Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ivankina premena: „Išlo mi hlavne o zdravie, o vrátenie stratenej energie.“

cvičenie doma
Možno máš dnes deň, keď sa ti nič nedarí, cítiš sa zle vo svojom tele, váha sa nepohla ani o gram a ty už vážne nevieš, čo robíš zle. Možno je to len stav mysle a ty potrebuješ len poriadne nakopnúť. Ivanka to tiež veľmi dobre pozná, teda... poznala. Popasovala sa s tým a tebe teraz prezradí, ako sa donútiť ísť za svojím cieľom, čo ti môže tiež priniesť vrátenie stratenej energie

Môj príbeh s Fitshakerom začal už pred 3,5 rokmi, kedy som sa prvýkrát zapojila do Novoročnej výzvy.

Už vtedy sa pomaly môj životný štýl začal meniť k lepšiemu, každodenný pohyb som si zamilovala. Odvtedy som sa zapájala do každej výzvy, pretože mi vyhovuje kombinácia cvičení, neskutočná dávka motivácie ma posúvala vpred a cítila som sa plná energie. Podarilo sa mi schudnúť a váhu si udržiavať.

Zlom nastal minulý rok po svadbe

Vtedy som si povedala, že do Vianoc váhu vôbec nebudem riešiť, budem jesť všetko, vôbec som sa neobmedzovala.
Ani som netušila že za 3 mesiace môžem pribrať 8 kg.

Necítila som sa dobre vo vlastnom tele, nechcela som sa vidieť v zrkadle. Tešila som sa na Novoročnú výzvu, ale moje presvedčenie a odhodlanie nebolo dostatočné silné na to, aby som vytrvala. Pravdupovediac, prvýkrát sa mi stalo, že som zlyhala na plnej čiare. Keď som videla s akými trénermi sa ide cvičiť, povedala som si, že toto ja nedám a ani som to neskúsila. Obrovská chyba.
Ďalej som sa len ľutovala a ľutovala, čím menej som jedla, tým viac išla váha smerom nahor. Nechápala som, kde môže byť chyba. Chcela som schudnúť zo dňa na deň, a pritom som vedela, že to nie je možné.
Výzva
 

Moja váha sa napokon ustálila medzi 58-60 kg pri výške 163 cm.

Pomaly sa blížila naša svadobná cesta a ja som za prvé 4 mesiace so sebou nič neurobila. Môj manžel taktiež už niekoľko rokov cvičí a posilňuje, hanbila som sa pri predstave ako budem pri ňom v plavkách vyzerať.
Vtedy sa už blížila Výzva do plaviek a hovorila som si, že toto je moja posledná možnosť, ak to naozaj myslím vážne a chcem so sebou niečo robiť. Ani mi tak nešlo o schudnutie množstva kilogramov. Išlo mi hlavne o zdravie, o vrátenie stratenej energie. S Výzvou do plaviek prišlo konečne to správne nastavenie mysle, odhodlanie vytrvať a motivácia. Cvičenie ma opäť naštartovalo a začalo baviť.
Ráno som začínala jogou alebo pilatesom a poobede cvičila podľa kalendára. Stravu som rozdelila do piatich menších porcií a snažila sa vyvažovať. Konečne bolo badať výsledky. Žiadne nafúknuté brucho, každým dňom viac a viac energie. Bola som šťastná a tešila sa na dovolenku, ktorú sme spolu s manželom absolvovali ešte pred skončením výzvy. Počas výzvy sa mi podarilo schudnúť 4 kg, dokonca som na dovolenke nechala ďalší 1 kg.
Čím viac som si ale uvedomovala podstatu merania sa. Za obdobie trvania Výzvy do plaviek sa moje miery zmenšili o 20 cm. Nechcela som tomu veriť, no konečne som sa vo svojom tele cítila vynikajúco.
Po skončení Výzvy do plaviek som začala s Novoročnou výzvou a doteraz nechápem ako som ju mohla vzdať už na začiatku. Obľúbila som si všetkých trénerov.
Sexypostava
 

Pochopila som, že najdôležitejšie je nastavenie mysle a vytrvalosť.

Nastavenie cieľa a jasná cesta. A výsledky prídu. Teraz už viem, že zdravá a vyvážená strava je základ. Pohyb neodmysliteľne patrí k tomu. Vďaka celému tímu Fitshaker za tvrdú prácu a neustálu motiváciu. Neviem si predstaviť deň bez členstva a pohybu s vami.
Týmto chcem motivovať a podporiť všetky žienky, že aj po zlyhaní sa dá vrátiť späť. Dôležité je si to uvedomiť a bojovať za svoj cieľ. Lebo len my samé to môžeme a vieme zmeniť.
zdrave chudnutie
Presne ako tvrdí Ivanka vo svojom príbehu - aj po zlyhaní sa dá vrátiť späť. Vrátiš sa aj ty? Začneš tam, kde si skončila? Spomeň si na svoj cieľ a choď si tvrdo za ním ;-).
 
Nemusíš čakať na novú výzvu, začni dnes. V našom online fitku Fitshaker.sk si môžeš vybrať z množstva programov, dokonca aj staršie výzvy a pustiť sa do toho:
cvičenie pre ženy
 
Ak ti nestačilo inšpirácie, čítaj ďalej:
Markétka nezhodila ani 1 kg. Pozri si, ako sa však zmenila!
Amy sa tešila z letnej dovolenky. Vďaka jej premene sa už neskrývala za uterákom!
Ivanka nemala zo začiatku vo výzve rada niektoré druhy cvičenia. Časom si práve tie zamilovala
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.