Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako začať s chudnutím? Takýto postup zvolila Katka, ktorá za rok schudla 40 kg

recept na chudnutie
Krásna fotografka Katka si jedného dňa povedala dosť! No a výsledok? Schudla neuveriteľných 40 kíl.  A my musíme povedať, že vyzerá fantasticky. Veľmi sa tešíme, že sa s nami podelila o svoj príbeh, ktorým určite motivuje nejednu z vás :-).
Takže ak potrebuješ nakopnúť, dodať dávku podpory a motivovať, si tu správne :-). Šup-šup, rýchlo sa začítaj do tohto skvelého rozhovoru.

Hádam každá žena si v živote povie vetu „musím schudnúť“. Každá si ju pomyslí v inom období, čase, no cieľ je rovnaký. Kedy ste si túto vetu povedali vy?

Nikdy som nepatrila k ženám, ktoré mohli zjesť čokoľvek a boli štíhle, takže na postavu som si musela dávať pozor stále. V mladosti som vyskúšala aj rôzne diéty na chudnutie, asi ako každá, ale v tom veku to šlo tak nejak samo.
Potom však prišli deti (v mojom prípade hneď dve naraz) a zrazu šlo všetko bokom. Deti však nemali vinu na tom, že kilá šli hore, lebo po pôrode moja váha nebola taká strašná, ale sama som si prestala dávať pozor na to, čo zjem, kedy a koľko. Dojedala som po deťoch, večer, keď zaspali, som si rada pochutnávala pri telke na niečom slanom, neskôr som k tomu pridala aj pohárik vínka, a už to šlo – kilo, dve... A zrazu som sa „vypapkala“ na krásnych 105,5 kg, čo sa prestalo páčiť nielen mne, môjmu manželovi (aj keď, ako on tvrdí, miloval ma aj takú veľkú), ale už aj môj ocino spozornel, že hej, dcéra moja, nemáš zrkadlo? A v neposlednom rade mi začalo dávať znamenia aj samotné telo. Vnútorne ma moje pribúdajúce kilá veľmi trápili, ale navonok som sa tvárila, že som spokojná s tým, aká som.
Minulý rok som oslávila 40 rokov a pár týždňov nato som sa jedno ráno zobudila a povedala si DOSŤ!
Nie som taká stará, aby som vyzerala a cítila sa takto!

Ku kaderníčke chodím raz mesačne, na manikúru každé dva týždne, chcem sa páčiť, ale to najdôležitejšie – SVOJE TELO − som hnusným spôsobom zanedbala. Hnevala som sa sama na seba, že som dopustila, aby to zašlo až tak ďaleko.
Neviem prečo, neviem ako, ale v mojej hlave sa niečo preplo a ja som sa rozhodla, že to idem zmeniť.
plán na chudnutie pre ženy

Schudnúť a vytrvať chce veľa odhodlania a disciplíny. Najťažšie bývajú hlavne začiatky, aké boli tie vaše? Mali ste občas chuť povedať si, kašlem na to, nestojí to za to?

Prvý krok u mňa bolo spojiť sa s niekým, kto mi pomôže. Nechcela som žiadne krabičkové diéty ani nič podobné. Dostala som kontakt a odporúčanie na paniu, ktorá mi vypracovala jedálniček. Pravdou je, že som sa bála, aký jedálniček to bude a či nebudem ako králik na zelenine, ale moja strava bola vyvážená, pestrá a jedla som veľa. Môj muž sám povedal, že vždy, keď ma vidí, len jem. Takže NIE, nemala som vôbec chuť sa na to vykašlať, lebo sa mi to páčilo čoraz viac. Začala som si uvedomovať, že som sa nedala na diétu – že som sa dala na zmenu životného štýlu, ktorý ma baví. Veľkou motiváciou boli pre mňa kilá, ktoré šli krásne dole, tiež sa mi nádherne upravilo trávenie a lieky na žalúdok, ktoré som brala už dlhodobo, som po mesiaci mohla úplne vysadiť.
ako najefektivnejsie schudnut

Kedy sa vaše sily spojili s Fitshakerom? Ako ste nás našli a čím sme vás zaujali?

Fitshaker poznám už dlhšie, ale až teraz som sa prvýkrát zapojila do novoročnej výzvy, ktorá ma zaujala rozmanitosťou cvičení, ktoré sú každý deň iným odborníkom zamerané na iné partie.
rady ako schudnut

Upravili ste počas svojej premeny aj stravu? Mnoho žien práve stravu zanedbáva a výsledky sa dosahujú ťažšie.

