Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Wow - Za 10 týždňov schudla 20 kíl. Dominika a jej premena.

Zumba inštruktorka Dominika je čerstvou mamičkou, ktorá má 6 mesačného synčeka. Zumbe sa aktívne venuje už niekoľko rokov, avšak kvôli tehotenstvu bola nútená dať si krátku pauzičku. Kilečká začali pribúdať a po pôrode mala na sebe o dosť kíl viac ako bola zvyknutá. Dominika sa však hneď ako to bolo možné pustila do poriadneho boja. A výsledok? Úžasný! Ale o tom nám už porozpráva ona v našom rozhovore. Nechajte sa inšpirovať :-).


Dominika, prezraď nám za aký čas sa Ti podarilo schudnúť?

Moja celková premena trvala 10 týždňov. Začala som cvičiť už 5 týždňov po cisárskom pôrode, ale aktívna zmena nastala od januára ( 3 mesiace po pôrode).
Dominika-a-jej-premena-fits
 

Čo bol najväčší impulz k rozhodnutiu začať chudnúť? Bola to vnútorná nespokojnosť so sebou, alebo Ťa k tomu „postrčilo“ okolie, rodina?

Nikdy som nepatrila k ženám , ktoré majú krásnu  štíhlu postavu. Ja som vždy musela makať a stále som nemala postavu „ modelky“, ale aspoň som bola trošku spokojná. Tehotenstvo , pôrod a ten malý zázrak to je naozaj to najkrajšie, ale... ale. Určite poznáte ten pocit, keď sa prechádzate po nákupnom centre a aj by ste si chceli niečo pekné kúpiť, ale bohužiaľ takú veľkosť už na vás nemajú. Bola som maximálne nespokojná, nešťastná, nemotorná, nevládala som cvičiť a hoci mi manžel povedal, že ma bude ľúbiť, aj keď budem mať  100 kíl, nepomohlo to. Svoju nespokojnosť som prenášala aj na druhých a povedala som  STOP! Prihlásila som sa do jednej súťaže zvanej Zmenáreň. Vycestovali sme s manželom na vstupné merania a potom zase na výstupné. Hneď ako som opustila fitko, kde sa konali merania, nastala veľká zmena.
 

Ako vyzerala Tvoja strava za posledné mesiace? Bola to rapídna zmena oproti stravovaniu pred pôrodom?

Musím sa priznať, ani raz  ( ani len trošku) som neporušila, žiadne pravidlá, ktoré som si na začiatku stanovila. Pila som len čistú vodu a jedla samé zdravé a chutné veci- žiadne zemiaky, cestoviny, ryžu, pečivo- všetko iba celozrnné. Zmena? Zmena bola predovšetkým v tom, že konečne som bola najedená. Jedla som 5 krát za deň, čiže konečne som sa začala pravidelne stravovať.
 

Manželovi varíš inú večeru ako sebe, alebo máte na tanieri to isté?

Varím aj inú večeru, ale veľakrát máme aj to isté. Najhoršie je na tom, že nesmiem ani ochutnať, ale zatiaľ  manželovi všetko chutilo.
Dominika-a-jej-premena-fits
 

Ako si bojovala s chuťami na sladké? Máš nejaký tip čo si dať, keď Ťa prepadne napr. chuť na čokoládu? :-)

Asi mi neuveríte, ale nemala som chuť na sladké ani raz a to sme denne mali v obývačke na tanieri zákusky od výmyslu sveta. Vedela som, že sa nesmiem vzdať, tak som bojovala. Niekedy som si dala fit tyčinku, ale dobre som si rozmyslela, či si dám jednu malú fit tyčinku, alebo tanier čerstvej zeleniny. Väčšinou vyhrala zelenina.
 

Niektorí ľudia si myslia, že stačí cvičiť na to, aby schudli? Myslíš, že to stačí, alebo  treba upraviť aj jedálniček?

Aj ja som si to myslela, ale základ sú tri veci: Pevná vôľa ( cieľ) + zdravé stravovanie a cvičenie je až posledné, ale nevyhnutné.
 

