Biba a jej premena: “Láska ma motivovala, aby som schudla 40 kíl.”

Bibu trápili už od detstva kilečká navyše. Skúšala tabletky na chudnutie, rôzne zázračné nápoje a diéty. Všetky mali krátkodobý účinok alebo išlo len o marketingové ťahy, ktoré vôbec nepomáhali. Biba to však nevzdala. Zlom nastal keď sa zaľúbila a rozhodla sa, že svoju postavu zmení. Že sa chce páčiť nielen svojmu priateľovi, ale najmä sebe. Vďaka Fitshaker videám a novému stravovaniu (vraj aj podľa našich kníh :-) ) schudla nádherných 40 kíl a pokračuje ďalej. Prečítaj si inšpiratívny príbeh tejto mladej ženy.

Biba, podarilo sa ti schudnúť 40 kíl aj vďaka Fitshakeru. Podelila by si sa s našimi čitateľkami o svoj príbeh?

Nikdy som nebola baba, ktorá by mala ideálne miery a peknú postavu. Odmalička som bola dievča, čo malo pár kíl navyše. Vtedy mi to nevadilo, ako dieťa som neriešila postavu. V čase puberty mi to začalo prekážať, keďže deti v škole a spolužiaci boli všelijakí. Nehovorím, že by sa posmievali alebo čosi, ale občas mali narážky. Aj keď som nemala veľa kíl nad normál. Potom došiel úraz, kedy som sa prestala hýbať, športovať, tancovať a, samozrejme, kilá sa na mňa lepili ako muchy na lep. Zlom v živote, ale došiel až v poslednom období.

Čo bolo pre teba impulzom, aby si začala chudnúť?

Celé moje chudnutie, alebo ako to ja volám ,,zmena môjho života“, prišla v čase, keď som spoznala priateľa. Jemu som sa páčila, len ja som začala mať zo seba pocit, že sa musím zmeniť. Zmeniť od základu to, ako vyzerám, ako sa cítim a podobne. Chcela som byť pre seba, ale aj pre neho pekná, zdravá. Vždy, aj napriek kilám navyše, som bola človek, ktorý sa má rád. Len vnímanie samej seba v takom svetle sa vo mne zmenilo, nepáčila som sa sama sebe a chcela som to znova zmeniť.

fotka-fitshaker

Povedala som si, že nechcem byť baba, ktorá sa neusmieva, ktorá sa oblieka do čierneho, a ktorá sa uťahuje sama do seba. Aj keď som mala pri sebe človeka, ktorému neprekážalo, ako vyzerám, potrebovala som zmenu, aby som zo seba znova mala dobrý pocit. Prišli obdobia plaču, obdobia depresií, smútku. Našťastie, ja nepatrím medzi ľudí, ktorí smútok potláčajú jedlom. Prvý impulz, ktorý prišiel boli spoločne prechádzky, turistika a podobne. Lenže kilá a slabá kondícia ma ničili. Jedného dňa ráno som si povedala, že stačí! Nebudem sa ubíjať za to, aká som, ale budem si plánovať to, aká chcem byť. Dala som si ciele a plány a začala.

Skúšala si chudnúť aj predtým (diéty, cvičebné programy, tabletky na chudnutie)?

Myslím, že tak ako ja, tak aj každá iná baba skúšala schudnúť. Mne sa to aj podarilo, len som to vždy vzdala po čase. Buď nebol čas alebo prišla nejaká situácia, čo mi to neumožňovala, alebo som to iba proste vzdala. Brala som aj lieky na chudnutie, aj pila nápoje, jedla KetoDiet a podobne. Až som prišla na to, že sú to iba marketingové ťahy, ktoré zaberajú, ale iba na chvíľku. Ja som si povedala, že chcem žiť inak už stále, nie iba určité obdobia.

V čom bolo toto chudnutie iné? Ako to vlastne začalo a v čom spočíva?

Moje začiatky boli ťažké. Rozhodnutie schudnúť bolo silnejšie, a aj stále je, ako moja kondícia. Každé malé krôčiky a posun, ktorý nastal, ma posúval ďalej. Stále som hľadala a rozmýšľala, ako začať cvičiť, aby kilá išli dole. Prvotne som chodila na prechádzky, ktoré som si naplánovala na každý deň. Síce som chudla pomaličky, ale to mi nestačilo a potrebovala som schudnúť viac a rýchlejšie. Začala som si pozerať videá na internete a hľadať návody, ako správne cvičiť.

Musím povedať, že cvičenie som chcela hlavne na doma, lebo do fitka som sa spočiatku hanbila chodiť. V tom čase som si začala všímať reklamy Fitshakera a hovorila si, že za skúšku nič nedám. Najviac mi imponovalo, že môžem cvičiť doma, sama a nemusím sa hanbiť. Tak som si zakúpila členstvo na jeden mesiac a skúšala cvičiť to, čo mi Fitshaker v programe odporučil. Musím povedať, že to bolo náročné, ale nevzdávala som to. Vďaka videám a diskusiám som prišla na to, ako dýchať, ako sa rozhýbať, ako pomaly na sebe pracovať. Členstvo som si, samozrejme, predĺžila, keďže prišli prvé zmeny na váhe, oblečenie bolo voľnejšie a podobne.

biba zmena

Ako vyzerá tvoj pohyb dnes?

