Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Chceš si zvýšiť sebavedomie? Toto môže fungovať aj u teba!

sebavedomie
Veľkým problémom ľudí, ktorí trpia nadváhou alebo obezitou býva aj nízke sebavedomie. Práve nízke sebavedomie pramení z nespokojnosti so svojím výzorom, slabým výkonom, zlým pocitom kvôli častejšej únave a zmenám nálad. Ako si teda nízke sebavedomie opäť zvýšiť? Je to vôbec možné? Môžme byť zdravo sebavedomí? Dá sa to ovládať? Mám pre teba 3 kľúče k zvýšeniu sebavedomia. Poďme si ich predstaviť. ;-)

# 1. Pravidelné výzvy

Pravidelné výzvy sú to, čo ti bude neustále dvíhať sebavedomie. Keď začneš pravidelne skúšať niečo, čo ťa vyhecuje k lepšiemu výkonu, posúvaš sa vpred. Vždy, keď urobíš niečo, čo je pre teba náročné a musíš si pri tom siahnuť pomaly až na dno svojich síl, tak keď sa ti to nakoniec podarí, určite máš zo seba DOBRÝ pocit. Tešíš sa, že si to zvládla. Si na seba hrdá.
A čo to znamená? No, práve zvýšenie sebavedomia. To sú tie pomyselné stupienky smerom nahor k vyššiemu sebavedomiu.
Toto isté platí pri výsledkoch v chudnutí. Stačí, že si budeš dávať malé reálne dosiahnuteľné ciele a postupne ich budeš napĺňať.Každý takýto malý splnený cieľ predstavuje krôčik k vyššiemu sebavedomiu.
ciele
 

# 2: Odvaha urobiť niečo nové = zvýšenie sebavedomia

Neboj sa urobiť niečo nové. Ak budeš stále robiť to čo doteraz, budeš stále tam, kde si. Nazbieraj odvahu a skús niečo, čo si ešte nikdy neskúsila. Skús niečo, z čoho máš možno aj strach, ale v hĺbke svojej duše by si to chcela prekonať.
Viem, že je to ťažké. Mám s tým osobnú skúsenosť. Keď som bol na základnej škole, tak som sa hanbil predstúpiť pred spolužiakov a recitovať alebo prezentovať projekt. Keď som recitoval, schoval som sa za tabuľu, aby ma nebolo vidieť. Vždy som to chcel prekonať, a preto som sa rozhodol pravidelne vystupovať pred ľuďmi, aby sa mi to podarilo. Viem, že aj toto je len obyčajný tréning a postupom času sa strach, tréma a nízke sebavedomie vytratia.
Pokiaľ pravidelne a postupne robíš to, z čoho máš strach, tak si na to zvykneš, strach zmizne a stane sa to pre teba bežnou rutinou.


Ak máš aj ty podobný príbeh, aký svoj strach si prekonala, podeľ sa v komentári pod článkom. ;-)


odvaha
 

# 3: Aspoň to skús

Poviem ti jeden príbeh.
Prídu ku mne dve klientky. Jedna sa volá Peťa a druhá Mirka. Obom poviem, aby na začiatku tréningu urobili 100 drepov. Peťa mi povie, že je to choré. Je to nereálne a že to určite nedá (pritom to ešte ani neskúsila). Mirka mi hneď na to, ako jej poviem, aby urobila 100 drepov povie: „Vieš čo Matúš, je to dosť, ale skúsim to.”
Vidíš ten rozdiel? Rozdiel je v prístupe. Rozdiel je v myslení.
NIKDY sa nevzdávaj ešte predtým, ako to vôbec skúsiš. Vždy to aspoň skús.
Tvoje hranice sú oveľa ďalej ako si myslíš!
drepy

Srdečne ťa pozývame do tohtoročnej 60-dňovej Výzvy do plaviek 🤗.

Možno ťa zaujíma, čo ťa vo výzve čaká. Pozri sa, čo máme pre teba pripravené, priamo tu 👇!

👉 Harmonogram cvičenia na každý deň s našimi profi trénermi rozdelený na 2 úrovne – pre začiatočníkov a pre pokročilých –, za ktorým stojí odborník v oblasti fitnes, pohybu, skupinových cvičení, telesnej výchovy a športovej edukológie.

👉 Motivačné videá NAKOPNI SA! Sú to rozhovory s našimi ženami o ich úžasných premenách, ale aj rozhovory s našimi top trénermi o témach, ktoré ľudí najviac trápia v procese ich premeny.

👉 2 hodnotné e-booky ZADARMO: Recepty do 20 minút a Nákupný zoznam podľa Michala Páleníka.

👉 Krásna podporujúca komunita v našej skupine Cvičíme doma s Fitshaker

👉100+ bonusov na stiahnutie, ako sú napríklad jedálničky (aj pre vegetariánov, vegánov či histaminikov), receptové e-booky (napr. Recepty do krabičky) či meditácie a videotréningy.

👉 Súťaž o skvelé ceny od našich partnerov v hodnote 3 000 €.

👉 Tvoje zdravé, spokojné a energické JA 😍🫵

Nedaj si ujsť šancu a pridaj sa k nám! Začíname už 6. mája 👇.

cvičenie online
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.