Ako často cvičíš a čo všetko?

Aktívne sa venujem Zumbe už štyri roky. Kvôli tehotenstvu som sa musela mnohých hodín ( vlastne i všetkých ) vzdať. Cvičila som predtým každý deň, ale po pôrode som aktíve začala cvičiť Aqua Zumbu a Zumbu ( snažím sa cvičiť minimálne 4 krát do týždňa). Veľmi sa mi páči myšlienka fitshakera . Teraz cvičím i s vami. Priznám sa, že nevyberám si Loca dance, ale vždy niečo iné a teším sa na každý deň, keď si s vami môžem zacvičiť. Je to super nápad, ja sa aspoň trošku odreagujem od Zumby.

 

 

Kedy odporúčaš začať po pôrode s cvičením? Mnohé maminy sa boja cvičiť, keď koja. Čo by si im poradila?

Ja som začala 5 týždňov po pôrode ( po cisárskom), ale to nikomu neodporúčam. Každá z nás je úplne iná. Treba začať, keď sa mamičky cítia fajn, najlepšie po šestonedelí. Áno, mnohé mamičky si myslia, že nemôžu cvičiť , keď koja, lebo sa boja, že stratia mlieko. Nie je to tak. Všetko ide postupne, aj tak nebudete na prvých hodinách vládať, aj tak neodcvičíte možno ani celú hodinu a aj tak nepôjdete ani  na 70 %. Všetko má svoj čas.
 

Čo by si odporúčala čerstvým mamičkám, alebo ľuďom ktorí bojujú s kilami?

Nikdy sa nevzdávajte svojho sna. Nikdy nie je neskoro a nehovorte si, že od zajtra. Treba si povedať, že od teraz. Keď budete vy spokojné a šťastné, tak bude aj vaše okolie.
Dominika-a-jej-premena--fit
 

Aké máš plány do budúcna? Naďalej budeš pokračovať v zaužívanom zdravom jedálničku?

Keď som šla na vstupné merania (v spomínanej súťaži), dúfala som, že aspoň 10 kíl dám dolu. Postupne kilá ubúdali a ja som tajne dúfala, že to bude 15. Nikdy by mi nenapadlo, že to bude 20. Teda 19, 4 kg. Posledný týždeň môjho chudnutia som snívala o veľkej pizzi, bryndzových haluškách, o kole a samozrejme o veľkej sladkej odmene. Ale momentálne beží 13. týždeň a ja pokračujem v zdravom jedálničku. Kilá už tak rýchlo dolu nejdú, ale ubudlo mi spolu 22 kíl a mojím cieľom je postavu si ešte trošku vyrysovať a samozrejme si svoju váhu minimálne udržať.
 

Čo na Tvoju premenu hovorí okolie? Podporovala Ťa pri chudnutí rodina? Alebo hovorili, aby si nebláznila, veď je to normálne po pôrode mať kilá navyše...

Okolie? Všetci sú užasnutí, denne odpisujem na mnoho správy na Facebooku ľuďom, ktorých ani nepoznám. Moje zumbáčky sa pridali ku mne a navzájom sme sa povzbudzovali a pomáhali si. Moja rodina sa trošku bála zo začiatku, či to budem zvládať, predsa mám malé dieťa a musím v noci stávať. Báli sa, či nebudem veľmi vyčerpaná, ale vedeli, že väčšinou to, čo si zaumienim, aj docielim. Za to im vďačím, hlavne môjmu manželovi, veď výsledok je úžasný.
 
Ďakujeme za rozhovor a držíme palce, aby sa Ti a naďalej darilo dosahovať takéto krásne výsledky :-).
 
Ďalšie zaujímavé premeny ti prinášame aj tu:
Andrejkina premena, ktorá ťa inšpiruje! Ako sa dopracovala k postave snov?
Vyhrala boj s nadbytočnými kilogramami! Inšpiratívna premena Vierky, ktorá zhodila 17 kíl
Nataliina premena: Kvôli novej postave som musela vymeniť komplet celý šatník
Fotka autora
Lucia Švaral
Spoluzakladateľka Fitshakera

Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.