Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako mi výzva do plaviek zmenila život. Skutočný príbeh fitshakeráčky Ľubky

Ľubka patrí k stovkám žien, ktoré sa naplno pustili do našej plavkovej výzvy a jej výsledky si nevie vynachváliť. Keď sme si čítali e-mail, ktorý nám zaslala, cítili sme obrovský pocit zadosťučinenia. Už pár mesiacov pred výzvou sa pokúšala schudnúť, cvičila a vyberala si, čo vloží do úst. Nečakane pribrala. Vo výzve zistila, že nie je všetko len o zdravej strave a pohybe. Sú tu aj dôležitejšie veci... Ale nechajme rozprávanie na ňu. Inšpiruj sa týmto krásnym príbehom :-).

PRED VÝZVOU: Cvičila som, strážila som si svoje porcie a dlho som spala... Ako to dopadlo?
Začnem okľukou. Pred výzvou som sa stravovala zdravo, cvičila a viedla aktívny život. Bola som so sebou síce celkom spokojná, ale túžila som mať menej tuku, hlavne v oblasti brucha, a viac svalov :-). A tak som začala veľa čítať (bolo to koncom roka 2014) - dennodenne som si vymývala mozog článkami a odporúčaniami na internete. A tak som začala byť v strese nielen, čo sa týka práce, ale aj osobného života. Snažila som sa dodržiavať všetky osvedčené rady, ktoré by mi priniesli konečne môj cieľ.
fitshaker_blog_cvicenie2
Každý deň som riešila, koľkokrát za deň budem jesť a čo. Nepila som žiadny alkohol, vyhýbala sa všetkým sacharidom veeeeeeeeľkou okľukou, tlačila do seba haldu tuku (aj keď zdravého), nejaké tie bielkoviny, cvičila takmer každý deň (žiadne kardio 2 hodiny denne... len cvičenie s vlastnou váhou, nejaký ten HIIT, kde tu plaváreň/bicykel), studená sprcha tiež musela byť, spať som chodila so sliepkami, aby som mala kvalitný 7,5 hodinový spánok (aj tak som sa budila rozbitá), socializácia 0 bodov. Všetko som si poctivo zapisovala, veď evidenciu treba viesť.
Výsledok môjho úsilia? Pribrala som a stratila som kondičku.
Čím viac som všetko skúmala a snažila sa priblížiť k dokonalosti, tým viac kg mi ukazovala váha (tuku, nie svalov). Kondícia išla dole - nevedela som sa už zdvihnúť na hrazde, prevísala som cez všetky nohavice. Zrazu sa vonku oteplilo a ja som skoro nezapla svoje kraťase. Bol to šok, facka. Pri pohľade do zrkadla som nechápala, kde sa stala chyba, veď som cvičila každý deň, stravovala som sa podľa odporúčaní, ktoré na väčšinu ľudí fungujú. Bola som nešťastná. Tá váha posledného polroka fakt neklamala, som vorvaň.
3. Hcg-Diet-Forum
PO VÝZVE: Konečne som našla to, čo som hľadala. Seba!
Zrazu prišla výzva a povedala som si, že toto je znamenie a idem do toho. Popravde, necvičila som s Fitshakrom každý deň podľa kalendára, ale veľmi som si obľúbila Dynamic pump, Pilates s Andrejkou a tréningy na brucho s Maggie :-). Počas 7 týždňov som sa začala stravovať pestrejšie, plnohodnotnejšie, doprajem si aj nejaké sacharidy, a hlavne bez výčitiek! Najťažšie pre mňa bolo zmeniť postoj k životu, svoje myslenie, svoj perfekcionizmus a začať mať rada svoje telo.
lubka
Hlásim, že za 7 týždňov som sa priblížila k svojej pôvodnej váhe z minulého roka, len mám trošku menej svalov a viac tuku, ale som so sebou spokojná :-).
lubka3

Čo všetko som výzvou získala?

