Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Jankina premena: „Celkovo, odkedy s vami cvičím, sa mi podarilo schudnúť 16 kg.“

Janka je mamina, ktorá je s nami už nejaký ten piatok. Ani po takom dlhom čase na nás nedá dopustiť, za čo sme jej veľmi vďační. V ďalších riadkoch sa dočítaš, prečo Janke vyhovuje cvičiť z domu a ako sa jej podarilo zvládnuť výzvu 😊.

Janka, gratulujem ku krásnemu umiestneniu vo výzve. Potešila vás výhra 😊?

Ďakujem krásne, samozrejme, výhra ma nesmierne potešila. Je pre mňa akousi odmenou za odcvičené dni a makanie na sebe samej. Po zverejnení výsledkov hovorím manželovi, že ja som asi vyhrala vo výzve, že je tam niekto s mojimi iniciálami. A na druhý deň už ma čakal email od vás s gratuláciou, že jednou z víťaziek novoročnej výzvy som naozaj ja. Prvá výhra pre mňa boli stratené kilogramy a druhá váš email 😊.
chudnutie doma
 

Bola táto výzva vaša prvá s Fitshakerom alebo ste s nami už nejaké zažili?

Pre mňa bola táto výzva tretia. Začala som s vami cvičiť minulý rok Novoročnú výzvu. Vtedy som bola necelé tri mesiace po druhom pôrode. A teda moje tehotenstvá mi dali riadne zabrať 😊. Pri prvom tehotenstve som pribrala 25 kíl a ešte som ich ani nestihla zhodiť, keď som nečakane 5 mesiacov po prvom pôrode zistila, že som znovu tehotná 😊. Po dvoch pôrodoch som zostala na váhe 75 kíl a toľko som mala, keď som objavila Fitshaker a vašu Novoročnú výzvu.
Začiatky boli riadne ťažké, svalovica za svalovicou, prvé tréningy pre mňa doslova zabijaky bez akejkoľvek kondičky, ale postupne to bolo lepšie a lepšie a nebol pre mňa problém si nastaviť večer budík na piatu ráno, aby som stihla odcvičiť video na daný deň pred tým, ako sa každý deň začali moje materské povinnosti pri dvoch malých deťoch.
Neskôr prišla Výzva do plaviek, vonku počasie čoraz lepšie, čiže okrem cvičení som pridala aj sem-tam beh, sem-tam rýchlu chôdzu. V septembri som začala znovu pracovať a trošku poľavila s cvičením, keďže okrem materských pribudli aj pracovné povinnosti, ale vždy som sa snažila nájsť si čas a odcvičiť aspoň pár videí za týždeň. Pracujem v jednej súkromnej ZUŠ ako zástupkyňa riaditeľky a súčasne aj ako učiteľka v tanečnom odbore, čiže od septembra mi pohyb nechýbal ani v práci pri vyučovaní tanca s deťmi.
A toto bola pre mňa tiež veľká motivácia, že predsa ja ako učiteľka tanca sa nemôžem medzi deti vrátiť po materskej ako „bacuľka“ 😊.

Čas plynul a opäť tu bol január a vaša Novoročná výzva. To už som neváhala ani chvíľu, keďže som vedela, čo ma čaká, objednala som váš diár a naplno začala s cvičeniami. Tentoraz, našťastie, bez choroby a akýchkoľvek komplikácií, lebo minuloročnú výzvu mi asi na trikrát prerušila choroba. Priznám sa, že nie vždy sa mi chcelo, nie vždy sa človek zobudí s náladou na cvičenie. Ale vždy som sa premohla a ten pocit po odcvičení stojí za to. Nevedela som sa dočkať novej Výzvy do plaviek. Mne tieto výzvy maximálne vyhovujú, sledujem skupinu, ktorú máte na facebooku, a príspevky, ktoré sú veľakrát motiváciou a nakopnutím do ďalších dní.
ako schudnúť zdravo
 

Ako sa vám páči štýl cvičení doma, vyhovuje vám, že si môžete zamakať z pohodlia obývačky?

Mne tento štýl cvičenia maximálne vyhovuje. Môžem si zacvičiť, kedy chcem, čo chcem, a hlavne nemusím sa nikam presúvať a môžem cvičiť z pohodlia domova. Samozrejme, niekedy sa ku mne pridali aj moje deti a hneď som mala o záťaž postarané. Jeden po mne skákal, druhý behal okolo. Ale keď som povedala, ideme cvičiť, už aj bežali po karimatku 😊.
Všetkým, ktorí sa ma pýtali, ako sa mi podarilo tak schudnúť, som o vás hovorila, lebo podľa mňa nie je nič lepšie, ako mať rozplánované tréningy, na každý deň niečo iné, dostávať k tomu motivačné videá o strave a môcť toto realizovať z domu.
 

