Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Čo dokáže urobiť 50 dní cvičenia s tvojím telom? Reálne výsledky TU!

Novoročná výzva je za nami. Že si o nej nepočula? Počas 50 dní sme pre účastníčky pripravovali videá na cvičenie na každý jeden deň, vzdelávali sme ich v oblasti zdravého životného štýlu a pravidelne motivovali. Oplatilo sa! Čo všetko sa s telom udialo za týchto 50 dní? Koľko schudli? Aké zdravotné problémy si vyriešili? A kedy bude prebiehať ďalšia podobná výzva? Čítaj ďalej...

10 vecí, ktoré sa nám podarili s 50-dňovou výzvou:

 

1. Chudnutie, chudnutie, chudnutie

Ak si myslíš, že väčšina žien išla do výzvy s cieľom schudnúť, hádaš správne. O to radšej sme, že sa im skutočne podarilo zbaviť sa prebytočných kilečiek a naštartovať chudnutie. Schudli v priemere 3-7 kg a niektorým sa podarili dokonca aj dvojciferné úbytky, čo je fantastické! Ich cesta za vysnívanou postavou pokračuje a my im držíme palce, nech sa každá dostane do svojej vysnívanej cieľovej rovinky.
"Nevedela som sa donútiť začať cvičiť. Odkladala som to deň, čo deň. Keď som uvidela výzvu a hlavne to, že budem mať rozpísané denne cvičenia 50 dní už som vedela, že to je ono, čo JA potrebujem - nakopnúť a začať. Takto som vedela, že ma čaká príjemná povinnosť. Za viac ako 50 dní mám dole vyše 7 kg. Veľká vďaka za všetko ♥ celému tímu. Za program, za stravovacie videá, za podporu, za rýchle odpovede na otázky, za pozitívnu energiu ... ♥" (Anita S., - 7 kg)
"Ešte nikdy som neschudla toľko ako teraz. A cvičila som už mnohokrát, ale nemenila som stravu. Zmenilo mi to zivot :-)." (Barbora H., - 13,5 kg)
ako-schudli-cez-vyzvu

Ohromné výsledky našej poslednej výzvy

 
ĎALŠIA VÝZVA ŠTARTUJE UŽ 2.MÁJA. BUĎ PRI TOM AJ TY
 

2. Naučili sa novým návykom

Je dokázané, že človek potrebuje 21 dní, aby si vytvoril nový návyk. Kedže na sebe pracovali každý deň počas 50 dní, majú skvelý základ a bude oveľa jednoduchšie pokračovať aj naďalej.
"Keďže sa mi pred 2 rokmi podarilo schudnúť 23 kg, chcela som získať nové vedomosti ohľadom stravovania a spestriť svoje domáce cvičenie. Hlavne som chcela spevniť svoje bruško, to je môj kameň úrazu. Zistila som, že cvičím zle, nesprávne dýcham a že brušné svaly nevytvarujem len" brušakmi." A tak posledné 2 týždne cvičím každé ráno tabatu alebo 20-30 min. intenzívny tréning a obmieňam to silovými cvičeniami. Dokonca som si celkom obľúbila drepy a výpady a tie som z duše neznášala :-). Je to super ráno si zacvičiť." (Janka K.)
 

3. Zmenili konfekčnú veľkosť. Samozrejme, k menšej :-).

Ten pocit, keď si obliekaš rifle, ktoré nosíš už nejakú tú dobu a zrazu na tebe visia! Keď zistíš, že musíš obmeniť svoj šatník, lebo si doň prištíhla. Áno, aj tento problém "trápi" účastníčky po výzve.
"Najväčšiu radosť som mala, keď som šla do obchodu kúpiť plavky na dovolenku, ktorá nás čaká o pár dní. Všetky plavky, ktoré som si zobrala do kabínky boli 38, lebo také som nosila pred tehotenstvom. A viete čo? Okrem toho, že som sa na seba nemohla vynadívať, boli mi všetky tie plavky voľné." (Jana C., ktorá zhodila všetky tehotenské kilá)
 

