Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Chceš si dať poriadne do tela? FOTOTRÉNING so Zuzkou Light, fitness trénerkou svetového formátu TU

Považuješ sa za pokročilú makačku a chceš si zacvičiť poriadne intenzívny tréning? Tak si klikla na správny článok, nakoľko ti prinášame poriadnu „rozbíjačku“ s jednou z najpopulárnejších fitness tréneriek vo svete – Zuzkou Light. Priprav si poriadnu dávku energie a odhodlania, ideme na to!

Čaká ťa 5 cvikov, ktoré si postupne vysvetlíme, aby si si ich po prečítaní mohla poriadne poctivo odtrénovať. ;-)

1.CVIK: Horolezec

Dáme sa na štyri tak, aby sme mali ruky na šírku ramien. Zdvihneme sa do planku a spolu s výdychom vystrčíme jednu nohu kolenom k hrudníku, následne nohy spolu s výdychom striedame.
Cvik robíme po dobu 1 minúty.
cviky na ramena
 

2.CVIK: Výpady s preskokom do strán a následným priťahovaním kolena k lakťu

Daj sa do podrepu, vystrč jednu nohu do strany a prepni koleno. Chodidlo je na zemi, brucho je pevné, chrbát držíš vystretý. Spolu s výdychom vyskoč a vymeň nohy. Následne vystretú nohu vystrč k hrudníku, pritiahni ju na kríž k lakťu a vráť naspäť.
Na každú nohu urobíme 8 opakovaní, čiže dokopy to bude 16x.
cviky na zadok
 

3.CVIK: Obrátené angličáky

Ľahni si na chrbát, zatni brucho a zdvihni sa švihom tak, aby si mala päty pod zadkom. Palce na nohách smerujú dopredu, chrbát je rovný. Vyskoč s rukami hore a vráť sa naspäť do podrepu na zem a na chrbát.
Cvik vykonáme 10x.
cviky na brucho
 

4.CVIK: Žaba na doske

Začneme v pozícii bočného planku a vystretú ruku držíme pevne na úrovni pod ramenom. Pozor, rameno smeruje dozadu. Vrchnú nohu pokrčíš, spolu s výdychom ju pritiahneš k lakťu hornej ruky, vrátiš ju naspäť a prehodíš sa do pozície klasického planku s vystretými rukami. Zatni zadok, zatni brušné svalstvo a spolu s výdychom poskoč tak, aby si dopadla nohami na špičkách až k rukám (ako žaba).
Spravíme 8 opakovaní.
chudnutie z brucha
 

5.CVIK: Balerína plié + výskok z podrepu

Postavíme sa širšie tak, že špičky smerujú do strán. Z tejto pozície prejdeme na špičky a do podrepu. Päty položíme na zem a z podrepu vyskočíme spolu s výdychom do výšky.
Cvik precvičíme 10x.
cviky na stehna
Cviky už poznáš, si pripravená makať? Tak poď, dáš to!
 
POZOR!!! Páči sa ti tento tréning a chcela by si si zacvičiť celé video aj so strečingom so Zuzkou Light spoločne? Tak určite neváhaj a pridaj sa k nám na Fitshaker.sk! :-)
cvicenie
 
Máš rada náročnejšie tréningy? Vyskúšaj aj tieto:
Komplexný tréning na celé telo so Zuzkou Light
Tréning na posilnenie rúk a stehien v podaní Zory Czoborovej
Tréning na spaľovanie tukov a formovanie postavy - HIIT od Olinky Bartalskej
Fotka autora
Simona Kollárová
Redaktor vo Fitshaker

Mojou životnou filozofiou je žiť v harmónii mysle, tela a duše. Som absolútnym milovníkom jedla, ktoré by malo byť z môjho pohľadu vždy vyvážené, nutrične bohaté a z tých najkvalitnejších surovín. Vysoká kvalita neznamená vždy aj vysokú cenu, rovnako ako vysoká cena nezaručuje kvalitu. Pohyb je mojím prostriedkom ako vypnúť. Fascinuje ma, čo telo všetko dokáže, koľko sily v sebe skrýva. Čo dáte, to sa vám vráti, a u vášho tela to platí dvojnásobne. Verím, že moje články vám budú pomáhať pri hľadaní svojich vlastných odpovedí a moje recepty obohatia vašu kuchyňu. Ak máš radšej instagram, môžeš ma sledovať ako @foodistheroot

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.