Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Erika: „Úplne ma to pohltilo a veľmi som sa tešila na „svojich“ 30 minút.“

Erika nás v skupine zaujala svojím originálnym popisom k premene. Kilá jej doslova odpadli z bruška 😊. Po narodení dieťatka sa rozhodla dostať do formy, a preto sa pridala no našej výzvy. Ako sa jej darilo, ako si našla čas a koľko kíl sa jej podarilo schudnúť, sa dozvieš v tomto rozhovore 😊.

Erika, vaša fotka v skupine nás zaujala na prvý pohľad. Kilá z bruška vám doslova  odpadli. Mamička a krásne bábätko je nádherný pohľad 😊. Veľmi vám to na tej fotografii pristalo. Po koľkých mesiacoch od pôrodu ste sa pustili do cvičenia?

Rodila som 14. 10. 2019 a do cvičenia som sa pustila 4. 1. 2020, myslím, že vtedy sa začala novoročná výzva, takže takmer po troch mesiacoch, no prakticky som cvičila už v pôrodnici, ale len dýchanie 😊. Mala som dobrý pôrod, takže sa to dalo. Postupne (1, 2, 5... opakovaní) som pridávala cviky na spevnenie panvového dna so správnym dýchaním, a tým som možno eliminovala aj diastázu.
ako schudnúť po pôrode
 

Vy ste s nami absolvovali novoročnú a aj plavkovú výzvu, koľko kíl sa vám počas týchto dvoch výziev podarilo schudnúť?

Keďže som mala skúsenosť s novoročnou výzvou 2019, počas ktorej som otehotnela 😊, rozhodla som sa vyskúšať aj novoročnú 2020, hoci som nemala v pláne cvičiť každý deň (predsa len som bola unavená a netrúfala som si), úplne ma to pohltilo a veľmi som sa tešila na „svojich“ 30 minút, keď mladšie dieťa večer zaspalo a staršie si po cca týždni zvyklo, že mamina má čas na seba 😊.
Cvičila som každý deň niečo vyše mesiaca a schudla som 4 kg, no cítila som sa neporovnateľne lepšie a prestal ma bolieť chrbát!

Novoročnú výzvu 2020 som nedokončila, pretože deti boli vyše mesiaca na striedačku choré, a keď sme boli doma konečne všetci bez teploty, prišiel covid ☹. Dole zišlo 5 kg, ale nie zdravo, málo spánku a stres spravili svoje. Potrebovala som sa nakopnúť, tak som išla aj do plavkovej výzvy.
 

Popri starostlivosti o deti je občas ťažké nájsť si čas aj na seba a na cvičenie. Ako ste to riešili vy? Upravili ste aj stravu?

Tentoraz som cvičila skoro ráno a proti váhe pred plavkovou výzvou som +1 kg, ale centimetre išli dole. Stravu som si šla podľa seba, keďže dojčím, ale doma sa stravujeme zdravšie, veď aj do perkeltu schovám koreňovú zeleninu 😊😊😊. Ale určite mi pomohli aj stravovacie videá.
 
ako schudnut z brucha po porode
 

Ak sa na to pozriete spätne, pustili by ste sa do výzvy znova 😊?

Do výzvy by som išla znova a určite aj pôjdem. Nielen kvôli postave, ale mne to pomáha na chrbát. Teraz* si dám pár dní voľno (predsa tie rána boli hektické ,keď si mama ukradne polhodinku 😊), no hýbať sa neprestávam, občas beh, občas joga, občas s deťmi alebo aj všetko naraz 😊.


* Poznámka redakcie: teraz = obdobie júla, kedy bol rozhovor robený


 

 

Erika, tento týždeň sa začala harmonická výzva. Pustili ste sa do nej s nami 😊?

Určite, už som prihlásená. Harmonická výzva sa mi teraz veľmi hodí, pretože momentálne nemôžem cvičiť silové cviky. Teším sa hlavne na to, že si opäť vyčlením zopár minút len pre seba, a to bude super.
 
Erike ďakujeme za krásne motivačné slová a prajeme jej veľa zdravíčka a nech si vie stále nájsť čas aj na seba. ;-)
Ak chceš vyskúšať našu harmonickú výzvu s oneskorením, alebo si pustiť iný z vyše 18 programov, kde nájdeš dokopy vyše 600 tréningov, pridaj sa k nám:
cvicenie doma na chudnutie
 
Inšpiruj sa aj ďalšími príbehmi mamičiek:
Lenka (-8,5 kg): „Dosiahla som svoj „malý“ cieľ, čo som si dala v januári.“
Natália (-7,8 kg): „Viac vládzem, nie som hneď unavená, som ohybnejšia a celkovo sa cítim zdravá a plná energie.“
Jankina premena (- 6 kg): „Byť niekde na presne určený čas bolo pre mňa veľmi stresujúce.“
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.