4. Našli potrebnú motiváciu a to pravé nakopnutie

Vieme, že nájsť v sebe odhodlanie a disciplínu makať na svojom cieli nie je jednoduché a chce to veľké sebazaprenie. Preto sme ženy motivovali po každý jeden deň priblížiť sa bližšie k ch vysnenej postave.
"Rada cvičím podľa nejakého harmonogramu a pod vedením niekoho, pretože človek má väčšiu disciplínu a pravidelnosť, čo ja osobne potrebujem, aby som nezlenivela." (Katka J.)
"Začala som cvičiť dávnejšie. Aj stravovací režim som zmenila, ale občas prišli chvíle, kedy som to vzdávala a samej sa mi "prebojovávalo" ťažšie. Takže som očakávala, že "spolu" nám to pôjde ľahšie. Keď budem padať, niekto mi pomôže vstať... na to mi krásne slúži aj fitness diár :-), vždy v ňom nájdem niečo, čo ma nakopne, keď začnem klesať. Ďakujem zaň." (Janka H.)
 

5. Vyriešili si zdravotné problémy

Mnohé účastníčky sa zbavili bolestí chrbta a a teraz sa cítia počas dňa oveľa lepšie. Cvičenie veľmi pomáha ľuďom, ktorí majú sedavé zamestnanie. Na rozhýbanie stuhnutých svalov, okysličenie tela i rozprúdenie energie.
"Moje telo vyzerá omnoho lepšie a aj sa tak cíti! Každý deň som sa prinútila cvičiť a okolo seba som všetkých motivovala. Konečne ma nebolí chrbát, keď dlho sedím v škole - s tým som mala veľký problém a s týmito cvičeniami mi bolesť odišla :-). Som vďačná Fitshakeru a celému tímu, že vytvorili takýto program a dúfam, že v tom budú pokračovať." (Barborka M.)
 
POSLEDNEJ VÝZVY SA NÁS ZÚČASTNILO VIAC AKO 2500.  PRIDAJ SA S NAMI DO ĎALŠEJ VÝZVY AJ TY

 

 

6. Pochopili, že zdravé jedlo môže znamenať aj chutné

Účastníčky výzvy pochopili, že aj zdravé môže byť chutné. A napríklad, aj pri vylúčení bielej múky či cukru, dokážu v kuchyni vyčarovať hotové kulinárske zázraky.
„Vďaka výzve sa mi podarilo úplne zmeniť stravovacie návyky, začala som jesť potraviny, na ktoré som sa doteraz ani nepozrela a samozrejme, podarilo sa mi schudnúť.“ (Lydka S.)
„Super je, že sa mi podarilo dostať do fázy, kedy sme išli na oslavu a po týždňoch zdravého stravovania som sa tešila, ako si tam dám koláčiky a tortičku. Po zjedení malého kúska klasického cukrárenského koláčika som pekne položila tanierik aj so zvyškom na stôl a uvedomila som si, že to vlastne pre mňa nie je žiadny gurmánsky zážitok a že zdravé, doma vyrobené koláčiky sú oveľa väčšie mňam :-).“ (Miška M.)
collage-2016-03-10

Miškine neodolateľné zdravé koláčiky :-).

 

7. Získali jednu zdravú závislosť - zamilovali si pohyb!

Závislosť, z ktorej by bol hriech sa liečiť - pohyb! Účastníčky výzvy sa po 2 mesiacoch intenzívnej fyzickej aktivity nevedia športu nabažiť. Ani sa nečudujeme - tie endorfíny po odcvičení sú jednoducho návykové!
"Podarilo sa mi spraviť si v živote čas na pohyb. Postupne som po videách začala chodiť na 5 km prechádzky, ktoré boli ešte takou dobrou bodkou. Niekedy som odcvičila aj 2 videá a ešte som išla aj na prechádzku. Či pršalo alebo snežilo, išla som :-). No a následne som pridala aj beh, takže teraz sa pomaly učím behať, čo ma momentálne baví o niečo viac ako cvičenia doma (asi kvôli vzduchu)." (Deniska P.)
 

