Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Angelika (-4 kg): „Jednoducho som si povedala, že tú polhodinu proste zvládnem.“

ako cvičiť doma
Obrovský obdiv si zaslúži práve premena Angeliky.  Aj napriek náročnej fyzickej práci sa do výzvy pustila s nami. Neodradili ju ani dve zlyhania, povedala si, že do tretice to zvládne, a výsledok práve vidíte. Ako sa Angelike podarilo všetko zvládať a vyzerať takto úžasne, si môžete prečítať práve teraz 😊.

Vaša veta, kde spomínate, že takto môžu vyzerať len 4 kilá dole, ma hneď zaujala. Sú to síce „len“ 4 kilá, ale aký zázrak urobili, vidieť hneď 😊.  Ako a kedy ste sa rozhodli, že idete do toho s nami? Bola táto výzva vaša prvá?

Ja som sa pridala k Fitshakeru už minulý rok po skončení Novoročnej výzvy 2020. Zaujal ma koncept 30-minútových videí a množstva trénerov a cvičebných programov.

Dovtedy som bola taká polovičná športovkyňa. Vždy som robila niečo chvíľu, ale nič so žiadnou pravidelnosťou a už vôbec nie doma. Sama som sa nikdy nevedela „hecnúť“ do nejakých výraznejších výkonov a skôr som sa šetrila. Preto aj keď som sa pridala k Fitshakeru a bola som nadšená z konceptu, nejako som nevedela nájsť tú správnu motiváciu začať konečne robiť niečo na pravidelnej báze. Ale na to asi musel prísť tiež čas.

Začala som najprv s blogom, pozerala som si recepty, čítala články a založila si diár, kde som si stanovila ciele. Potom prišla Výzva do plaviek 2020 a ja som bola namotivovaná ako nikdy predtým. Bola prvá vlna pandémie a ja som zostala bez práce. Začala som vo veľkom. Dovtedy nič a od začiatku výzvy som začala bicyklovať, behať, popritom cvičiť s Fitshakerom.

Ale po 1. týždni výzvy som si našla prácu a hneď som musela vycestovať na služobnú cestu. Ešte stále som bola celkom motivovaná a snažila sa cvičiť pri zlom internete v malej izbe na ubytovni, ale potom som preskočila jeden deň, potom druhý a nakoniec som sa na to vykašľala. Skúšala som sa pridať aj do harmonickej výzvy, ale tiež mi tam svieti viac červených neodcvičených okienok ako zelených. Po Novom roku som si konečne povedala dosť, a ako sa hovorí – do tretice všetko dobré :-D.

Vážila som viac ako kedykoľvek predtým a spýtala som sa samej seba, kam to až chcem nechať zájsť a kde sa takýmto štýlom budem nachádzať o 10 rokov.
tréningový plán pre ženy na chudnutie

Ako sa vám vo výzve páčilo? Užili ste si cvičenia? Ktorý tréner alebo trénerka boli pre vás naj 😊?

Bolo to perfektné, cvičenia sú nastavené úplne super. Cítila som, ako sa zlepšujem zo všetkých stránok. Či už v sile, kondičke, odhodlaní, alebo vytrvalosti. Sama som zostala trochu zaskočená, keď som sa po asi 2 týždňoch výzvy zobudila s myšlienkou, aké video ma v ten deň čaká, a cítila som pri tom radosť.

A z trénerov je ťažko si vybrať, všetci sú skvelí. Ale ak predsa, tak s Di a Matejom som si vždy perfektne zamakala a zároveň sa nasmiala a Andrejka s Nikol sú skvelým relaxom po náročnom dni alebo skvelým štartom do úspešného dňa 😊.

ako najefektivnejsie schudnut

Takáto zmena postavy ovplyvňuje aj psychiku. Je to tak aj u vás? Cítite sa teraz lepšie, šťastnejšie? Ako by ste sa opísali po zmene, ako sa vnímate teraz, keď sa na seba pozriete do zrkadla 😊?

Určite sa cítim lepšie a pohľad do zrkadla mi už neuberá na eláne 😊. Určite to cítiť aj na psychike, aj na energii, ktorú zrazu mám. Ako som spomínala, začala som sa budiť šťastná, oddýchnutá a pripravená začať nový deň s úsmevom.
treningovy plan pre zeny na formovanie postavy

Veľká téma je aj strava – ako sa zmenila u vás? Upravili ste si jedálniček? Alebo ste sa stravovali zdravo aj pred výzvou 😊?