Určite každého zaujímajú čísla 😊. Koľko kíl sa vám počas výzvy podarilo zhodiť? A koľko je to celkovo, odkedy ste s nami 😊?

Ako som už spomínala, keď som začala s vašou minuloročnou novoročnou výzvou, bola som na váhe 75 kg. V tej výzve sa mi podarilo schudnúť 9 kíl, ale, samozrejme, fotky som vtedy nejak neriešila, čo som neskôr aj ľutovala, že som si mohla robiť porovnanie. Čiže po prvej výzve som bola na váhe 66 kg.
Druhou výzvou sa mi podarilo dať dole ďalších pár kg a v tejto Novoročnej som začínala s váhou 64 kg a skončila s 59 kg.
Čiže celkovo, odkedy s vami cvičím, sa mi podarilo schudnúť 16 kg.

A ten pocit je na nezaplatenie. Mením úplne celý šatník, lebo oblečenie, ktoré som minulý rok nosila, mi je riadne veľké. A čo si žena môže priať viac, ako nakupovať nové veci (len manžel to akosi stále nechápe 😊). Teraz, keď sa spätne vrátim k fotkám z minulého roka, sú pre mňa odstrašujúcim príkladom 😊. Cítim sa oveľa lepšie, ale to najlepšie zistí každý sám, keď to na sebe vyskúša.
ako schudnut po porode

Na fotkách je vidno porovnanie z obdobia január 2019 a február 2020.

 

Čo vraví na vašu premenu rodina? Máte doma podporovateľov 😊?

Samozrejme, každý si tu zmenu všimol, ale najdôležitejšie je, že ja to vidím sama na sebe a hlavne cítim. Nie je nič lepšie, ako vidieť výsledky za odmakanú prácu a ešte keď sa vám pošťastí aj vyhrať 😊.
 

Chceli by ste niečo odkázať ženám, ktoré stále váhajú, či sa k nám majú pridať 😊?

Často čítam články, ktoré zverejňujete, a, samozrejme, aj komentáre k nim. Sem-tam sa nad niektorými pousmejem, ako si niekto myslí, že je to nezmysel ako rôzne iné formy chudnutia. Ako som už spomínala, každý uvidí, keď to vyskúša sám na sebe.
A pre všetkých, ktorí váhajú, by som chcela odkázať len pár viet. Ako sa vraví, keď chceš niečo dosiahnuť, musíš proste makať. Najťažšie je začať a hlavne neprestať po prvých neúspechoch. Ja som tiež mala obdobie, keď som aj zhrešila nejakými čokoládami, sladkosťami a podobne, ale snažila som sa čo najviac popri cvičení jesť ani nie že zdravšie, ale hlavne normálnejšie. V začiatkoch mi veľmi pomohli kalorické tabuľky. Každý pozná svoje telo najlepšie a vie, čo je preňho dobré.
Ak niekto ešte váha, neváhajte, nestojí vás to v podstate nič, ale ten pocit potom je na nezaplatenie. Nielen okolie bude sledovať vaše zmeny, ale hlavne vy nájdete svoj nový životný štýl a cvičenie sa stane akoby vaším druhým ja. Fitshaker môžem a budem odporúčať všetkými desiatimi. Lebo to, čo robíte, ako to robíte, robíte perfektne. Myslím, že výsledky nás cvičiacich hovoria za všetko, a ja vám aj touto cestou chcem poďakovať a do budúcna prajem len samé spokojné cvičiace. Pre mňa ste jednoducho TOP 😊.
ako schudnut rychlo

Fotka naľavo je fotená v januári 2019 a napravo vo februári 2020.

 
Janke ďakujeme a prajeme jej veľa krásnych odcvičených dní s nami 😊.
 
Zahoď výhovorky a pridaj sa do nášho online fitka Fitshaker.sk aj ty a cvič v pohodlí domova to, čo tebe vyhovuje, v čase, ktorý je pre teba najlepší. Už od pondelka 11.januára 2021 začína aj náš najobľúbenejší fit program na chudnutie Novoročná výzva:
ako sa zbavit tuku
 
Inšpiruj sa aj ďalšími príbehmi žien, ktoré sa naštartovali a podarilo sa m schudnúť nejeden kilogram:
Alenkina premena: „Išla som do výzvy naplno a chcela som schudnúť, to bola moja priorita.“
Peťka (-7,2 kg): „Cvičenie sa stalo mojou dennodennou rutinou a časom pre seba, ktorý si určite nedám vziať.“
Monika (-10 kg za 2 mesiace): „Povedala som si, máme rok 2020 a ja za tento rok schudnem 20 kg.“
Janka (- 6 kg): „Verím, že kombinácia tohto všetkého, čo som sa vďaka Fitshakeru naučila, priniesla môj konečný výsledok.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.