Dá sa zvládnuť 50-dňová výzva s dvomi deťmi do veku 3,5 roka? Mamička Peťka ti prezradí jej návod

Peťka je mladá maminka dvoch detičiek, ktorá na konci roka 2017 kriticky zhodnotila, že je čas v novom roku cítiť sa lepšie a zdravšie. Vtedy jej do cesty prišla 50-dňová Novoročná výzva s Fitshakerom, do ktorej sa pustila spolu s ďalšími tisíckami žien s rovnaným cieľom. Dá sa zvládnuť každodenné cvičenie, úprava stravovacích návykov s výchovou dvoch detičiek do veku 3,5 roka a ďalšími povinnosťami? Poďme sa pozrieť, ako to všetko zvládla Peťka. :-)

Peťka, prosím predstav sa čitateľom blogu bližšie a napíš pár riadkov o sebe, svojej krásnej rodinke, obľúbených činnostiach a tak podobne.

Ahojte, moje meno je Petra, mám dve deti, 3,5 ročnú Olíviu a ročného Timoteja. S manželom Martinom sa snažíme žiť aj po narodení detí spoločensky a veľmi radi vyhľadávame aktivity, kde sa zabaví celá rodina. Na našom rodinnom blogu chceme inšpirovať mladé rodiny k aktívnemu spoločenskému životu aj po príchode detí.

doma

 

Ste jedna z tisíc žien, ktoré sa zapojili do 50-dňovej novoročnej výzvy s cieľom zmeniť svoje telo a zlepšiť si zdravie. Ako ste sa o výzve dozvedeli, spomeniete si?

Áno, spomínam si presne. Prvýkrát som sa dozvedela o novoročnej výzve od kamarátky na sociálnej sieti. Výzvu s Fitshaker odcvičila napriek tomu, že má reumu a veľmi si cvičenie pochvaľovala. Ďalej som však celý rok nemala extra čas riešiť čo to vlastne tá výzva je.

 

Dlho ste váhali so zapojením sa do výzvy? Čo bolo pre Vás najväčšou každodennou motiváciou prihlásiť sa a hlavne zotrvať vo výzve?

Na konci roka 2017, keď mal Timotej okolo 10 mesiacov, som kriticky zhodnotila, že moje pokusy o pravidelné cvičenie nevychádzajú. Chcela som to zmeniť, ale jednoducho pravidelné večerné cvičenie, a teda aj odchody z domu, boli komplikované na organizáciu. Párkrát som cvičiť bola, ale pravidelne to nevychádzalo, s čím som nebola spokojná.

Na konci roka mi napadlo, že pozriem, kedy sa novoročná výzva začína, či to stíham a koľko to bude stáť. S výzvou podobného tipu som nemala skúsenosť, ale v podstate som sa rozhodla hneď. Povedala som si, že to vyskúšam na pár dní a uvidím, ako mi to pôjde.

mama a ja

 

Ako by ste výzvu celkovo zhodnotili? Čo na výzve oceňujete a čo naopak by ste možno v budúcnosti zmenili?

Výzvou som bola veľmi príjemne prekvapená, jednak komunikáciou a pestrosťou cvičenia. Veľmi sa mi páčilo, že cvičenie nebolo monotónne. Vyhovovalo mi, že sa striedali cvičiteľky aj tipy cvičenia. Najviac ma bavili cvičenia na podporu imunity, kde bolo potrebné vypnúť, aspoň v rámci možností, aj myseľ a cvičením sa mal naštartovať aj metabolizmus. Jediné, čo by som možno zmenila, je výber hudby k cvičeniu, ale uznávam, že vyhovieť vkusu každému sa jednoducho nedá. :-D

 

Aké zmeny priniesla účasť vo výzve Vášmu zdraviu? Vedeli by ste sa podeliť o dosiahnuté výsledky?

Cvičiť som začala najmä pre lepší pocit. Ráno som sa zobúdzala bez energie, v celom tele som cítila slabosť a únavu. Jediné, čo som chcela, je cely deň piť kávu a spať a zas ďalšiu kávu a tak dokola. Pravidelné cvičenie mi určite dáva energiu, čo sa týka fyzickej stránky. Čo sa týka psychiky, je to na konci dňa dobrý pocit, že som si vedela nájsť pre seba aspoň 20 minút.

Na začiatku výzvy som bola skoro na svojej predpôrodnej váhe a počas výzvy som schudla len 1 kg a 1-2 cm v bokoch. Kilá neboli však môj jediný cieľ, skôr ma motivovalo spevniť telo a nabrať energiu do každého dňa, čo sa mi myslím podarilo.

zdravie

 

Inšpiruje Vás Fitshaker blog (prípadne knihy z dielne Fitshaker) pri zdravom varení v kuchyni?

Knihy z dielne Fitshaker som ešte nemala možnosť čítať. Čo sa týka výzvy, okrem pravidelného cvičenia bolo pre mňa výzvou dodržiavať pitný režim (s týmto mám dlhodobý problém). Na potrebu dodržiavania pitného režimu bolo hneď v úvode apelované, a to ma pozitívne nakoplo.