V súčasnosti chodím do fitness centra, keďže doma mi už nestačilo cvičiť a mala som pocit, že to začínam flákať. Popritom chodím aj s partnerom behať alebo na pešiu turistiku (musíme prejsť min. 5 km, inak domov nejdem :-)), chodím tiež plávať. Do toho som si ešte zvolila výzvy na drepy a brušáky, ktoré si stále navyšujem, aby som nevypadla z tempa. Je fakt, že občas sa mi nechce ani pohnúť, ale stále sa objaví video od vás na FB, a nedá mi to len tak sedieť a nezacvičiť si. Motivačné videá, ktoré dávate, ma nútia aj o ôsmej večer vstať z postele a aspoň chvíľku cvičiť.

Ktoré Fitshaker tréningy sú tvoje najobľúbenejšie?

Najradšej mám cvičenie „SIXPACK“, „TONING INTERVAL“ plus najviac mi dal program „Výzva do plaviek“. Hľadala som u vás cvičenie, ktoré bude zamerané stále na nejaké partie a aby som to nemusela prepínať v programoch. A tieto výzvy sú najlepšie, ak chce niekto cvičiť všetko.

Ako si upravila svoj jedálniček?

Najväčšou zmenou v mojom jedálničku bolo vyradenie múky, cukru a naučiť sa jesť 5 x denne. Nejem nič vyprážané, nič kalorické, nič, čo obsahuje vysoký počet sacharidov a podobne. Učím sa čítať etikety, deliť si jedlo, vážiť si jedlo, variť jedlo bez škodlivých kalórií. Musela som sa naučiť raňajkovať a nejesť neskoro večer. Naučila sa piť iba čistú vodu, jesť jedlá na pare, bez príloh. Veľa mi pomohli knihy od vás (Z fitka do kuchyne), ktoré som si zakúpila v elektronickej podobe a učila sa variť podľa nich. Spočiatku to bolo ťažké, ale zmeniť jedálniček sa dá, ak sa chce.

fitshaker-blog-rozhovor-s-bibou5

Zaradila si do svojich jedál aj ingrediencie, ktoré si dovtedy nepoužívala?

Zaradila. Napríklad kuskus, natural ryžu, quinou, ryby, kopec zeleniny, bylinky, kokosový olej, tvaroh a mnoho ďalších potravín, ktoré som nikdy predtým nechcela jesť.

V čom teda spočíva tvoj recept na chudnutie a ako sa ti podarilo dať dole 40 kg?

Najdôležitejšie je, aby sa sám človek rozhodol, že chce zmenu – nie, lebo to chce okolie. Dôležité, tak ako pre mňa, je aj pre ostatných odhodlanie. Chudnutie a zmena by mala byť trvalá, nie iba na chvíľku. Ja som si uvedomila, že chcem byť iná a aj budem. Chudnutie u mňa bolo a aj je súčasťou mňa a aj mojej rodiny, ktorí ma podporujú a chudnú so mnou. Dôležitá je opora, ktorá dodáva silu a energiu, a aj chuť sa nevzdať hneď.

No a najdôležitejšie je mať pevnú vôľu, veľa pohybu, zdravé jedlá a odhodlanie. U mňa to spočiatku išlo „samo“ – prvých 5 kíl bolo jednoduchých, keďže som prestala jesť pečivo. No aj tento malý krôčik ma posunul a chcela som schudnúť ešte aspoň 5 kíl. A takto som si pomaly dávala ciele, a aj si dávam. A hlavne, ako som spomínala, treba sa pochváliť za to, čo dokážeme. Treba sa odmeniť za úspech, pretože aj 5 kíl je krok vpred.

fitshaker-blog-rozhovor-s-bibou3

Mnoho žien by rado niečo robilo so svojou postavou, ale často veľmi skoro strácajú motiváciu. Čo by si im poradila?

Ja som si dala motto: „Lepšie je vo fitku makať, ako za lieky cvakať…“

Je náročné na sebe pracovať a zmeniť svoj život od základov, ale človek, ak chce, dokáže aj nemožné. Na mňa platí aj to, že mám jeden veľký ciel, a zároveň malé, ktoré sú dosiahnuteľné. Odmeňujem sa, keď dokážem schudnúť. Kúpim si niečo ako odmenu (vytúžené oblečenie, šperk, niečo, čo ma poteší a keď sa na to pozriem, viem, že to mám za to, že som sa dokázala posunúť), pochválim sa a teším sa zo seba. Ja ešte stále bojujem a ešte mi chýba cca 14 kíl do cieľa, ale verím, že sa nevzdám a zvládnem, prekonať samú seba.

Ľudia, ktorí chcú schudnúť by nemali zabúdať na to, že toto všetko robia v prvom rade pre seba! Aj keď príde obdobie, že si povie človek, že to nejde, treba to prekonať a bojovať. Ja som vyhlásila vojnu svojim tukovým zásobám a zatiaľ vyhrávam. Netreba chudnutie brať a vnímať ako čosi hrozné a únavné, ale ako čosi krásne a niečo, čo vám ponúkne možnosť spoznať seba, prekonať sa a tešiť sa z úspechov. A hlavne treba mať ciele, mať výzvy a najdôležitejšie je nevzdať sa, ale bojovať do konca. Dôjsť do cieľa ako víťaz!

fitshaker-blog-rozhovor-s-bibou4

Biba prajeme ti, aby si skutočne došla do vysnívaného cieľa a nový životný štýl ťa tešil takto aj naďalej. Ďakujeme za rozhovor a fandíme ti :-).

 

Ak chceš pomocou Fitshaker cvičení schudnúť aj ty, registruj sa TU. Profesionálne trénerky ťa prevedú sériou cvičení, ktoré trvajú obvykle cca 30 minút a sú vysoko efektívne. Vyskúšaj sama!

Romana Cibulková

Článok bol pridaný dňa 09/07/2016 a zaradený do kategórie: CvičeniePremenyVšeobecné   |   Autor: Romana Cibulková

Komentáre