Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Chia puding - zdravý dezert z 3 ingrediencií

Kto by nemal rád sladké? Nikoho takého nepoznám. No nie každému sa chce púšťať do dlhej prípravy chutného a zdravého dezertu. Tak, ak potrebujete niečo rýchle, ľahké a výnimočne chutné, chia puding je určite jedna z najlepších možností, taktiež aj pre celiatikov. Pozostáva len z 3 ingrediencií a príprava trvá necelých päť minút. Žiaden pridaný cukor ani múka. Ja si ho dávam na raňajky, desiatu alebo len tak, keď potrebujem zahnať chuť na sladké.
Základom pudingu je banán, no jeho výnimočnosť mu dodávajú práve chia semienka. Tieto maličké bezlepkové semienka sa získavajú z rastliny Šalvia Hispánska, ktorej rodná krajina je Mexiko. Okrem skvelých detoxikačných účinkov, chia semienka podporujú trávenie, odstraňujú plynatosť v tele, zbavujú naše telo škodlivín a podporujú imunitu. To, ale ani zďaleka nie je všetko, na čo tieto semienka pozitívne vplývajú. Taktiež nás chránia proti osteoporóze a normalizujú hladinu cukru v krvi. To je dezert, však? :)
Čo budeme potrebovať?

  • 1 banán

  • 2 lyžice chia semienok

  • 1/4 hrnčeka kokosového mlieka


Ako budeme postupovať?
1. Banán rozmixujeme spolu s mliekom, aby vznikla kaša.
2. Prisypeme 2 lyžice semienok a znova párkrát pomixujeme.
3. Zmes preložíme do pohára a dáme na polhodinu do chladničky.
fitshaker_blog_zdravy_dezert1
 
fitshaker_blog_zdravy_dezert2
 
fitshaker_blog_zdravy_dezert3
A už len vychutnávame. Prajeme výbornú, sladkú chuť! :)
 
Ďalšie sladučké dezertíky plné zdravia:
Chutné quinoa raňajky s malinami a mandľami
Pšenový koláčik so slivkami a jabĺčkami
Sladké dobroty inštruktorky Janky
Nela Juričová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.