Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Dezert pre športovcov: Proteínové klbká so škoricou


Aj ty denne premýšľaš, čo si dať na desiatu? Fantázia dochádza a jesť jogurt a ovocie ťa omrzelo? Stačí trošku času a chutná desiata či koláčik ku kávičke je na svete. Budeš k tomu potrebovať cestoviny so zníženým obsahom sacharidov, ktoré už aj na Slovensku kúpiš pod názvom "Bielkovinové cestoviny" alebo " Proteínové cestoviny". Pokiaľ také, ale nezoženieš, môžeš ich nahradiť, napríklad celozrnnými cestovinami alebo pohánkovými. Treba, ale počítať s tým, že použitím klasických cestovín stúpa aj množstvo kalórií. Tak poďme na to.


Čo budeme potrebovať? 


  • 100 g nízkosacharidových cestovín (napr. pohánkové, ryžové, či bielkovinové)

  • 1 vajce

  • 2 bielka

  • 1 odmerku čokoládového proteínu (prípadne vanilka, škorica)

  • 1 lyžičku mletej škorice

  • vanilkovú esenciu

  • 25 g nasekaných vlašských orechov


Ako budeme postupovať?
1. Cestoviny si uvaríme podľa návodu. Zlejeme a prepláchneme vodou.
2. V miske vyšľaháme bielka na sneh, pridáme žĺtok. Rozmiešame proteínový prášok, škoricu, orechy a dôkladne premiešame s uvarenými cestovinami.
3. Na papier na pečenie poukladáme cestovinovú zmes do tvaru klbka, posypeme orechmi a škoricou. Pečieme pri 190 stupňoch cca 20 minút.
walnuts-791594_1920
Gabriela Švorcová
Redaktor vo Fitshaker

Babička i mamina sú vynikajúce a veľmi šikovné kuchárky a cukrárky, tak som ako prvorodená dcéra a vnučka čo to pochytila. Svoj prvý kolačik som urobila, keď som mala asi 9-10 rokov a aj to bez receptu, len tak "z hlavy" :-). Roky ubiehali a aj moje kulinárske zručnosti sa zlepšovali až do doby kedy som objavila svet zvaný FITNESS LIFE STYLE. Začala som cvičiť a plniť si sen z detstva byť fitneskou. Ako je už známe tak v tomto "svete" je základ strava a tvorí až 80% úspechu. Preto i ja som sa vydala cestou objavovania nových potravin a lepšej úpravy jedla v snahe zhodiť prebytočné kilá a citiť sa konečne zdravo a krásne. Postupom času vznikla aj moja fanpage na FB - Chudnite zdravo a do krásy s Gabi, kde pridávam rôzne recepty, ktoré som sama vymyslela, pripadne som sa inšpirovala inými receptami, ktoré som si trošku pomenila podľa seba aby spĺňali moje požiadavky o zdravom stravovaní.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.