Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Čerstvá jahodovo-banánová domáca zmrzlina bez cukru

10 min
4 porcie
banánovo jahodová zmrzlina

Potrebujeme: 

  • 400 g jahôd
  • 2 banány z mrazničky
  • 1 limetku
banánovo jahodová zmrzlina

Tieto horúce letné dni si priam pýtajú niečo studené, osviežujúce a lahodiace nielen našim maškrtným jazykom, ale aj očiam 😊.

Je príliš teplo, aby sme piekli a trávili zbytočný čas v kuchyni pri sporáku. Ale chuť na sladké je vždy, aj v týchto dňoch, a preto sme si pre teba pripravili tip na osviežujúci dezert bez zbytočných kalórií navyše.

Čas prípravy

  • 10 minútpríprava
  • 1 hodinamrazenie banánov
  • 30 minútschladenie v chladničke (nemusí byť)

Ako na to?

1

Banány si dáme na 2 hodiny do mrazničky.

2

Také „zamrazené“ ich dáme spolu s jahodami a so šťavou z limetky do mixéra. Dané suroviny rozmixujeme na lahodný krém.

3

Do sklenených pohárov naukladáme nakrájané ovocie (banány, jahody) a zalejeme krémom.

4

Môžeme dať ešte do chladničky a podávať po vybratí ako studený zmrzlinový pohár spolu so šľahačkou.

Nech ti chutí :-)!

Rýchle fit recepty nielen na letné osvieženie nájdeš aj v našich kuchárskych knihách:

zdravé recepty pre ženy
Fotka autora
Stanka Šišková
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Stanka, no môžete mi kľudne hovoriť aj Gigi. Považujem sa za zdravojeda. Mojou filozofiou pri varení je nahradiť tie nezdravé suroviny zdravšími alternatívami a v rámci možností nákupu aj dostupnými a nie príliš drahými potravinami, ktoré sa dajú kúpiť v každom obchodnom reťazci. Keďže som dvojnásobná mama zamestnaná na plný úväzok, viem ako to je s varením a časom v kuchyni. A tiež, aké náročné môže byť nakupovanie a zháňanie tých správnych surovín s dvomi malými deťmi. Rýchlo, zdravo a chutne, to je každodenné motto pri varení alebo pečení, ktorým sa riadim. V mojich receptoch nájdete prirodzené produkty ako zelenina, ovocie, strukoviny, obilniny, ryby, kuracie mäso a taktiež mám rada, keď to na tanieri všetko pekne farebne ladí. To ma priviedlo aj k foteniu jedál a viac mojich receptov nájdete aj na mojom instagram účte @gigivari. Rada experimentujem v kuchyni a kombinujem rôzne chute a aj rôzne kultúry. Rada sa inšpirujem orientálnou a exotickou kuchyňou, no mám rada aj slovenskú klasiku. Odkedy som mama, tak čím ďalej, tým viac ma zaujíma problematika zdravého stravovania a jeho vplyv na naše zdravie. A aj preto som sa rozhodla absolvovať kurz Poradca výživy, aby som mohla pomôcť aj iným v otázkach stravovania. Teším sa už teraz, keď ti moje recepty budú chutiť, ušetria ti čas v kuchyni a pritom budeš mať gurmánsky zážitok ????.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.