Upravila som hlavne stravu, lebo tá je základ. Dokonca prvé mesiace boli u mňa len o úprave stravy a vôbec som necvičila. Po cca pol roku som začala aj cvičiť, ale tiež som do toho nechcela ísť bezhlavo, a preto som sa rozhodla osloviť odborníka a fantastického trénera, ktorý sa mi venoval individuálne 3x týždenne. Nešlo však len o cvičenia, kde som potila krv, ako by si niekto mohol myslieť, ale pekne krok za krokom sme sa snažili dopracovať aj k lepšej kondičke, k lepšiemu držaniu tela, spevneniu svalov...
ako zacat s chudnutim

Vy ste mamička a ako vám isto dajú za pravdu aj ďalšie fitshakeráčky s detičkami, cvičenie dá občas popri starostlivosti o ne zabrať. Ako ste si urobili čas len sama na seba, cvičenie a prípadne iný pohyb? Vediete aj detičky k športu a zdravej strave?

Moje deti majú už 7 rokov, čiže sú relatívne samostatné a obe sa venujú športu. Peťko je hokejista a Miška sa venuje fitnes gymnastike. Žiaľ, keďže im táto doba tréningy neumožňuje, o to viac sa tešia, že môžu cvičiť so mnou a Fitshakerom novoročnú výzvu. Deti baví robiť veci tak, ako robia veľkí, takže je to super možnosť, ako tráviť čas spolu a aj si zašportovať.
Ale nebudem vám klamať, ja som rada chvíľku aj sama, a preto som si ako novoročné predsavzatie dala, že skúsim beh. Neverila som, že tento šport sa mi nejak extra zapáči, ale opak je pravda a ja som si ho priam zamilovala. Možno práve preto, že je to chvíľka, keď vypadnem z domu, som sama so sebou a žiadne „mama sem/mama tam“. Podstatné je, že ma to napĺňa a baví.
výzva na chudnutie

Keď sa vám človek pozrie do tváre, vidí veľké šťastie. Vyzeráte spokojne a vyrovnane. Určite k tomu prispela aj nová postava. Pamätáte sa na ten moment, keď ste sa pozreli do zrkadla a povedali si − zvládla som to. Som tam, kam som sa chcela dostať.

Áno, pamätám si ten pocit, lebo ho teraz zažívam stále, keď sa do zrkadla pozriem. Konečne sa doň pozerám rada a som na seba pyšná.
 

Prezradíte nám, z akej hmotnosti ste chudli a na aké krásne číslo ste sa až dopracovali?

Keď som začínala, mala som váhu 105,5 kg. Za cieľ som si dala, že schudnem 35 kg, ale v duchu som si povedala, že budem rada, ak to bude 30 alebo len 20. To, že sa dopracujem na váhu 65,5 kg, akú mám dnes, by mi ani vo sne nenapadlo. Takže som šla dole fakt o presných 40 kg.
účinné chudnutie

Čo na vašu premenu povedalo okolie :-)?

Manžel a deti sú na mňa hrdí. Keď si niekedy pozeráme staré fotky, deti neveria, že som bola až taká veľká. Blízka rodina ma, žiaľ, už dlhšie osobne nevidela pre lockdown, ale už sa veľmi teším na tú chvíľu, keď sa stretneme.
A fantastický ohlas mám či už od svojich klientok, alebo žien, čo ma sledujú na instagrame, ktoré mi často napíšu, že som pre nich inšpirácia, že som ich motivovala, že vďaka mne začali tiež, alebo si vypýtajú radu, chcú povzbudiť, keď im to nejde až tak, ako by chceli. Strašne sa teším aj z ich úspechov.
 

Chceli by ste niečo odkázať žienkam, ktoré momentálne bojujú vo výzve :-)?

Chcela by som im odkázať, aby sa nebáli začať a hlavne aby neodkladali svoje odhodlanie niečo zmeniť. Na zmenu netreba nový rok, nový mesiac ani pondelok. Zmeňte to hneď. Nezačínajte s diétou, začnite s novým životným štýlom, tak ako som to urobila ja, lebo to, akým štýlom žijeme, sa odzrkadlí na našom zdraví.
ako schudnut brucho

Ďakujeme Katke, že sa podelila o svoj príbeh. Aj teba to môže inšpirovať začať pracovať na zdravšom JA. Katka ti ukázala svoju cestu, ako postupovala, čo na svojej ceste zistila, že najprv zmenila myslenie, potom upravila stravu pod dohľadom odborníka, po pár mesiacoch pridala pohyb, kde sa zameriavala aj na to, aby cvičila technicky správne a na záver pridala cvičenie na doma. My sme vďační, že aj naše online fitko zaradila a domáce cvičenie zaradila k nástrojom, ako na svojom cieli pracovať. Držíme jej palce, aby ju jej nový životný štýl bavil rovnako aj naďalej. Ak chceš vyskúšať cvičenie doma aj ty, pridaj sa k tisíckam žien, ktoré cvičia online v niektorom z našich mnohých fit programov s profi trénermi v čase, ktorý vyhovuje práve im.

Alebo sa pridaj do Novoročnej výzvy 2022, kde je program vyskladaný presne tak, aby si za 50 dní videla úžasné zmeny:

Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.