Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Fitshaker podcast č. 23: Ako je to naozaj s detoxikáciou tela na jar?!

detoxikácia
Jar a jeseň je na očistu tela ideálne obdobie. Prečo je to tak? Ako by sme si mali v tomto období prispôsobiť jedálniček a ako vplýva jedlo na naše emócie a prežívanie, odpovie Zdenka Havettová. Absolvovala štúdium výživy v Nemecku, holistickú školu a Školu tradičnej čínskej medicíny v Brne. V priebehu štúdia založila projekt Ide o Tvoje zdravie, ktorý je zameraný na podporu zdravia bežne dostupnými potravinami. Fascinovalo ju, že podľa Číňanov neexistuje jasná hranica medzi liekom a jedlom a väčšina chorôb môže byť zmiernená či vyliečená aj vďaka vhodne zvolenej strave. O výživu sa začala zaujímať po ťažkých alergických záchvatoch, z ktorých sa dostala, a dnes pomáha na ceste za zdravím ďalším ľuďom.

Zdenka odporúča variť si doma, spoločne stolovať s rodinou, jedlo vychutnávať, jesť ho s láskou, čo tiež vedie k spokojnosti, a teda aj dlhovekosti.
jarná detoxikácia
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker

Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.