom doťahovanie od manžela, lebo už 20 rokov som mu sľubovala, že začnem cvičiť, ale vždy zostalo iba pri rečiach a „skutek utek“, ako sa u nás hovorí. A tak som si povedala, že idem do toho.
Nie preto, že mi to stále hovorí manžel, ale že to chcem ja. Lebo v prvom rade to musí ísť odo mňa, že chcem pre seba niečo spraviť, a keď so sebou nie som spokojná, treba s tým niečo urobiť. Moje telo sa mi za to odvďačí, ja budem šťastná a budem sa sama sebe páčiť. A o to predsa ide, cvičím preto, aby som sa v prvom rade páčila sama sebe.
treningovy plan pre zeny na doma
 

Aké výsledky ste dosiahli, odkedy cvičíte s Fitshakerom? Ako sa vám zmenila postava?

Telo sa síce formuje po troche, ale cítim sa lepšie. Aj keď niektoré cviky sú pre mňa ťažké a je to pre mňa výzva, koľko vydržím a zvládnem. Prekonávam samu seba.
treningovy plan pre zaciatocnikov
 

Ruka v ruke s pohybom ide aj zdravá strava. Je to tak aj u vás? Ste milovníčka, či odporkyňa zdravej stravy 🙂?

Som milovníčka zdravej stravy. Moji chlapci síce nemajú radi zeleninu, zato ja ju milujem. Keďže chalani sú mäsožravci, nevarím veľmi zdravo, ale snažím sa. Ja sa však zeleninky nevzdám.
Povedala som si však, že začnem aj svojej rodinke variť zdravšie, veď je toľko zdravých receptov.
cvičenie doma pre ženy
 

Odporučili by ste Fitshaker aj ďalej? Ak áno, komu a prečo?

Fitshaker odporúčam všetkým mužom aj ženám, starým aj mladým. Je to proste top, nikam nemusia chodiť, môžu cvičiť doma. Ja som si spravila parket na cvičenie z izby.
A prečo? Určite kvôli sebe, nie kvôli druhým, najprv sa treba páčiť sebe a potom druhým. Vaše ja sa vám za to odmení − láskou na duši a pokojom na duši aj na srdci. Vaša vnútorná sila vás bude tlačiť dopredu a motivovať vás neprestávať.
treningovy plan na doma
Katka, ďakujeme vám za prekrásny rozhovor 🙂.
 
Vyskúšaj online cvičenie doma s nami aj ty. Aj tebe pomôžeme vybrať si to správne cvičenie pre seba. V ponuke máme aj programy pre začiatočníkov (resp., ak niekto začína s cvičením po dlhšej dobe), alebo aj program s krátkymi 15-minútovými cvičeniami, cvičenia na zdravý chrbát pilates či jogu, ale aj dynamickejšie a intervalové tréningy, či dokonca cvičenia pre tehuľky a žienky po pôrode:
online cvicenie
 
Aj tieto kočky majú po 40tke a objavili čaro pravidelného pohybu:
Ingrid: „Keď mi hrozili druhou operáciou chrbtice, zaťala som sa a povedala si, že sa nedám tak ľahko.“
Monika (-10 kg za 2 mesiace): „Povedala som si, máme rok 2020 a ja za tento rok schudnem 20 kg.“
Miška (45 r.): „Ja som si tiež myslela, že som už na cvičenie stará, že je už neskoro.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.