Všetky

DARČEK: Redukčný a udržiavací jedálniček od Ne Hladu

jedálničky

S Veronikou a Andy z Ne Hladu sme sa rozhodli, že vám na vašu žiadosť pripravíme do výzvy jedálniček. Prinášame ho rovno v 2 verziách. Jedlá v nich sú rovnaké, líšia sa však denným kalorickým príjmom.

Redukčný jedálniček je nastavený na denný príjem cca 7 000 kJ (čo je cca 1 600 kcal). Je vhodný pre ženy, ktoré sa snažia schudnúť, pri aktuálne zvolenej strave sa im to nedarí, majú normálne veľa pohybu (čiže vo svojom zamestnaní nestrávia hodiny chodením, ako napr. poštárky či lekárky).

Udržiavací jedálniček je nastavený na denný príjem cca 9 000 kJ (cca 2 150 kcal). Je vhodný pre žienky, ktoré chudnú z vyššej váhy, prípadne pre tie, čo sú cez deň veľmi aktívne, veľa sa nachodia (spomínané poštárky, študentky, lekárky...), alebo aj pre dojčiace mamičky.

Recepty v jedálničku

Tieto jedálničky sú urobené trošku inak, ako si u nás bola doteraz zvyknutá. Každý deň je tematický. Chceli sme ti totiž ukázať rôzne možnosti. Preto v jedálničku nájdeš dni, ktoré sú vyskladané napríklad takto:

  • jedálniček s nízkym rozpočtom (čiže jedlá pripravené za málo peňazí)
  • vegetariánsky jedálniček
  • jedálniček bez mlieka
  • jedálniček zložený z jedál vhodných do krabičky
  • vegánsky jedálniček
  • jedálniček z rýchlych receptov, pričom obed je bez varenia
  • jedálniček bez lepku

A kopec ďalších. Celkovo až 14 dní.

Tip: Ak si si ešte nepozrela Nákupný zoznam, ktorý obsahuje cca 90 výrobkov z bežných obchodov, odporúčame ti to napraviť. Nájdeš ho v sekcii Na stiahnutie v záložke Ostatné PDF materiály. Nachádza sa v ňom totiž veľa surovín, ktoré boli použité v tomto jedálničku.

Už ti nezostáva iné, iba si vybrať tú svoju verziu jedálnička a preštudovať ju. Budeme radi, ak sa v skupine pochváliš, ktorý z receptov ťa potešil, prípadne ktorý si vyskúšala.

Dobrú chuť!

Pridaj sa do nášho online fitka aj ty a získavaj pravidelne tiež takéto darčeky:

Katarína Vrbičanová
Head of Content
Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Kategórie

VšeobecnéZo sveta Fitshakera