8. Schudli aj do svadobných šiat

Každá nevesta chce vyzerať dokonale. Tešíme sa, že mnohým ženám výzva pomohla zbaviť sa prebytočných kilečiek, aby sa cítili počas dňa D ako ozajstné princezné.
"V decembri ma drahý požiadal o ruku a keď sme termín zabezpečili na október, už som len rozmýšľala, ako dať tie kilá dole, aby som si užili naozaj dokonalú svadbu a mohla si napríklad vybrať tie najkrajšie šaty – nielen tie, do ktorých sa vtrepem." (Lucka Z. schudla počas výzvy 5 kg)
Luc

Krásna Lucka schudla do svadobných šiat :-)

 

9. Našli si s partnerom nové spoločné hobby

Vo dvojici ide všetko ľahšie a je dokázané, že ak si človek nájde svojho sparing partnera, dosahuje často lepšie výsledky. O to viac sme boli radi, že tým partnerom nebola kamoška, ale manžel:-).
"Podarilo sa mi nájsť si kúsok času na seba a dobre si zacvičiť. Mala som z cvičenia vždy skvelý pocit... A nielen ja, potešil ma aj manžel, ktorý cvičil vždy so mnou. Tak sme si každý deň vyhradili pre Fitshaker. Viackrát som skúšala chudnúť, cvičiť, ale pri vás som zistila, čo som robila zle. Ďakujem za pomoc, za radosť, energiu, podporu, za super hodiny strávené s vami." (Zuzka N.)
P1330221

Zuzka a Ľubo pri pravidelnom domácom cvičku :-)

 

10. Cítia sa krásne a radujú sa zo života

Myslíš si o sebe, že si krásna? Jediná správna odpoveď je ÁNO! Prestaň si všímať tie nedokonalosti a zameraj sa na prednosti, ktorých máš iste neúrekom. Základom šťastného a harmonického života je láska k sebe samej. Nesmierne sa tešíme, že to účastníčky výzvy pochopili a vedia sa radovať z každého jedného dňa.
"Podarilo sa mi prvýkrát v živote nájsť radosť a chuť k cvičeniu, čo je, samozrejme, poznať na celom mojom dni. Cítim sa neuveriteľne dobre, som plná energie, šťastná, cítim sa krásna a krásna aj som, pretože moja postava spevnela a som silnejšia :-). Po prvýkrát sa mi podarilo nevzdať to a aj keď som neodcvičila kvôli náročnému skúškovému obdobiu ani zďaleka všetky cvičenia, plánujem si zaviesť pravidelnosť cvičení aj do budúcna a pokračovať. Pretože cvičenie sa stalo neoddeliteľnou súčasťou môjho života a robí ma šťastnou." (Nika D.)
Ďakujeme ešte raz každej žene, ktorá našla v sebe odvahu a disciplínu ísť s nami do výzvy a vytrvať. Nech sú tieto riadky inšpiráciou aj pre teba na tvojej vlastnej ceste za krajším a zdravším JA.

Chceš sa zapojiť do ďalšej výzvy? 


Začíname už v pondelok 9.januára. Registruj sa už teraz TU


sexy-postava


 
Čo nové Ťa čaká v ďalšej výzve?

  • cvičebné videá (HIIT s Olinkou Bartalskou a Monikou Ludasovou, Sexy Body s trénerkou roka v Českej republike Leou Vršeckou, či nové videá s Jankou Jánošíkovou a ďalšie.)

  • videá o stravovaní,

  • e-mailové odporúčania, motivácia, rady, tipy

  • a ďalšie formy, ktorými ti pomôžeme na ceste za Tvojím novým JA.

Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktor vo Fitshaker

Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. :-) Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.