Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

6x medvedí cesnak inak. Aspoň jeden recept budeš chcieť vyskúšať! Ktorý to bude?

medvedí cesnak recepty
Medvedí cesnak sa teraz nachádza hádam na každom rohu. Môžeme ho kúpiť v obchode alebo u milej tetušky na trhovisku. Úplne najkrajšie je, ak si ho donesieme z jarnej vychádzky z prírody. Možno sa aj tebe stalo, že zrazu máš doma plno medvedieho cesnaku a už si vyčerpala všetky nápady, ako ho spotrebovať. Môžeš sa radovať, máme pre teba až 6 vynikajúcich receptov. Trúfneme si tipnúť, že minimálne jeden budeš chcieť vyskúšať! Ktorý to bude?

1. Famózne vajíčka plnené domácou lučinou s medvedím cesnakom

Recept na teba môže pôsobiť veľkonočne. My budeme radi, ak ťa dokonca inšpiruje a niečo podobné sa ocitne na pondelkovom veľkonočnom raňajkovom stole. Nemusíš sa však vôbec obmedzovať a pokojne ho vyskúšaj aj pár dní pred našimi obľúbenými sviatkami. Skvele sa hodí pre návštevy, na olovrant či raňajky! :-)
vajíčka plnené medvedím cesnakom a lučinou
 

2. Jarný očistný superkoláčik

Medvedí cesnak môžeš pokojne zamiešať aj do slaného očistného koláča, ktorý naservíruješ všetkým na obed. Pred Veľkou nocou je to úplne ideálna voľba. Tvoje telo sa detoxikuje a pripraví sa na sviatočný stôl. Škoda, že tieto suroviny nie je dostať aj pred vianočnými sviatkami, však?
jarný koláč s medvedím cesnakom
 

3. Stredomorská frittata plná byliniek

Ak hľadáš rýchly recept na večeru, možno ťa navnadíme na túto fantastickú omeletku s medvedím cesnakom a inými dobrôtkami. Sprav si ju a raz dva sa prenesieš niekam do Stredomoria.
omeleta s medvedím cesnakom
 

4. Krémové rizoto s medvedím cesnakom a sušenými paradajkami

S týmto receptom si prinesieš domov kus Talianska. Použitie medvedieho cesnaku dodá rizotu neopakovateľnú chuť. Veď sa presvedč sama :-)
medvedí cesnak v rizote
 

5. Špaldové muffiny s medvedím cesnakom a mozzarellou

Už máš inšpiráciu na raňajky, na obed aj na večeru. Tento recept je ideálnym ako desiata do práce či školy, alebo aj ako pohostenie pre návštevy. Ak čakáš hostí, určite ich týmito muffinmi potešíš. :-)
muffiny s medvedím cesnakom
 

6. Pesto z medvedieho cesnaku

Našu šesticu vybraných receptov by sme nemohli ukončiť inak, ako známym pestom z medvedieho cesnaku. Môžeš ho použiť do cestovín, na chlebík, alebo ho zasterilizovať a odložiť napríklad na zimné obdobie.
medvedí cesnak a pesto
Veríme, že sme ti pomohli s dilemami, čo s nazbieraným medvedím cesnakom. Ak máš chuť na všetky recepty a nemáš dostatok cesnaku, najvyšší čas vybrať sa znova na prechádzku :-)
Ktorý recept vyskúšaš?
Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.