Gratulujeme! Máš už odcvičené!

Video sme ti práve pripísali do tvojho kalendára

Chceš si zacvičiť toto video?

Aktivuj si členstvo a získaj tak prístup k videám a mnoho ďalšieho...

Zaneprázdnenosť nie je produktivita

PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBA
PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBANOVOROČNÁ VÝZVA 2024
Náučné video
4.8
17 min
0 videní

Informácie o cvičení

Vitaj pri ďalšom videu od Dr. Krauseho!

Počula si už nasledujúcu myšlienku? „Ak chceme začať stíhať, mali by sme sa prestať ponáhľať.“

Ak krútiš hlavou, že toto ti nedáva zmysel, rozhodne by si si mala vypočuť slová neuropsychológa Roberta Krauseho. Ľudia sa veľakrát ženú od povinnosti k povinnosti. A často nejdú ani za vlastnými cieľmi, ale za cieľmi iných ľudí. No spokojnosť nenájdeme, ak budeme uspokojovať potreby iných, ale len vtedy, ak sa zameriame na seba a na to, čo robí šťastných nás.

A práve v dnešnej uponáhľanej a na výkon orientovanej dobe sa oplatí spomaliť. Áno, aj vtedy, ak nestíhaš. Teda, vtedy to potrebuješ najviac :-). A ako hovorí Dr. Krause, práve vtedy, keď spomalíme, náš mozog nám vie ponúknuť AHA nápady.

Vo videjku ti odpovieme aj na tieto otázky:

 • Prečo nás rýchlosť nemusí doviesť do cieľa?
 • Je pre nás výhodný multitasking?
 • Prečo nášmu mozgu neprospieva stereotyp?
 • Aké techniky môžeme využiť, ak chceme trénovať svoj mozog?
 • A veľa ďalšieho.

Toto video je plné praktických cvičení a úloh, vďaka ktorým prekvapíš svoj mozog a môže fungovať efektívnejšie. Vyskúšaj si to rovno v praxi na úlohe týždňa.

A teraz už investuj čas do seba a klikni na „play“. Príjemné sledovanie prajeme :-).

Pomôcky

Bez pomôcok

Inštruktor

PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBA
PhDr. Robert Krause, PhD., MPH, MBANOVOROČNÁ VÝZVA 2024
Štúdiu psychológie sa začal venovať pred viac než desiatimi rokmi. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov . Ako dobrovoľník pôsobil napríklad na detskej onkológii a tiež v organizácii UNICEF. Svojimi prednáškami sa aktívne zapájal aj do projektu Školy pre Afriku. V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú, a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. V roku 2023 ho prestížny magazín Fobres zaradil medzi TOP 5 najvyplyvnejších slovákov. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Ako dobrovoľník pôsobil napríklad na detskej onkológii a tiež v organizácii UNICEF. Svojimi prednáškami sa aktívne zapájal aj do projektu Školy pre Afriku. V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú, a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 36 národností. V súčasnosti zastrešuje významné programy neurovied a neuropsychológie v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Ako odborníka ho veľmi často oslovujú popredné slovenské a zahraničné médiá. Začiatkom roku 2020 ukončil postgraduálne certifikačné štúdium na 1. Le­kárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe – v odbore neuropsychológia . V roku 2020 ukončil štúdium Executive Master of Business Administration na Paneurópskej vysokej škole. V roku 2023 ukončil špecializačné štúdium Master of Public Health. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách: UKF v Nitre a Vysoká škola múzických umení v Bratislave. Bol odborným garantom pravidelnej rubriky Rádia Slovensko s názvom Dr. Krause – Záhady mysle a online seriálu Televízie Markíza ­ s názvom Spoznaj myseľ s Dr. Krause. Počas pandémie COVID-19 bol súčasťou odborného konzília predsedu vlády SR. Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy . Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér. Tvrdí, že úspech ho neurobil šťastným, ale šťastie ho urobilo úspešným.
Čítať viac

Moja poznámka

Vyber si svoje členstvo

Členstvo si môžeš zrušiť kedykoľvek stlačením tlačidla Ukončiť členstvo. Navyše máš u nás 100% garanciu vrátenia peňazí, ak nebudeš spokojná.

Free

0,00 € / mesiac
 • Živé prenosy bez archívu

Vybrať Free

Premium

9,90 € / mesiac
 • Viac ako 1 100 cvičebných videí

 • Viac ako 150 náučných videí o strave

 • Archív videí zo živých prenosov

 • Zľavové kódy do Fitshaker e-shopu

 • Darček v časti Na stiahnutie

 • Notifikácie motivujúce k cvičeniu

 • Štatistiky cvičenia a prehľadný kalendár

Vybrať Premium

VIP

Uvádzacia cena
24,90 € / mesiac
 • Plný obsah PREMIUM členstva

 • Jedálničky na chudnutie s porciami na mieru

 • Rozšírenie jedálnička o 10 receptov každý mesiac

 • Zodpovedanie otázok o zdravej strave e-mailom

Vybrať VIP