  • Zistila som, že žiť zdravo neznamená, že sa musím stále obmedzovať a že musím dodržiavať všetky odporúčania na 100% (80:20 je úplne krásne pravidlo)... všetko nemusí byť len dokonalé. Prestala som prispôsobovať svoj život zaručeným odporúčaniam na internete. Práve naopak, všetko čo som prečítala sa snažím využiť tak, aby mi to prinieslo úžitok a nie ďalší stres. Načo sa premáhať a každé ráno liezť do studenej sprchy aj keď sa mi nechce? Radšej si ju vychutnám po HIIT! Načo vynechávať raňajky za každú cenu, ak mi potom škŕka v bruchu a neviem sa sústrediť?  •  Zistila som, kde som robila za posledného pol roka chyby. Vylúčiť všetky sacharidy bolo veľkou chybou. Každodenné sledovanie toho, čo zjem a dodržiavanie plánov na 100 % tiež. Cvičiť každý deň, aby som nemala výčitky, že nerobím dosť pre svoje bolo tiež zbytočné, keďže okrem samotného cvičenia vediem aktívny život :-). Teraz cvičím keď mám na to chuť a čas, cca 3 krát do týždňa, a raz si idem zabehnúť HIIT, a čuduj sa svete, kondícia sa vracia!  • Menej stresu - nieže by niekam odišiel, len si ho už tak nepripúšťam, a hlavne prácu nechávam v práci :-). To, že budem rozmýšľať nad prácou doma - večer v posteli a ešte aj cez víkendy mi ju nikdy neuľahčilo. Teraz si dokážem užiť víkend, byť v prítomnosti, nemyslieť na pracovné povinnosti, a dokonca aj do práce ísť v pondelok s úsmevom :-).  • Neriešim sa, doprajem si, veď život je len jeden :-), ale viem, kde je miera. Viem, strašne som musela liezť na nervy manželovi, keď som mu na všetko vždy povedala „Nie.“. Či to bolo vínko, koláč alebo zmrzlina. Určite moje telo trpelo viac, keď som mu slintajúc závidela každý hryz, či glg, než teraz, keď si jeden kopček zmrzliny alebo jeden koláčik dám s ním.


Lubka2

  • Viac úsmevu do každého dňa, aj keď ráno prší :-). Zistila som, že ráno mi robí deň. Preto sa snažím mať hneď ráno chvíľku pre seba, kedy sa ponaťahujem (taký kríženec pilatesu, jógy a strečingu) a ešte chvíľku nemusím rozmýšľať nad tým, čo ma čaká. Je to super! Takisto nesmiem vynechať raňajky. To, či si ich dám ešte doma alebo v práci, už neriešim. Keď začnem cítiť, že mám prázdny žalúdok, dám si.  • Pripomenula mi, aká pestrá môže byť strava. Objavila som nové potraviny ako pšeno, tempeh, šmakouna. Po veľa rokoch som sa konečne odhodlala jesť ryby. Aj keď zatiaľ len tuniaka z konzervy, ale verím že časom dokážem zjesť aj skutočnú rybu bez toho, aby ma naplo, veď je to len v hlave :-).  • Samozrejme, menej kg a centimetrov - keďže som nemala nejakú strašnú nadváhu, ten progres nie je veľmi vidno, ale cítim sa oveľa lepšie, a to je dôležité. Moje sebavedomie sa zvýšilo, keďže celý deň nemusím vťahovať brucho a dávať si pozor na to ako sa postavím alebo kto by ma mohol vidieť. A do kraťasov, ktoré som pred 7 týždňami ledva zapla, musím nosiť opasok, aby mi nepadali. Skvelý pocit!  • Určite som na veľa vecí zabudla :-).


lubka5
Až teraz si uvedomujem, ako strašne som sa obmedzovala, a že moje tvrdenie „Ja nedržím diétu, ja žijem zdravo!“ bolo klamaním samej seba. Obdivujem svojho manžela, že to so mnou vydržal a dokázal ma aj podporovať, lebo občas som bola neznesiteľná. Výzva je pomaly za nami, ale ja zďaleka nekončím :-). Žiť zdravo ma proste baví. 

DátumPôvodná váha1. týždeň výzvy7. týždeň výzvyVýsledky
20.12.20144.5.201522.6.2015
Váha (kg)56,560,356,1-4,2
Tuk (%)23,527,225,1-2,1
Svaly (%)32,731,331,40,1
VT333x
BMI2021,419,9-1,5
BMR (kCal)129913351291-44
Pod prsiami (cm)7470-4
Pás (cm)6963-6
Pod pupkom (cm)8680-6
Boky (cm)9891-7
Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktor vo Fitshaker

Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. :-) Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.