Začal ti druhý trimester tehotenstva? Zacvič si s nami tieto 3 nenáročné cviky

Čakáš bábätko, sleduješ svoje tehotenstvo týždeň po týždni a práve sa prehuplo do druhého trimestra? Ak sa konečne cítiš plná energie, využi tento čas na spevnenie tela. Joga ti pomôže vytvoriť pružné, ale zároveň pevné telo pre pohodový pôrod. Prehĺbi tvoj vzťah k dieťatku a naučí ťa lepšie vnímať svoj dych. V tomto článku ťa naučím jogovú pozíciu Bojovník II, ktorá ti dodá silu a stabilitu. Ideme spolu na to?

Pozícia Bojovník II natiahne vnútorné stehná, ale zároveň spevní celé nohy. Otvára bedrá, čo je potrebné pri pôrode. Prehlbuje kontakt so zemou a prináša ti cez dych ešte väčšiu rovnováhu. Učí ťa prekonať s pokojnou mysľou a dychom nové výzvy. Otvára hrudník a prehlbuje nádych v tele.

Pri cvičení rešpektuj svoje telo a cvič len toľko, koľko vládzeš. Snaž sa stále ostať v spojení s dychom. Môžeš ju cvičiť aj v treťom trimestri, kým vládzeš. Ak strácaš rovnováhu, postav sa blízko steny. V prípade, že máš bábätko už veľmi nízko uložené, skráť výdrž alebo necvič vôbec. Nezabudni prestriedať obe strany.

Túto zostavu je vhodné cvičiť ráno alebo cez deň, pretože nabíja telo novou energiou. Zacvičenie celej zostavy ti zaberie približne 20 min., záleží však od výdrže v jednotlivých pozíciách.

3 cviky v polohe Bojovník II

Základný postoj

Postav sa naširoko, vytoč jednu špičku dopredu. Obe chodidlá by mali byť v jednej línii za sebou. Predné koleno je nad pätou a smeruje dopredu. Ruky vystrieš rovnobežne so zemou. Zároveň necháš uvoľnené ramená a pohľad smeruješ dopredu cez prsty. Vydrž v pozícii aspoň päť dlhých nádychov a výdychov nosom. Pozícia spevňuje nohy a naťahuje vnútorné stehná.

joga pre tehotne

Úklon dozadu

Ostaň v bojovníkovi II a natiahni prednú ruku ponad hlavu. Vyťahuj sa z bokov a pokojne dýchaj. Telo je od pása dole nehybné. Vydrž v pozícii aspoň päť dlhých nádychov a výdychov nosom. Pozícia posilňuje a zároveň naťahuje nohy aj boky.

tehotenstvo a joga

Úklon dopredu

Ostávame v bojovníkovi II a natiahneme zadnú ruku ponad hlavu dopredu, vyťahujeme sa zo zadného boku a prednú ruku si oprieme lakťom o stehno. Vydrž v pozícii aspoň päť dlhých nádychov a výdychov nosom. Spevňuješ stehná a naťahuješ boky.

cviky pre tehotne

Verím, že ti tieto cviky pomôžu s prípravou na pôrod nielen po fyzickej ale aj psychickej stránke. Prajem ti krásne tehotenstvo a ešte krajšie materstvo!

 

 

Ak si mamička, ktorá sa chce počas tehotenstva hýbať, prečítaj si aj naše ďalšie články:

Poradíme ti ako mať krajšie tehotenstvo a lepší pôrod cvičením jogy

Tehotenstvo a cvičenie? Aké cviky sú vhodné, čomu by si sa mala vyhnúť a čo ti, naopak, pomôže, ti poradí Lea Vršecká.

Ako sa dostať do formy po pôrode?

Nikol Chovancová
Najnovšie články od Nikol Chovancová (zobraziť všetky)

Článok bol pridaný dňa 24/03/2017 a zaradený do kategórie: CvičenieTehotenstvo   |   Autor: Nikol Chovancová

Komentáre