Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Alenkina premena: „Išla som do výzvy naplno a chcela som schudnúť, to bola moja priorita.“

premena
Alenka je usmievavý človiečik nabitý pozitívnou energiou. Hlavne je to naša víťazka v kategórii nad 70 kg. Hneď v druhej otázke mi vyčarila úsmev na tvári, keď som sa dozvedela, že Alenka si šla vo výzve presne po túto cenu. A keďže sny a priania sa majú plniť, máme radosť, že aj Alenke sa splnili práve tie jej 😊.

Alenka, gratulujeme  ku krásnemu prvému miestu vo vašej kategórii. Ako ste sa cítili, keď ste zistili, že práve vy ste našou víťazkou v kategórii nad 70 kg?

Ešte raz ďakujem. Keď som vo výsledkoch uvidela meno Alena K., najprv som ani neverila. Išla som do výzvy naplno a chcela som schudnúť, to bola moja priorita. To, že som sa zapojila aj do súťaže, som zo začiatku brala tak, že to využijem neskôr ako motiváciu, ale popravde som na to počas výzvy aj zabudla, a to viac som sa tešila na konci 😊.
chcem schudnúť

Vyhrali ste ročné členstvo vo Fitshakeri, potešila vás táto výhra? Využijete ju naplno 😊?

Išla som si po výhru. Naozaj 😀. Keď som videla ceny, ktoré boli v súťaži, povedala som si, že toto je presne to, čo chcem (i keď všetky ceny boli super 😉). Je to paráda, že som ju aj vyhrala.
 

Ako prebiehala výzva vo vašom podaní? Odcvičili ste poctivo každý deň a každé videjko?

Musím priznať, že toto nebola moja prvá výzva. Zapojila som sa do nej aj minulý rok na podnet kamarátky, ale tú som nedokončila pre chorobu. Výzvu do plaviek som odflákala. Preto som do tejto výzvy išla naplno, ku každému videu som si pridala jogu alebo pilates a ku každej joge a pilatesu zas Jankin Toning interval, ktorý som si zamilovala už predtým.
Veľakrát sa mi ani nechcelo ísť cvičiť, určite to poznáte, unavená z práce, deti, domácnosť. Povedala som si, že to dám, a dala som. Nakoniec som bola na seba hrdá, že som to zvládla, a ten pocit po cvičení bol vždy jasný signál, že to bolo správne rozhodnutie 😊. Vo voľnom čase sa venujem orientálnemu tancu, k cvičeniu som si pridávala aj hodiny kurzov tanca, ktoré vediem, a niekoľko hodín tréningov našej tanečnej skupiny.
schudnúť

Máte obľúbeného trénera alebo trénerku, na ktorých ste sa vo výzve tešili?

Tešila som sa na všetky videá, ale úplne top bola (a stále je) Dianka. Joga s Nikol a pilates s Andrejkou sú už súčasťou mojich tréningov každý deň. Dokonca sa začínam kamarátiť aj s Olinkou, jej HIIT-ka boli pre mňa veľkou výzvou.
zdrave chudnutie

Ako vyzeral váš denný jedálniček počas výzvy? Čo dobré a zdravé ste si počas dňa pripravovali 😊?

Jedálniček som veľmi neupravovala, pretože som vegetariánka, a tak ho už upravený mám. K tejto výzve som pripojila svoju vlastnú výzvu − nejesť kupované sladkosti, a dodržala som to, aspoň počas výzvy 😀.
No poďme k tomu jedálničku: raňajky som mala väčšinou sladké, rôzne kaše: ovsená, pohánková, špaldová, veľmi sme si doma obľúbili raňajkovú granolu od Fitshakeru. Na desiatu v práci jabĺčko, obedy som veľmi neriešila, stravujem sa v jedálni v práci, som im veľmi vďačná, že majú v ponuke aj vegetariánske jedlá. Na večeru vajíčka, cottage cheese a najmä veľká kopa zeleniny. Milujem sladké, vyskúšala som viacero nových receptov, hlavne bábovky, doteraz som ich často nepiekla, ale orechová či maková sa už u nás pečú veľmi často.
ako rýchlo schudnúť

Koľko kg a cm sa vám počas výzvy podarilo dať dolu?

Výzvu som začínala na váhe 77,9 kg a skončila na 72,6 kg. Z pásu a bokov som schudla 4 cm, z brucha 5,5 cm, prsia, stehná a lýtka po 2 cm.
premena

Ostávate s nami cvičiť aj naďalej? Stal sa Fitshaker súčasťou vášho života 😊?

Keďže som vyhrala ročné členstvo, tak už musím . Nie, nemusím, ale chcem a určite ostanem. Veľmi som sa tešila na Výzvu do plaviek 2020, začínala som už v kategórii pod 70 kg . Fitshaker je súčasťou môjho života a som veľmi vďačná za to, že sa tak stalo.

výzva

Alenke držíme aj v aktuálne prebiehajúcej výzve palce 😊. Tešíme sa, že máme takú skvelú fitshakeráčku 😊.

Ak by si chcela vyskúšať, aké je to cvičiť doma v sprievode spomínaných trénerov, či nejakých iných, vyskúšaj aj ty našu novoročnú výzvu, ktorá začína už v pondelok 11.januára 2021:

cvičenie doma pre ženy

Pozri aj ďalšie premeny žien, ktoré sa zapreli a pracovali na krajšom zdravšom tele:

Peťka (-7,2 kg): „Cvičenie sa stalo mojou dennodennou rutinou a časom pre seba, ktorý si určite nedám vziať.“

Monika (-10 kg za 2 mesiace): „Povedala som si, máme rok 2020 a ja za tento rok schudnem 20 kg.“

Janka (- 6 kg) „Verím, že kombinácia tohto všetkého, čo som sa vďaka Fitshakeru naučila, priniesla môj konečný výsledok.“

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.