Upravila som stravovanie, ale vôbec nie radikálne. Keď som predtým počula niekoho hovoriť o zdravom stravovaní a úprave jedálnička, predstavovala som si nejakú radikálnejšiu diétu v tom zmysle, že úplne vysadil pečivo, prílohy a pod. Ja som takúto zmenu nespravila. Snažila som sa riadiť radami, ktoré odzneli v stravovacích videách vo výzve, a častejšie som navštevovala blog Fitshakeru kvôli inšpirácii v kuchyni.

Skúšala som rôzne nové chute a postupne pridávala do jedálnička nové potraviny, ktoré neboli v mojej kuchyni úplne bežné. Zaužívané potraviny som sa, naopak, snažila nahradiť zdravšími variantmi. Napr. som prestala kupovať sladené jogurty a kupujem len biele, ktoré si ochutím ovocím a napr. celozrnnými kornfleksmi. Tiež si viac strážim porcie a pozerám na kvalitu potravín.

zdravý nákup

Veľa žien si popri náročnej práci nenájde čas a energiu na cvičenie. Vy máte fyzicky náročnú prácu, no aj tak cvičíte pravidelne, ako to robíte? Odkiaľ beriete energiu?

Presne toto bol spočiatku môj problém. Aj som vedela v kútiku duše, že by som mala ísť niečo robiť, ale zároveň som sa začala sama pred sebou ospravedlňovať, prečo nemôžem. Však mám fyzicky náročnú prácu, tam si dosť zamakám, som unavená, potrebujem si oddýchnuť... Musela som sa zastaviť a zamyslieť sa, koho vlastne chcem oklamať.

Jednoducho som si povedala, že sú to výhovorky a tú polhodinu proste zvládnem.

Zo začiatku som naozaj nevládala, prišla som z práce, a ak som si sadla, že si idem pozrieť večerné správy, do pár minút som zaspala. Napriek tomu som sa ráno budila nevyspatá a vyčerpaná a ťažko sa mi vstávalo. S touto výzvou som si povedala, že sa mám natoľko rada, aby som sa nevyhovárala a ten čas si na seba našla. Každým dňom som sa po cvičení cítila lepšie a lepšie a mala som čoraz viac energie. Už som zrazu vedela po práci cvičiť, venovať sa domácnosti, partnerovi a ráno som sa začala budiť oddýchnutá a ešte pred budíkom. Navyše rady od trénerov som aplikovala aj na bežné činnosti a na fyzickú aktivitu v práci. Napr. keď nesiem domov ťažký nákup na 4. poschodie, spevním brucho, stiahnem lopatky k sebe, vypnem hruď a predstavujem si to ako časť tréningu. Takto posilňujem telo v podstate pri bežných činnostiach a ako bonus mi je chrbtica tiež vďačná 😊.

chudnutie online

Ako si dobíjate baterky? Keď ste úplne vyčerpaná alebo sa vám nechce v daný deň nič robiť 😊?

Upratujem. Fakt 😃. Pustím si seriál, audioknihu alebo podcast a upratujem pokojne aj celý deň. Je to pre mňa istá forma relaxu.
treningovy plan pre zeny na doma

Máte nejakú kamošku, ktorá začala cvičiť spolu s vami, poprípade kto vás najviac podporuje a je váš najväčší motivátor 😊?

Vždy som potrebovala niekoho pri sebe, aby som to nevzdala po 5 minútach. Teraz mám cvičenie aj ako istý druh psychohygieny a som rada, že pri ňom nemusím nad ničím premýšľať a môžem byť tú polhodinku sama so sebou. Ale veľkou oporou mi je môj partner Števko, ktorý začal cvičiť so mnou, akurát vo vedľajšej izbe svoj tréning, ale „hecujeme“ sa navzájom a obaja sme prešli na zdravšie stravovanie 😊.
online cvicenia

Ani sa nenazdáme a je tu výzva do plaviek. Plánujete sa zúčastniť aj na nej? Komu by ste túto výzvu odporučili 😊?

Určite idem do toho! Výzvu odporúčam všetkým ženám, ktoré chcú byť lepšou a krajšou verziou samej seba. Daruješ si polhodinku denne a odmenou ti bude pekné telo, dobrá nálada a energia na rozdávanie 😊.
fit program

Angelike ďakujeme za rozhovor 😊.

Vyskúšaj naše výzvy na chudnutie z pohodlia domova a cvič v čase, ktorý vyhovuje práve tebe. Navyše, už 10. 5. 2021 štartuje nová Výzva do plaviek 2021. Pridaj sa ešte dnes:

výzva na chudnutie
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.