Čo sa týka stravovania, najväčšiu zmenu u mňa potrebovali raňajky. Niekedy som neraňajkovala vôbec a niekedy dosť nevhodne, takže som sa počas výzvy snažila upraviť raňajky aj podľa rád trénerov. Na blog fitshaker veľmi rada nakuknem a inšpirujem sa. Naposledy ma zaujali rýchle recepty, ktoré sú hotové do 30 minút a inšpirácie na bezlaktózové jedlá, keďže posledný rok sa snažím obmedzovať laktózu.

fit recepty

 

Ako mladá mamička 2 malých detí bolo určite veľmi náročné skombinovať starostlivosť o rodinu a domácnosť s cvičením a úpravou v stravovaní. Ako ste to všetko zvládli? Viete aj ostatným mamičkám napísať recept na úspešné zvládnutie všetkých povinností a zároveň si popri tom nájsť čas aj pre seba?

Je to základný problém väčšiny žien v domácností, nájsť si čas pre seba.

Ja som si povedala, že budem cvičiť na úrok robenia poriadku. :-D Myslím, že veľa z nás mamičiek polovičku dňa trávi odkladaním vecí, dookola robíme to isté. Ja som si povedala, že doobeda, keď mi Timotej zaspí, jednoducho kašlem na to. Odcvičím si a ten neporiadok si na mňa aj tak počká. A predstavte si, POČKAL.

Ak sa mi nepodarilo cvičiť dopoludnia, tak mi zostal čas už len večer, keď deti zaspali. Nebolo to ideálne, veľakrát sa mi nechcelo, ale dá sa to zvládnuť. Podľa rozvrhu bol voľný deň v nedeľu, ja som však väčšinou necvičila jeden deň v týždni, keď som mala toho veľa a cvičila som vždy v nedeľu.

rodina

 

Na Vašom rodinnom lifestyle blogu som sa dočítala veľa informácií o rôznych kultúrnych aktivitách a kidsfriendly miestach. Vedeli by ste odporučiť 5 zdravých podnikov, ktoré sú ideálne práve pre mladé rodiny s malými deťmi?

Máme radi miesta, kde sa okrem klasickej kuchyne, či delikates, dá vybrať aj niečo alternatívne, sezónne a lokálne. Pokúsim sa vybrať, ako sa hovorí, z každého rožka troška.

  1. Čo sa týka centra Bratislavy, máme radi koncept Mondie. V štýlovej kaviarni Mondieu Laboratoire na Laurinskej ulici je vyhradený kúsok pre deti. V ponuke sú šaláty, horká čokoláda a deťom tu radi prinesú čerstvé ovocie.
  2. Mimo centra Bratislavy nás oslovila francúzska reštaurácia s vtipným názvom Žabožrút /:jabojrout:/. Nájdete ju na prvom poschodí nákupného centra Avion. Výborné jedlo, príjemná atmosféra a veľkorysý kreatívny priestor pre deti.
  3. Malkia park je záchranná stanica zvierat v Orechovej Potôni, jej súčasťou je Bistro CÉZAR, ktoré nás milo prekvapilo ponukou jedál.
  4. Odporučiť tiež môžeme krátky rodinný výlet do Stupavy na Salaš Príroda. Výborné lokálne jedlo, zvieratká, domáce suroviny, jednoducho super výlet pre celú rodinu.
  5. Na záver by som ešte rada odporučila návštevu unikátneho konceptu prvej zero waste pekárne s obchodom s dizajnovými eko produktmi v Bratislave s názvom U Dobrožrúta. Môžete tu nakúpiť alternatívne bezlepkové pečivo a kopec kvalitných surovín na váhu (napr. šošovicu, ryžu, orechy) bez zbytočného obalu do vlastných nádob.

Podrobnejšie informácie a fotky o uvedených miestach nájdete u nás na blogu.

materská dovolenka

 

50-dňová novoročná výzva skončila pred nedávnom. Ostali ste cvičeniu s Fitshakerom verná aj naďalej? Pomaly sa chystáme na ďalšiu výzvu – plavkovú, ktorej cieľom bude vyformovanie postavy do plaviek. Pôjdete do toho opäť s nami?

Týždeň po skončení novoročnej výzvy som si dala prestávku a aktuálne pokračujem s cvičeniami Sexy Body. Darí sa mi cvičiť tak každý druhý deň. Nie som s tým 100% spokojná, ale lepšie ako nič. Výzvu do plaviek som ešte nepozerala, ale asi najvyšší čas začať myslieť na leto, čo? :-D

deti

Petra, ďakujeme Ti za krásne slová a želáme vysnívané výsledky. Peťkin blog spomínaný v úvode rozhovoru je možné navštíviť na stránke: www.oliviaonboard.sk.

 

A čo ty? Pustíš sa s nami do pripravovanej Výzvy do plaviek 2018?

výzva do plaviek 2018

 

Aj tieto milé rozhovory ťa presvedčia, že robiť niečo pre seba sa dá aj popri deťoch:

Slávka schudla 17 kg – má 5 dcér a aj tak si našla čas pre seba

Ako si dokázala nájsť čas pre seba Veronika, ktorá má doma 2 deti do 4,5 roka? – podarilo sa jej schudnúť 10 kg

Aj Janka zvládla zmeniť svoju postavu popri malom dieťatku. Prečítaj si jej príbeh

Petra Ryšková

Článok bol pridaný dňa 13/04/2018 a zaradený do kategórie: Pre fitmaminkyVšeobecnéZdravie   |   Autor: Petra Ryšková

Komentáre